Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.496
Добро изиграа Њукасл, но ние имавме поголеми шанси.. Чичарито, Руни.. На крајот контрата Гигс требаше да игра со Нани.. Како и да е.. Мислам дека можеме да го добиеме мечов :):)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Teшка утакмица како што очекував, можевме и да водиме, можевме и да губиме. Во второ мораме први да постигнеме гол!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Тежок натпревар ај второ нека улезе Валенсија на место на Карик Гигс у средина нека игра и ќе ги тепаме
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
на гостувања навистина не ни оди и не ни оди
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Во второто полувреме бевме одлични, штета што завршница немавме, фалеше завршница ама тоа е, одиме понатаму! GGMU
 
A

apidrone

Гостин
Ај у пм... сеа треба од Тотенхем да чекаме да не изгуби... Иначе, зошто Бербатов уопште не беше во составот? Ако е тоа казна или тактичка замисла на Ферги, грешка.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.496
Манчестер не би бил Манчестер ако не ја искомплицира на крај.. Фино-лепо си промашивме 5 100% шанси и сеа ќе си одиме дома со поенче.. Утре очекувам победа и од Арсенал и од Челзи и после потење до даска на следните утакмици.. Немаме лесна утакмица до крај (освен Блекпул).. Челзи иако ги исфрливте од битката за титула имаат 4 утакмици дома и 2 гостувања.. Со нас и со Евертон.. Се плашам да не не заебат судиите на ОТ со Челзи.. И пак да резултира со губење на титулата тоа.. А моментално вријам...ми иде се живо и диво да испцујам...ама ќе се воздржам...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Гигс слабо изигра денеска , Евра нешто многу утнува во последно време...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Имавме шанси за гол, не ги искористивме. Гигс ја имаше најдобрата шанса, ама сепак не успеа да погоди.

Инаку што се радуваат овие од Арсенал кога утре Бејл ќе им крши кичмата. :smir:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Прокоцкана победа. Ама тоа е тоа шо да се прави, идеме понатаму ! GGMU !
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Добро е...

После овој натпревар нема веќе да влијае психолошки глупиот пораз од минатиот напревар со Сити.

Тежок натпревар беше вечерва, но не треба многу да се “возбудуваме “ после бодов, на крај ќе се нареди работата, не се секирајте!!

Иначе ми е мака за целиот тој психолошки товар кој му се наметна на Чичарито - мора да се одмори наредните натпревари.

Посакувам со Евертон да видам напаѓачка линија Бербатов-Руни !!!!

Ајде уживајте , не се нервирајте, јас испцув вечерва за сите вас !!!! Утре САФ ќе му врзит два-три шамари на Гигс , и све ќе се средит....ако пак не ојт работата, ќе го поканит Гери НЕвил да “поразговарат“ со Нани и Андерсон !!! :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.496
Chris Smalling has won 78% of his aerial duels this season, a higher % than Ferdinand & Vidic.


Победа на следните 2 утакмици е еднакво на титула.. Кикс на една од тие две и после едно педерско судење на Олд Трафорд со Челзи може да не издупи ненормално.. Ова го викам оти јас кај Блекбурн рачунам да кикснеме.. Не знам оти ама 100% сум сигурен дека таму губиме 2 поени.. А Челзи можеме да си ги намачкаме на лепче како пред недела...само да има фер меч!.. Блекпул ги тепаме без проблем на крај...

И кај се погоди со Арсенал на Први Мај у пм!
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Манчестер не би бил Манчестер ако не ја искомплицира на крај.. Фино-лепо си промашивме 5 100% шанси и сеа ќе си одиме дома со поенче.. Утре очекувам победа и од Арсенал и од Челзи и после потење до даска на следните утакмици.. Немаме лесна утакмица до крај (освен Блекпул).. Челзи иако ги исфрливте од битката за титула имаат 4 утакмици дома и 2 гостувања.. Со нас и со Евертон.. Се плашам да не не заебат судиите на ОТ со Челзи.. И пак да резултира со губење на титулата тоа.. А моментално вријам...ми иде се живо и диво да испцујам...ама ќе се воздржам...
И подобро ќе е да се воздржиш, затоа што до крај ќе имаме 1 нерешена и 4 победи и ќе ја земеме титулата со плус 8 од конкурентите.. А тоа дали ќе тепа утре Арсенал ќе видиме, ја мислам најмногу што можат е бод да земат од Лејн, Челзи и 6те дома да ги игра нема да ја земе титулата оваа година, биди сигурен во тоа..
Што знам јас сум задоволен од играта и резултатот вечерва, во овој период од годината, при толку битни и тешки мечеви, за очекување е и некоја слаба утакмица, некој кикс или слично, али после овие 2 кикса кои ги имавме, верувам дека ќе се вратиме посилни и до крај ќе продолжиме со темпото со кое сме навикнати да го гледаме Јунајтед.. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom