Јавно обвинителство

Член од
10 јануари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
Проектната задача за матура ми е Јавното обвинителство во Република Македонија
На интернет има малку и незнам од која книга би можела да најдам нешто за јавното обвинителство Дали може некој да ми каже наслов од некоја книга поврзана за Јавното обвинителство. Благодарам многу
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Проектната задача за матура ми е Јавното обвинителство во Република Македонија
На интернет има малку и незнам од која книга би можела да најдам нешто за јавното обвинителство Дали може некој да ми каже наслов од некоја книга поврзана за Јавното обвинителство. Благодарам многу
Побарај во библиотека...таму сигурно имаат материјали за ЈО....
Вака на интернет тешко дека ќе најдеш наслов провери во библиотека...мора да имаат нешто...
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Имаш цел Закон за јавно обвинителство, Закон за совет на јавни обвинители, од таму можеш да напишеш.
 
А

Антоние

Гостин
www.pravo.org.mk

Барај:
- Закон за Јавно Обвинителство
- Закон за Судство
и опционално види во
- Закон за Кривична Постапка

потоа со помош на индукција види што ти треба и комбинирај. Пробај да употребуваш твои зборови, затоа што кога ќе го презентираш ќе се усереш. И без разлика што изворите ти се закони, не е тоа изговор да биде сето тоа догматски направено.

Со среќа.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
Profesorkata mi kaza da baram od knigata na Vlado Kambovski "Sudsko pravo" (10 glava) mi rece da prasam ovaa kniga bila za prva ili vtora godina Ako nekoj znae samo neka mi kaze za koja godina e da znam od kogo da baram :)))
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Profesorkata mi kaza da baram od knigata na Vlado Kambovski "Sudsko pravo" (10 glava) mi rece da prasam ovaa kniga bila za prva ili vtora godina Ako nekoj znae samo neka mi kaze za koja godina e da znam od kogo da baram :)))
Ја има стаено на сајтот на рпавен www.pf.ukim.edu.mk.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
Dali mozes da mi go ostavis linkot Jas probaj da ja najdam na sajtot ali ne uspeav Fala mnogu
 
Член од
16 август 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
mozis da korist i Ustav...so najnovite amandmani mislam deka se od 2002 godina!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom