Економски факултет (reloaded)

Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги кога ке се дава потписи по финансиски пазари и институции и има ли нешто скратено од 14та глава натаму?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Колеги кога ке се дава потписи по финансиски пазари и институции и има ли нешто скратено од 14та глава натаму?
Скратена е цела 19та глава, а од 16та треба да се учи само делот за Македонија.
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
0
Organizacisko odnesuvanje shto netreba da se uci za 2 kolkvium....:salut:
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Каков тип ке бидат прашањата по финансиски пазари и инстит., примери ли ке бидат, делови од учебникот да раскажеме или...???
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Помошшшшшшшш знае ли некој што е скратено по ДЕЛОВНО ПЛАНИРАЊЕ за втор колоквиум?????????????
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
колеги ај нека каже некој кога даваат потписи статистика Драган и меѓународна ? и ако има некој што нема земено потпис МЧР нека каже кога ќе иде,јас денес бев и ми рече не аздисувајте и ми затвори врата :pos2:
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Колеги,да не знае некој потписи мат.методи,фин. пазари потписи кога ?
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Колеги,да не знае некој потписи мат.методи,фин. пазари потписи кога ?
Мат.методи денес даваше, би требало да даде и наредната недела (нема да ти направи проблем). А ФПИ наредната недела, ама точен ден незз.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Четврток е отворен ден на факс, така да монетарна рече дека ќе дава потписи тогаш, претпоставувам дека и фпи и јавни би требало во вторник да даваат, така да дојдете си во вторник народе економски:)
И англиски ќе дава во вторник потписи:)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Може некој да ми каже кои глави треба да се учат само од презентации а кои од учебник по јавни финансии?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
[/COLOR]
Може некој да ми каже кои глави треба да се учат само од презентации а кои од учебник по јавни финансии?

6та, 7ма и 8ма треба од учебник. 11та тема за јавен долг треба целата од презентации. Вчера асистентката кажала 9 та глава да се читкало од учебник само као најбитните работи ама главно да се водело од презентации и 6та точка од оваа глава не требало да се учи. А за 10 та не знам се надевам дека треба да се учи од презентации, ако може некој колега што иде на предавање да каже таа од каде треба да се учи а 12 та глава уште не е предадена. Мн се нервирам вака, нека каже или од презентации или од учебник, не играчки си играат со нас :tapp:
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
[/COLOR]


6та, 7ма и 8ма треба од учебник. 11та тема за јавен долг треба целата од презентации. Вчера асистентката кажала 9 та глава да се читкало од учебник само као најбитните работи ама главно да се водело од презентации и 6та точка од оваа глава не требало да се учи. А за 10 та не знам се надевам дека треба да се учи од презентации, ако може некој колега што иде на предавање да каже таа од каде треба да се учи а 12 та глава уште не е предадена. Мн се нервирам вака, нека каже или од презентации или од учебник, не играчки си играат со нас :tapp:
Добро а кога планира да ги стави презентациите ако треба да учиме од нив?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Добро а кога планира да ги стави презентациите ако треба да учиме од нив?
До 29ти најкасно ќе биле на Zephyr :)
И тоа не би требало да преставува проблем, као ако сме ги научиле првите три теми за овие не било голем проблем :icon_neut
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Закачени се презентациите по јавни финансии на zephyr.... :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Статистика, економиКа и организациско кога потписи ? :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom