Велес

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Добро значи што не сум Скопјаниште :):):):vozbud:
Нормално.Само коа ќе доеш Велес уше да те седнам на муабет(врзан нормално,инаку страв ме е :pos2: )и да ти сменам тоа начинот на размислуење и ти ја даваме невестата.Пери носи.:vozbud:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Нормално.Само коа ќе доеш Велес уше да те седнам на муабет(врзан нормално,инаку страв ме е :pos2: )и да ти сменам тоа начинот на размислуење и ти ја даваме невестата.Пери носи.:vozbud:
Ти ветувам дека ти ќе промениш мислењето за мене што го имаш. Некои се уверија во тоа:)

Иначе да прашам далеку е касарната од железничката?:vozbud:
 
Член од
1 мај 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Забораи да кажеш за Долни дуќани, Весела долина, Костурница, Ќерамидна.
Него од коа у Велес постојат населби, се се тоа маала?
Има едно маало кое е наречено стара и нова Населба, само незнам кој идиот го крстил така.

Пазете се од велешани.Опасни сме и многу многу подли.И не даваме Велешанки лесно на Скопјанчишта:pipi: :helou:
Слободно даај ги не му ја мисли два пати.


Тарана.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
И мене ми смета црквата.Дајте ми добра причина зошто треба да стои баш таму?
 
Член од
31 август 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ми сметало едно време и не е твоја ебана работа да прашуваш зошто ми смета.
Добро, извини вака. Каква Лејди си? Некако, речников не ти налага на името.
Можеш слободно да кажеш, без вулгаризми, би те сватил и на тој начик.
И попат, мило ми е што ми пиша Ти, на мојот прв коментар.
 
Член од
31 август 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
И мене ми смета црквата.Дајте ми добра причина зошто треба да стои баш таму?
Раzи, е зошто да не стои таму?
Мене баш ми подига атмосвера, сваќаш.
"...Есен е. На скалите накај младински.Доцна есен...
Магла... Гледаш како Нејзиниот дух, лебди низ маглата...
Под Месечината, која жали..."
И свакаш црква до тебе, филмови...
Инаку од религиозен аспекет, немам зборови.
Воглавно, не треба да ти пречи...
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Раzи, е зошто да не стои таму?
Мене баш ми подига атмосвера, сваќаш.
"...Есен е. На скалите накај младински.Доцна есен...
Магла... Гледаш како Нејзиниот дух, лебди низ маглата...
Под Месечината, која жали..."
И свакаш црква до тебе, филмови...
Инаку од религиозен аспекет, немам зборови.
Воглавно, не треба да ти пречи...
Пер луд си ти бе

Уште не е изградена затоа така мислиш.После кога ќе почнат на глас да зеваат тоа поповите повеќе ќе се слуша од турбото у ДаунТаун.Плус мир нема да се има среде град,среде чаршија,одма до младински,кај шо едно дамнешно дамнешно време младите паметни луѓе бегаа баш од такви работи.А за филм....и за 100че можеш филм да си напраиш...само да го знаеш правилниот човек:smir:
 
Член од
31 август 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Пер луд си ти бе

Уште не е изградена затоа така мислиш.После кога ќе почнат на глас да зеваат тоа поповите повеќе ќе се слуша од турбото у ДаунТаун.Плус мир нема да се има среде град,среде чаршија,одма до младински,кај шо едно дамнешно дамнешно време младите паметни луѓе бегаа баш од такви работи.А за филм....и за 100че можеш филм да си напраиш...само да го знаеш правилниот човек:smir:
Kako прво фала за цветот, искрено не ти требаше.
Поповите, нема да завиваат или што и да прават. Абе оно грдо е да има црква на тоа место. Но мене, монументот ми е битен. И ми се допаѓа дизајнот на објектот. Но ке биде грдо, односно, кога ке има попови јас не се вртам таму, спијам. А кога ке сакам да ги исползувам убавините на паркот, е веќе темно и нема попови...
Ке има мрднување...
Имам и една теорија јас за таа црква. Можеби другпат.
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Да ве прашам вие некогаш сте биле во црква на неделна литургија? очигледно не, поповите не пеат секој ден и кога одржуваат литургија они не одат надвор или пак да се шетаат по улиците, па од каде ви се овие глупости инаку црквата што ќе ја прават ќе биде повеќе за венчавање и за крштевки така да мислам дека не држи изговорт туу воа поповиве ќе ги слушам дури до школо или до дома како пеат, ако не отидете во црквата нема ни да ги слушнете верувајте. А за местото каде што се гради има многу аргументи за и против, но сепак тоа е некоја друга тема.
 
Член од
31 август 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Да ве прашам вие некогаш сте биле во црква на неделна литургија? очигледно не, поповите не пеат секој ден и кога одржуваат литургија они не одат надвор или пак да се шетаат по улиците, па од каде ви се овие глупости инаку црквата што ќе ја прават ќе биде повеќе за венчавање и за крштевки така да мислам дека не држи изговорт туу воа поповиве ќе ги слушам дури до школо или до дома како пеат, ако не отидете во црквата нема ни да ги слушнете верувајте. А за местото каде што се гради има многу аргументи за и против, но сепак тоа е некоја друга тема.
Шефе, вајда не сме биле на неделна литургиа, али мислам дека знаеме дека поповите не пеат гласно. И јасно е тоа.
А тоа за вечнавки е погрдо и крштевките. Подобро е така да биде само црква. Статична, регуларна... Без ништо. Билдниг... Готика.
А местото. Земјиштето. Тоа крие цела историа!!!
Ке правиме муабет !
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Yea,make it a church.And make...a graveyard behind it:vozbud: right in front of the school,so kids can visit their late grandparents for advice before their big math exam....why didn't we think of it earlier?:music5:

Сте станале резигнирани бациња,посебно вие кои младински не сте го оставиле зад вас.Сеедно ви стана се.Which is....well...a shame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom