Економски факултет (reloaded)

Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Да не знае некој што е разликата помегу СТАТИСТИКА кај драган или славе и кај калина(за е-бизнис)...различни се колоквиумите или..некој викаат дека калина давала потешки колоквиуми а некој обратно.Има некој што знае? и дали ако си кај калина наместо кај неа може ли да се иде кај драган затоа што поубаво објаснува...дали има некоја разлика во предавањата? случајно калина да не кажува нешто плус...и уште нешто :) од која книга треба да се учи кај калина од статистиката од славе ристески , од нејзината(статистичка анализа) или од двете?.
За кај Калина, нема потреба да се оди на предавање бидејќи не кажува ништо вишок од она што го има во учебникот. Инаку треба да се учи од нејзиниот учебник главно, а она што го нема таму а го има на слајдовите, од на Славе учебникот. На предавања и вежби кај Славе немаш корист ако идеш бидејќи различни се задачите т.е принципот на решавање. За колоквиумите не знам дали се потешки или полесни, знам дека прашањата малку зае**ни ги дава, а задачите главно се исти како примерите од нејзината книга.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Знае некој дали учебникот по Логистика ќе ми треба оригиналот (дали ќе го користиме на предавања и полагања) или да купам фотокопиран?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Во која просторија требаше да се сликаат тие што сеуште не се, и во кој термин?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Колеги, дали е точно тоа дека по економика на претпријатија немало логички прашања на колоквиум и морало се механички да се учи и дали е доволна скриптата-скратениот материјал за учење?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
коа сме на темава за прашањата... ај кажете по економика и статистика двата предмета се на колоквиум со обични прашања со заокружување или дополнување решавање....
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Колеги, дали е точно тоа дека по економика на претпријатија немало логички прашања на колоквиум и морало се механички да се учи и дали е доволна скриптата-скратениот материјал за учење?
јас учев само од скрипта и положив.

Него мене ме интересира какви се прашањата МЧР? Нешто слично на економика или...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.838
јас учев само од скрипта и положив.

Него мене ме интересира какви се прашањата МЧР? Нешто слично на економика или...
Lesni, ocigledni prasanja neso slicno ko ekonomika mene duri mn polesno mi bese, MCR imav 10, ekonomika 6ka mada razlicni vreminja bea 1va ne ucev ic, vo glavnom ne se plasi voopsto posto e lesen i interesen predmetot :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Постари колеги ке ми каже некој нешто за финансиски пазари и институции? ВО каков облик се прашањата на колоквиум, дали се лесни/тешки, и дали има ефект да се оди на предавања, дава ли прашања кои што ги нема во книгата а ги кажува на предавања?:smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Помош .... од колегиве комбинации прашања ФИНАНСИСКИ ПАЗАРИ И ИНСТИТУЦИИ и ДЕЛОВНО ПЛАНИРАЊЕ??????
Финанасиски пазари и институции нема многу да ти користат прашањата, професорот никогаш не ги повторува прашањата.
 

A.A

Член од
16 ноември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
колеги има ли резултати математика од дополнителната? фалаа
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Беше некој на Англиски денес? Да ми каже како поминал и шо се дешавало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom