Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Конечно да искочиме со 4-2-3-1 ! Ваков состав очекувам и со Баерн на гости па што биде нека биде,денес мора да се победи ако сакаме да останеме во игра за титулата!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Пробува 4-2-3-1 пред Минхен, иако ми е нелогично малце без Милито опоравен или најава за враќање со Баерн.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ето брате :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Последно време без Камби подобро играме, не толку поради играчот колку поради тактиката... Добро е вака.
Со кого се расправаше Весли на излегување од терен?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Повеќе посед на топка имаме со 4-2-3-1 на гостински терен тоа е факт,иначе не очекував дека Пандев ке игра вака добро алал нека му е се гледа дека се труди!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.851
Поени од реакции
16.010
Само на мене ми изгледа дека Пацини игра колку да ни се број дека сме со 11 играчи или и друг некој примети дека и неаме некоја корист од него, барем во ова прво полувреме, а и уназад некоја утакмица??

Пандев изигра одлично во првото полувреме...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Само на мене ми изгледа дека Пацини игра колку да ни се број дека сме со 11 играчи или и друг некој примети дека и неаме некоја корист од него, барем во ова прво полувреме, а и уназад некоја утакмица??

Пандев изигра одлично во првото полувреме...
Пацини не игра со топка, тој ти е типичен центарфор, ако му сервираш ќе ја збодне накај голот, ако не никому ништо. Не очекувајте од него никаква посебна игра и понатаму, негово е да си создаде простор во 16 метри а на другите е да го пронајдат...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.851
Поени од реакции
16.010
Пацини не игра со топка, тој ти е типичен центарфор, ако му сервираш ќе ја збодне накај голот, ако не никому ништо. Не очекувајте од него никаква посебна игра и понатаму, негово е да си создаде простор во 16 метри а на другите е да го пронајдат...
=Пандев во Лацио :)

...или грешам?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Пацини дава гол второ, Кутињо влегува во 75-та минута и има одлична партија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Пандев ја усра на крај, потег повеќе направи а немаше никаква потреба од тоа, башка на лева му беше, а што убаво ќе дојдеше 0-2 уште на полувреме во случај да погодеше, овој не се ни обиде тоа да го направи, штета ...
Инаку сега за сега ок се, али мора уште 1 гол да дадат, со овој Дијаманти, еден слободен или прекин за нафрлање и постои веројатност да го примат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
=Пандев во Лацио :)

...или грешам?
Не, ако ги споредуваш, Роки во Лацио :) Пандев игра со топка поназад. Јас затоа сакав некој како Санчез (не отворам сега тема за тоа) затоа што мислев дека ќе ни треба околу 16 метри напаѓач што работи со топка, а за напред го имаме Милито, ама испадна како што испадна, па и не е така лошо.

Засега иначе се е под контрола, топка е и може секако да се заврти ама во принцип овие се безопасни. Треба бааги да усереме за да примиме гол.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Каков Роки, тој подобро игра со топка. Ме нервира кај Пацини тоа што не може да загради добро топка, ако има двајца играчи на себе одма ја губи, не знае да се намести добро.
Колку ми фали Милито на терен...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Вчера му било роденден на Ето, со закаснување нека му е среќен роденденот и уште многу голови во нашиот дрес.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
еее интераши што бевте против жолтиот картон на Перси сега што ќе кажете после жолтиот на Коне сосема идентичен !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom