Економски факултет (reloaded)

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Ама тоа е за 8 ма глава, јас мислев на следната 9 та :)
Знам дека 11 та е предадена и треба да се учи од презентации а и 9 та е почната ама не знам дали е нешто скратено :)
9, 10, 11 samo od prezentacii trebalo da se uci..
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
ај ве молам некој нека каже утре дали имаме вежби МЧР ??? фала...
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
ај ве молам некој нека каже утре дали имаме вежби МЧР ??? фала...
Да, имаме. Мислам дека ќе презентираат 10-те најдобри од семинарските, но не е исклучено да работиме и еден кејс бидејќи ова ни се последни вежби, бидејќи следниот понеделник е празник, па така да веројатно и тоа и тоа ќе биде.
Инаку за потписи по МЧР, вака патем, да кажам, кажаа дека ќе даваат и за вежби и за предавања следната среда.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Kolku pati od pocetok do sega Shuklev ima pusteno spisok po MMB ? I koga ke dava potpisi ? :D Isto taka me interesira dali nekoj gi ima skriptite tie sho bea za prv i vtor kolokvium da mi gi prati na meil ? :D Nekoj skraten materijal po menadzment i megjunarodna? Mn . baram ama da si pomogneme :P :D

--- надополнето ---

Vtora godina sum.. i ajde sovet kako da pocnam i da zavrsam so ucenje statistika ?????????????? :S:S:S Kolku vreme ke mi treba od prilika od vase iskustvo i kako da se spravam so zadacite bez da zimam privatni casovi ?
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Kolku pati od pocetok do sega Shuklev ima pusteno spisok po MMB ? I koga ke dava potpisi ? :D Isto taka me interesira dali nekoj gi ima skriptite tie sho bea za prv i vtor kolokvium da mi gi prati na meil ? :D Nekoj skraten materijal po menadzment i megjunarodna? Mn . baram ama da si pomogneme :P :D

--- надополнето ---

Vtora godina sum.. i ajde sovet kako da pocnam i da zavrsam so ucenje statistika ?????????????? :S:S:S Kolku vreme ke mi treba od prilika od vase iskustvo i kako da se spravam so zadacite bez da zimam privatni casovi ?
1. До сега има пуштено само еден список.
2. Уште нема кажано кога ќе дава потписи. Ќе те извстиме благовремено кога ќе дознаеме:)
3. Имало скрипти по ММБ? Ова не го знаев. Тука некој друг ќе ти излезе во пресрет ако има
4. Ако мислиш на основи на менаџмент имаш скрипта со прашања во Мавровка, ММБ не сум сретнал до сега, а меѓународна имаш скратен материјал во Либро и Зоки, 50 страни е негде скриптата и плус има некои прашања
5. Не бараш многу, тука сме да си помогнеме:smir: И онака оддамна некој не побарал поголема помош. Кога ќе ми текне само како беше лани. Општа паника на студентите од прва година, фрчеа прашања, на кој попрво да се одговори. Сеа на фејсбук се префрлија па сиромашно е на темава.
6. На испит си? Нека ти каже некој кој има искуство со полагање статистика на испит? Лани редовно му идев на Драгче на вежби и така положив. Мн добро објаснуваше.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
1. До сега има пуштено само еден список.
2. Уште нема кажано кога ќе дава потписи. Ќе те извстиме благовремено кога ќе дознаеме:)
3. Имало скрипти по ММБ? Ова не го знаев. Тука некој друг ќе ти излезе во пресрет ако има
4. Ако мислиш на основи на менаџмент имаш скрипта со прашања во Мавровка, ММБ не сум сретнал до сега, а меѓународна имаш скратен материјал во Либро и Зоки, 50 страни е негде скриптата и плус има некои прашања
5. Не бараш многу, тука сме да си помогнеме:smir: И онака оддамна некој не побарал поголема помош. Кога ќе ми текне само како беше лани. Општа паника на студентите од прва година, фрчеа прашања, на кој попрво да се одговори. Сеа на фејсбук се префрлија па сиромашно е на темава.
6. На испит си? Нека ти каже некој кој има искуство со полагање статистика на испит? Лани редовно му идев на Драгче на вежби и така положив. Мн добро објаснуваше.

Da na ispit :S i pocna da me nervira sto mi se vlece :D Nemav mn vreme za odenje na vezbi i teska mi e i teorijata i zadacite, nz sto poveke. Fala na ubavite odgovori :D A malku sum goltnala zbor pa doslo do zabuna :D Prasuvav za skriptI MARKETING a ne MMB :D i super sto ima pusteno samo eden spisok, se imam potpisano po nekoja slucajnost se najdov togas tamu :)
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Da na ispit :S i pocna da me nervira sto mi se vlece :D Nemav mn vreme za odenje na vezbi i teska mi e i teorijata i zadacite, nz sto poveke. Fala na ubavite odgovori :D A malku sum goltnala zbor pa doslo do zabuna :D Prasuvav za skriptI MARKETING a ne MMB :D i super sto ima pusteno samo eden spisok, se imam potpisano po nekoja slucajnost se najdov togas tamu :)
Ти препорачувам статистика да ги решаваш само задачите од учебникот, само со нив положив, али на колоквиуми го фатив. Не решавав други задачи од збирки и не знам ти од каде. Најверојатно и за испит е исто. Земи си и скрипта од Мавровка со тестови што се паѓале ланските години, многу ќе ти помогнат. Е да, теоријата е малце тешка, али учи со разбирање, барај логика, поврзувај ја теоријата со задачите, полесно ќе ги сфатиш.

Маркетинг имаше мали скрипти со издвоени само набројуванки, али ги немам на компјутер да ти ги пратам. Пробај нa странава побарај, можеби ќе најдеш нешто. Не ми помогнаа нешто многу.
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
колеги добив информација дека економика се скратени првите 10 стр цела 7 и последната тема, дали е ова точно дали е потврдено од професорот ?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Асистентот по МЧР ке дава потписи во среда (20 април) за време на предавање.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
МЧР НА 20-ти ? Па нели наредна среда на 27 ми !?!?!?!?!
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги знаете кога рекол минатиот час проф по информациони технологии дека ке дава потписи??
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
МЧР НА 20-ти ? Па нели наредна среда на 27 ми !?!?!?!?!
Е да, точно е ова, оваа среда ќе дава асистентот потписи за вежби, а следната изгледа Бојаџиоски за предавањата. Инаку, некои земаа потписи и денес, бидејќи даваше и денес на вежби, тие кои носеа индекси.
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Abe da ve prasam sto e ova potpisi za zimiski semestar 25-29 april koga neli zimvme potpisi za zimskiot semestar veke vo dekemvri
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
колеги добив информација дека економика се скратени првите 10 стр цела 7 и последната тема, дали е ова точно дали е потврдено од професорот ?

И јас имам таква информација :)

--- надополнето ---

Колеги дали некој знае зошто организациско однесување рекол дека овој колоквиум ке биде доста потежок од првиот ? како оној да не беше претежок дури по 5 имаше на заокружување точни е сега нешто потешко ке било , незнам што потешко може да не снајде ,.,......???? И да не знае некој што треба лидерство што не , многу измешано предаваат :S

--- надополнето ---



--- надополнето ---

Помош од некој што има искуство со стручен труд по статистика... Какви податоци земавте и од каде?
Од завод за статистика , пиши на гоогле ке ти излезе , ке си избереш 2 појави и ке си правиш тестирања :))) консултирај се со маца
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Abe da ve prasam sto e ova potpisi za zimiski semestar 25-29 april koga neli zimvme potpisi za zimskiot semestar veke vo dekemvri
Грешка направиле де, не мора да веруваш одма на се што пишува на страната :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom