Хип хоп културата во Македонија

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
itar pejo Myspacot na Ago ke ti go pratam po zelenko :-> A inace album samostoen za zal nema.. Se so nekoi grupacii i negovi ekipi pravi.. Naskoro.. Posle Elementarna Nepogoda sto ke mu bide so Vojnik.. Ke vidime i nesto samo od Ago.. Temnata strana.. Mn dobar omot.. Mn dobri traki.. Profesionalno napraeno kako i sekogas i kako sto i se ocekuva od nego..
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
itar pejo Myspacot na Ago ke ti go pratam po zelenko :-> A inace album samostoen za zal nema.. Se so nekoi grupacii i negovi ekipi pravi.. Naskoro.. Posle Elementarna Nepogoda sto ke mu bide so Vojnik.. Ke vidime i nesto samo od Ago.. Temnata strana.. Mn dobar omot.. Mn dobri traki.. Profesionalno napraeno kako i sekogas i kako sto i se ocekuva od nego..

Da da kaverot e ludorii stvarno profi napraeno. Samo kaverot dovolno kazuva sto e rabotata ustvari.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ne.. Omotot go kazuva sprotivnoto od situacijata.. Pikisipi i Ago razgovaraa na festot.. A omotot vika dr
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Ne.. Omotot go kazuva sprotivnoto od situacijata.. Pikisipi i Ago razgovaraa na festot.. A omotot vika dr
E dobro de so treba da ne razgovaraat.Taman rabota. Stvarno ne znam zaso ne bi razgovarale.Ako ne se soglasuva Ago so nekoi raboti so gi prai Piki Sipi toa e negovo ne znaci deka ne treba da praat muabet, ja barem taka mislam.

Bitno mu ja ispea pesnickata posvetena za nego. "Jades rap, seres rap.......dzabe premnogu si slab.........,zaboraiv da ti kazam jas e*bam so rap......"
i mislam deka dovolno e sto preku pesna mu kaza so misli za nego.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
E dobro de so treba da ne razgovaraat.Taman rabota. Stvarno ne znam zaso ne bi razgovarale.Ako ne se soglasuva Ago so nekoi raboti so gi prai Piki Sipi toa e negovo ne znaci deka ne treba da praat muabet, ja barem taka mislam.

Bitno mu ja ispea pesnickata posvetena za nego. "Jades rap, seres rap.......dzabe premnogu si slab.........,zaboraiv da ti kazam jas e*bam so rap......"
i mu kaza so misli preku pesna za nego i mislam deka e dovolno.
Koj si ti? Od kaj znaesh tolku raboti za ago, i zoshto sekoj post ti e za nego?
hmm, ne vi e chudno?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
E dobro de so treba da ne razgovaraat.Taman rabota. Stvarno ne znam zaso ne bi razgovarale.Ako ne se soglasuva Ago so nekoi raboti so gi prai Piki Sipi toa e negovo ne znaci deka ne treba da praat muabet, ja barem taka mislam.

Bitno mu ja ispea pesnickata posvetena za nego. "Jades rap, seres rap.......dzabe premnogu si slab.........,zaboraiv da ti kazam jas e*bam so rap......"
i mislam deka dovolno e sto preku pesna mu kaza so misli za nego.
A Pikisipi - Vishi Mental ?
Ili neznaes za kogo e posvetena? ;D
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Koj si ti? Od kaj znaesh tolku raboti za ago, i zoshto sekoj post ti e za nego?
hmm, ne vi e chudno?
A so ti neso me proveruvas mene.Epa eve da ti kazam izrasnav so traki na Protiv Site i Temnata Strana i vise poveke od 10 godini aktivno go slusam Ago baska i idol mi bese, ustvari ke zgresev "istomislenik" sum mu i posle kao nema da znam se za nego_Opusot i deloto mu go pratam od kopil i mu se divam da ti kazam iskreno.Baska mislam i kniga da napisam eden den :)
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
A Pikisipi - Vishi Mental ?
Ili neznaes za kogo e posvetena? ;D
E stvarno ne sum ja slusal mnogu mnogu pesnata ama ja bas nikoj ne prepoznavam u nejze.Daj napisi mi nekoj stih da me potsetis, mene ne mi tekinje ama bas na nieden stih povrzan so nekoj a kamuli celata pesna.Ova od tebe prvpat go slusam.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
A Pikisipi - Vishi Mental ?
Ili neznaes za kogo e posvetena? ;D
Сакаш да кежеш дека дедо му на Аго е кодош???:bilokojzbor:
Не знаев дека овие двајца биле закрвени??
Girll мене myspase не ми отвара (не знам зошто) и не можев да видам колку албуми Аго издал во неговата 20 годишна кариера по логика за толку години треба да има бар 5-6 а толку не верувам дека има .
Дали е тоа поради недостаток на креативност ,пошто знам дека има студио и техничките услови му се исполнети.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
A Pikisipi - Vishi Mental ?
Ili neznaes za kogo e posvetena? ;D
Сакаш да кежеш дека дедо му на Аго е кодош???:bilokojzbor:
Не знаев дека овие двајца биле закрвени??
Girll мене myspase не ми отвара (не знам зошто) и не можев да видам колку албуми Аго издал во неговата 20 годишна кариера по логика за толку години треба да има бар 5-6 а толку не верувам дека има .
Дали е тоа поради недостаток на креативност ,пошто знам дека има студио и техничките услови му се исполнети.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Сакаш да кежеш дека дедо му на Аго е кодош???:bilokojzbor:
Не знаев дека овие двајца биле закрвени??
Girll мене myspase не ми отвара (не знам зошто) и не можев да видам колку албуми Аго издал во неговата 20 годишна кариера по логика за толку години треба да има бар 5-6 а толку не верувам дека има .
Дали е тоа поради недостаток на креативност ,пошто знам дека има студио и техничките услови му се исполнети.
Аго не работи само за него работи со групи од цела Македонија.Работи за цела ДНС Продукција
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Сакаш да кежеш дека дедо му на Аго е кодош???:bilokojzbor:
Не знаев дека овие двајца биле закрвени??
Girll мене myspase не ми отвара (не знам зошто) и не можев да видам колку албуми Аго издал во неговата 20 годишна кариера по логика за толку години треба да има бар 5-6 а толку не верувам дека има .
Дали е тоа поради недостаток на креативност ,пошто знам дека има студио и техничките услови му се исполнети.
"Ja imas muvata na kapata, ti treba nekoj da te vaspita TVRDIS TVRD SI, mek si kako shampita."

Btw nema nieden solo seuste. A opsto za tugi albumi ima dosta.
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
"Ja imas muvata na kapata, ti treba nekoj da te vaspita TVRDIS TVRD SI, mek si kako shampita."

Btw nema nieden solo seuste. A opsto za tugi albumi ima dosta.

E sea me iznasmea.Ko prvo ova se samo nekolku stiha
(ti vikas cela pesna bila za nego).Pa sekoj vtor raper
kaj nas ima vakvi stihoi i moze i da ne se i kon nikogo speciljalno upateni. Baska i da se za nego stihoive, shampiti ovo ono ne mu drzat,sirenje lagi, tresenje gluposti.Ako covekot za kogo zbori e mek ko sampita togas sto e Piki Sipi, paca mozda???
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Абе арно си реков јас не ја читам поќе оваа тема... Кој ѓаол ме тераше вечерва да си клавам нерви со некој глупи постој.... И јас будала... Слушај си рап за себе, и ич нека не ти е гајле шо мислат другите за то...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
"Ja imas muvata na kapata, ti treba nekoj da te vaspita TVRDIS TVRD SI, mek si kako shampita."

Btw nema nieden solo seuste. A opsto za tugi albumi ima dosta.
Хехее сеуште нема свој албум се вика за некој што почнал пред 2 месеца не за некој што е на сцената 20 години.Вака му доаѓа ко да не ја ни видел сценатаsd
Ме интересира колку студиа има во Макеоднија и чии се??Гарант таму лежат несогласувањата меѓу раперите овде(ПикиСипи и Аго) и сигурно многу други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom