Економски факултет (reloaded)

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Мислам дека оние што имаат над 8,5 просек може да пишат повише од 30.
Сите запишуваат помеѓу 30-35 кредити во семестар , а тие со просек над 8,5 можат да запишат до 40 кредити.
Тоа колку кредити вкупно се во цела година нема врска , можеш со просек под 8,5 да запишеш по 35 кредити во два семестари и да завршиш со 70.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
sto e skrateno javni finansii
35-48стр (концепциите)
94-103 (вреднување на расходи)
212-240 (оданочување и распределба на доход)
Ова е ја што знам, може има уште нешто. Некој што е поредовен на предавања нека каже. Исто така, асистентката напомена да не учиме се, него само оние работи на кои они се задржуваат на предавањето. Ипак, доста е обемен материјалот.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Сите запишуваат помеѓу 30-35 кредити во семестар , а тие со просек над 8,5 можат да запишат до 40 кредити.
Тоа колку кредити вкупно се во цела година нема врска , можеш со просек под 8,5 да запишеш по 35 кредити во два семестари и да завршиш со 70.
Ама бе колеги, не дозволуваат на студентски!
Не знам од каде ги слушате овие информации вие?
Јас уште и молба поднесов да запишам над дозволеното и ми ја одбија.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Ама бе колеги, не дозволуваат на студентски!
Не знам од каде ги слушате овие информации вие?
Јас уште и молба поднесов да запишам над дозволеното и ми ја одбија.
Сигурно не ти дозволиле да запишеш поголем број предмети над дозволеното, не кредити. За кредити не прават проблем, ама една колешка сакаше да запише еден предмет повеќе овој семестар и не и дозволија.
Како ти го сфатив муабетот... така некако ќе да е... :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Znae li nekoj datumi na polaganje na prv kolokvium po slednive predmeti: MCR, javni finansii , monetarna ekonmija , finansiski pazari i institucii
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Сигурно не ти дозволиле да запишеш поголем број предмети над дозволеното, не кредити. За кредити не прават проблем, ама една колешка сакаше да запише еден предмет повеќе овој семестар и не и дозволија.
Како ти го сфатив муабетот... така некако ќе да е... :)
И во што е разликата?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
И во што е разликата?
Освен задолжителните предмети, треба уште еден изборен да имаш во семестарот.Повеќе од тие предмети не.
А сите тие предмети вкупно треба да носат од 30 до 35 кредити, со исклучок на оние кои имаат повисок просек (до 40 кредити).
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Боби[Мкд];4102185 напиша:
Што се праеше на англиски денес?
Англиски веќе 2 недели нема час... и имаше соопштение дека неопределено време нема да има настава ... односно до следното известување дека таа ќе продолжи
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Kolegi,dali nekoj moze da ni kaze podetalno za predmetite Internet marketing i Marketing komunikacii,na koj princip da uceme i kakvi kolokviumi dava ?
Fala mnogu pozdrav
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Освен задолжителните предмети, треба уште еден изборен да имаш во семестарот.Повеќе од тие предмети не.
А сите тие предмети вкупно треба да носат од 30 до 35 кредити, со исклучок на оние кои имаат повисок просек (до 40 кредити).
Нема шанси да е точно ова со број на предмети , во 6 семестар на фин. мен. има само два задолжителни од по 8 кредита , па ако не смееш повеќе од еден изборен , максимум кредити што можеш да ги запишеш се 24 пошто нема изборен со повеќе од 8 кредита.
Мислам дека само бројот на кредити се гледа , а не бројот на предмети.
А колегата што не може да запише 36 , да го прашам дали има повеќе од 8.5 просек , или не?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Нема шанси да е точно ова со број на предмети , во 6 семестар на фин. мен. има само два задолжителни од по 8 кредита , па ако не смееш повеќе од еден изборен , максимум кредити што можеш да ги запишеш се 24 пошто нема изборен со повеќе од 8 кредита.
Мислам дека само бројот на кредити се гледа , а не бројот на предмети.
А колегата што не може да запише 36 , да го прашам дали има повеќе од 8.5 просек , или не?
Не :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom