Економски факултет (reloaded)

Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Преку пресметување на ЕКТС кредити, (она 9 кредити * 3,3 ако си во државна квота) се наплатува партиципација за овој семестар...или треба начисто 100че да плеснам? :)

И уште нешто...Економика учебник да се купува, или може фотокопија? Нешто професорот спомна демек можел да се носи на испит...ама од постари колеги наслушав дека не ги давал.
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Преку пресметување на ЕКТС кредити, (она 9 кредити * 3,3 ако си во државна квота) се наплатува партиципација за овој семестар...или треба начисто 100че да плеснам? :)

И уште нешто...Економика учебник да се купува, или може фотокопија? Нешто професорот спомна демек можел да се носи на испит...ама од постари колеги наслушав дека не ги давал.
Не плеснувај 100,болје пресметај си (со 3,3) ... ама пак тука негде ке ти излезе.
А за книгата и лани така викаа дека требало да се купува ама нема врска.Може копија. :)
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Не плеснувај 100,болје пресметај си (со 3,3) ... ама пак тука негде ке ти излезе.
А за книгата и лани така викаа дека требало да се купува ама нема врска.Може копија. :)
Не може на испит да се носи, како што беше за збирка и таблици по математика?

И...Економија на работна сила, за прваче...добар изборен предмет ли е?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Не може на испит да се носи, како што беше за збирка и таблици по математика?
Не може, не ти ја треба. Така само кажаа лани зашто беше нов учебникот за да го купат повише студенти. Слободно зимај копија.

Кај Михаил на кој принцип се поставуваат прашањата? Колку одговори му се точни, има ли отворени прашања?

едит: сега ми текна:)

Има слушано финансиска математика некој? Има многу теорија, или повише се задачки? :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Ајдеее со среќа нека ни е новата тема ! :)

Прашањето ми беше што предмети се интернет маркетинг и маркетинг комуникации? Треба ли да се иде на предавања, професорите какви се, колоквиумите итн ...

Интернет маркетинг нема потреба да се иде на предавање, лани идеа максимум 10 души и баш знам и викаа професорке дај пуштете список некој бод плус не е фер, ама ништо. На вежбите обавезно мора да идеш зошто без проектот нема шанси да се положи :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
За 4та година, смер Надворешна трговија, изборниве од летен семестар: Претпиемништво и Познавање на стоки. Кој е полесен? Совет? :icon_bigg
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Деловно планирање да не има нова книга? :)
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
1
може некој да ми каже која е скалата на основи на сметоководство ??или колку би имал оценка ако имам 178бода и 134бода..плс
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
може некој да ми каже која е скалата на основи на сметоководство ??или колку би имал оценка ако имам 178бода и 134бода..плс
за скалата не знам, ама,коа бев јас по оценка тие шо имаа околу 134бода, Зорица пиша 7ки..
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
1
за скалата не знам, ама,коа бев јас по оценка тие шо имаа околу 134бода, Зорица пиша 7ки..
а за 178??..иначе мене ми кажаа дека ставала и 8ки на една другарка и ставила...а на некој им рекла дека граница за 8 е од 136... па не знам
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
ајде некој од постарите колеги да напрви една споредба меѓу
МЧР vs Организациско однесување
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
ајде некој од постарите колеги да напрви една споредба меѓу
МЧР vs Организациско однесување
Се мислиш што да избереш... И двата предмети се лесни, ама јас би избрал Менаџмент на човечки ресурси.
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
1
а со 178 ќе имаш 10че :wink:
фалаа... ама изгледа ја спуштиле границата зошто јас мислев дека ке иам 9 ка...по мои прерачунки ...ама нешто ме буни на 2 колоквиум поправен се положува со минимум 50 а на тој другиот беше спуштена границата на 46..дали тоа значи дека сега треба да имам 180 за 10ка..тоа ми беше зборот ...отприлика да ми каже некој за било која оцена од колку до колку е :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
фалаа... ама изгледа ја спуштиле границата зошто јас мислев дека ке иам 9 ка...по мои прерачунки ...ама нешто ме буни на 2 колоквиум поправен се положува со минимум 50 а на тој другиот беше спуштена границата на 46..дали тоа значи дека сега треба да имам 180 за 10ка..тоа ми беше зборот ...отприлика да ми каже некој за било која оцена од колку до колку е :)
од 166 па нагоре - 10ка

само за тоа знам ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom