Велес

С

Сатори

Гостин
~*~

може не сум разбрал добро дај објасни ми која екипа седите таму шо праите за шо џабе денгубеете и најважното од се да ми кажеш зимово како преживеавте на овоа ладново жити се!
Мора да има некоја тајна формула да не замрзнете:baeh:
Сонценце, не треба да седиш во парк зимно време за да бидеш ундерграунд, јас лично сама се немам симнато во Младински можеби добри 6 месеци, ама имам почит кон некои работи.
Не деградирам само затоа што тоа се разликува од начините на кои општеството ме научило да реагирам упс играм.
Затоа ако си способен да прифатиш нешто различно од себе, океј, а бидејќи очигледно не си барем држи си ја устата затворена и не прави будала од сам себе.

Резор, црно-бело никогаш немало, сите сме заглавени во сивилото, само се нијансираме повремено.:devojce 1:
 
M

**MEMORY**

Гостин
И јас немав поима дека не има толку многу Велешани тука...
А исто така немав поима дека има "Вие" и "Ние"... Жал ми е...
 
А

Адриано

Гостин
Underground-Ауф не се Веке МЕТАЛЦИ сеа се Underground
Шо бе вие кртови да не станавте-underground
Јао се преплашив уште да кажеше сеа дека вие(Металците-underground)
го држите цел велес и готово ме насмеа до солзи!
Црвенки не давам-коа критикувам јасно се изразувам сите да видат ,
а ако пишуеш поезија може да фанеш зеленко!(ако си добра)
И да те прашам нешто да не те банираа од младински 6 месеца што не одиш таму или џандарите многу шетаат зимно време!
баш бевте интересни со домашното мезенце и со винцето од бензиска!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
абе каква магија шо ви е вас бе МАГИЈА жими се ке мавнам нешто од земја.
наместо да се изгради нешто паркинг,трговски доста е да се направи игралиште одколку како сега собиралиште за 30 дечишта шо цел ден и ноќ баат Металика Металика Металика МЕталика Систем оф а даун!:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:


Шлапни си две рачички водичка и исчисти ги ушенцата.
Шо ти е тебе игуаничко, какви Металика & СОАД?
Знаеш како сите го запознаваа тој парк? На милионите прошетки во забавиште и основно одделение, кај шо во есен се бањавме у лисја, у пролет се шлапафме со цвеќишта, риневме колена низ големиот мистериозен парк каде што дадите и баткофците правеа топ сикрет ствари.
И цела вечност остана единственото место во градот каде што мижиш без да покриеш очи. Кај што идеш со тетратче и сокче и им викаш фак оф на големите умови како тебе.
Дали ти воопшто знаеш нешто од историјата на тој парк? Шумите на Велес, можеби? Дрвјата тродупло постари од идејата за тебе?
Или воопшто значењето на ретките зеленила во полу-урбанистичките гадинки од градови како нашиот мил!
Ма нека го сјебат цел, па слободно ти го препуштам тебе и на таквите ко тебе после, јас ќе си идам на прекрасно патување а вие скапете ми со здравје во џиџаните кафичи, ако еден ден ви притреба мир, не се двоумете околу калашот!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Јао се преплашив уште да кажеше сеа дека вие(Металците-underground)
го држите цел велес и готово ме насмеа до солзи!

баш бевте интересни со домашното мезенце и со винцето од бензиска!
Море....

Колку што може мојава интелигенција да разбере ти сакаш да кажеш дека Андерграунд се оние кои го држат цел град во раце?(сигурено гледаш филмови амерички).

И мора да бидат металци? Колку што знам се собираат и по малце скинери во анфитеатарот.

Тоа сакаше да го кажеш или пак треба некој да ти го објасни терминот Андерграунд?

А за бензиската и виното, ги вреѓаш сите тинејзери кои одат по паркови и темни улички додека некои одат по кафичи. Тоа ти е бате сиромаштија па се вртат социјални вина.

А што има смешно во тоа што пиеш вино во парк? Од бензиски не се купува ништо? или пре паметен за парковите?

Извини но јас вака ти го разбирам твојот пост.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ти тепан си у младински? И шо му фали на виното од бензиска бе копук еден ти од кај пиеш, вино си е вино битно е од кај е купено :tapp:
 
U

UnholY

Гостин
абе каква магија шо ви е вас бе МАГИЈА жими се ке мавнам нешто од земја.
наместо да се изгради нешто паркинг,трговски доста е да се направи игралиште одколку како сега собиралиште за 30 дечишта шо цел ден и ноќ баат Металика Металика Металика МЕталика Систем оф а даун!:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Шо ти е тебе проблемов бе можеш ли да ми кажеш...ако толку сакаш да даваш критики за воа дојди ајде давај ги у лице а не вака....
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Ај не бидите љуткави!

Дан стане Фазла од муабет и закани:)

Си кажа дечкото што мислеше можеби ќе се изгуби од темава:)

Јас забегуам со некои изрази но сепак Велес си е Велес:pipi:
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
може не сум разбрал добро дај објасни ми која екипа седите таму шо праите за шо џабе денгубеете и најважното од се да ми кажеш зимово како преживеавте на овоа ладново жити се!
Мора да има некоја тајна формула да не замрзнете:baeh:

хахахахах стварно де кажете ја тајната :pos2:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Де стварно почнете да живеете во ралноста надвор од Гламур!:devojce 1:
(тоа е кафич, служи за џускање, не е лајф стајл :retard: )
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Леле врие Велешани.Стварно се изненадив.Инаку јас утре одам за Велес се надевам не е многу ладно па може и ќе се запознаам со некој од вас.Поздравче.
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Де стварно почнете да живеете во ралноста надвор од Гламур!:devojce 1:
(тоа е кафич, служи за џускање, не е лајф стајл :retard: )
хммм,ако некој си мисли дека тоа е лајф стајл нека ти реплицира јас нема...ама стварно се прашувам кога врне кај седите??
 
А

Адриано

Гостин
фала Сашенце за поддршкава ми требаше човек што ке им објасни на дечкиве дека не е цел живот младински парк.
И коа за информација од градинка не не шетаа во младински туку не носеа во градски парк или на стадион а тоа амфитеатарот не беше изграден барем додека ја бев забавиште!
се досадуат по цел ден и цел ноќ.
За black rose>досеа ме немаат тепано у младински оти воопшто не одам таму ама имам многу другари што седат таму.Не дека ги критикуам нив туку дека ви го критикуам местото.
надвор сте на отворено и дење и ноќе и џандарите нонстоп ви шетаат и гледаат кој од вас има травка у џеб.
Ја у моите постови никаде не видов дека сум пишал дека сум типче од гламур или дека нонстоп сум таму,ама ако сакам да одам некаде со другар или со женска сигурно нема да биде младински туку ке биде некој од кафичите каде нема да замрзнам!
И да ви напоменам дека со закани нишо не праите форумот е за муабет и за дискусија!
И темата е велес, а не младинскиот во Велес!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Underground-Ауф не се Веке МЕТАЛЦИ сеа се Underground
Гугу.
Тоа дека се андергроунд отсекогаш им е себенаметната етикета.
Тоа металци е нешто кое вие гуѓиња го тресете оти немате поим за случувањата таму.Далеку од тоа дека тие за себе го користат тој термин.Секаква раја и дечурлаана има таму....и сите си слушаат различна музика која не ја разбираат,ама се разликува од таа во Гламур.
Кога нешто кудиш,труди се бар да го запознаеш подобро за да плукањето биде поуспешно.

Шо бе вие кртови да не станавте-underground
А се виде Гламур,кога ќе се соберат мажиња како волчиња и ќе се лигават на 12 годишни минич ноупентис ороспиичиња кои дошле тука со желба да бидат собрани со убава кола и носени на оргија.
Да,тоа е закон и многу одговара на името.
Или па ДаунТаун....и не ми се верува дека пишувам за ова...дај бе луѓе аргументирајте.Или прочитајте го значењето на зборот прво.

баш бевте интересни со домашното мезенце и со винцето од бензиска!
Тоа е една од работите за која во секое време би отишол таму и би седнал со нив.Таа обична манифестација на неприфаќање,неподложност и гадење од нормите,сведена на мезе,винце и муабет(кога ќе се собере квалитетен народ се случува и чудото муабетот да има смисла)е баш ок работа...на која само денешните снобови кои мама не ги пуштала надвор после десет саат се смеат..онака,игнорантно.

Прдљ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom