Економски факултет (reloaded)

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,aj ako imate nekoja seminarska vo vrska so ekonomija(mikro,makro) pratete mi,blagodarime odnapred:):):):):)))))
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Грешка направиле де, не мора да веруваш одма на се што пишува на страната :)
да не се тогаш потписите за летен семестар и ако се сакам да прашам дали безпробл ем ги даваат професорите на пример ако те нема на список на економикадалис е пак ке ти даде

--- надополнето ---

се извинувам за недобрата поврзаност на реченицата неми работи Space ко шо треба
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Kolegi , zasto od sega se zaveruva letniot semestar koa iame moznost za polaganje na ispitite sega vo majsko-junskata i vo avgus-septemvriskata sesija ? A zaverkata e od 9ti - 20 ti maj! Ili sepak nesto greska imaat ?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Kolegi , zasto od sega se zaveruva letniot semestar koa iame moznost za polaganje na ispitite sega vo majsko-junskata i vo avgus-septemvriskata sesija ? A zaverkata e od 9ti - 20 ti maj! Ili sepak nesto greska imaat ?
А која е поврзаноста на овие две работи?
 
V

Viktor g

Гостин
Kolegi , zasto od sega se zaveruva letniot semestar koa iame moznost za polaganje na ispitite sega vo majsko-junskata i vo avgus-septemvriskata sesija ? A zaverkata e od 9ti - 20 ti maj! Ili sepak nesto greska imaat ?
ZAVERKA a NE UPIS so zaverkata tebe nikoj ne te prasuva sto kako si polozil
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Може да ми каже некој?
Монетарна до 300 страна( до каде што сме со предавања) нема ништо скратено, а мислам и дека нема да има
Јавни финансии - знам дека некои теми треба да се учат само од презентации не од книга, ама кој се тие не знам
ФПИ-професорот рече дека ќе ја отфрли 19 глава и од 16 глава треба само за Македонија делот, другото не треба да се учи и тоа е тоа сега за сега:)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Монетарна до 300 страна( до каде што сме со предавања) нема ништо скратено, а мислам и дека нема да има
Јавни финансии - знам дека некои теми треба да се учат само од презентации не од книга, ама кој се тие не знам
ФПИ-професорот рече дека ќе ја отфрли 19 глава и од 16 глава треба само за Македонија делот, другото не треба да се учи и тоа е тоа сега за сега:)
Фала. За монетарна ми кажаа дека било скратено од 320-340, сите модели не требале.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги има ли шанса ова да е точно или пак е некоја грешка , колоквиумската недела тра е од 3 ти до 13 ти мај а организациско однесување писшува на огласната табла на 17 дека се полага , мислам дај боже да е така :jaj: :D
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Па и англиски и е на 16ти,има и други предмети после 13ти што се полагаат така да до покасно ке да е колоквиумската недела.
Инаку англиски што треба да се уче од книгата ли,ја има ли во либро? :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Знае ли некој кога ќе се полага испитот по статистика, мислам тоа ќе биде веднаш по завршувањето на колоквиумите или пак во јуни?
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Има некој готов бизнис план за семинарска ми треба...ако има таков, нека пише по ПП тенкју
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.261
Поени од реакции
8.376
Некој да каже што се случува на англиски?
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Колеги знае ли некој кога ке даваат потписи Применета економија,Јавни финансии и Управување со системите??
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Znae li nekoj koga ke davat potpisi Kiril (ekonomika ) Kalina (statistika) i angliski ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom