Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Мое мислење, ќе ги отвориме ко средношколки.:tv:
Plausiblе, што би рекле Mythbusters :). Може де, не велам не... ама повеќе некако ми изгледа ко да ќе се мачи Милан и ако победи, тоа ќе биде со минимална разлика. Сепак потајно се надевам на убава голеада од страна на Милан :)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Гледам дека и Алегри го дели мислењето со мене, а тоа е дека натпреварот со Бреша ќе биде најзаебаниот до крајот на сезоната. Со Сампдорија бев убеден дека Милан ќе победи пред се заради домашниот терен а и веќе добро воиграната тактика. Според мене против Бреша ќе биде ептен тешко најмногу заради еден фактор - Ибра, типот е создаден за против овие екипи без разлика дали се игра на гостински или домашен терен. Сега без тројца клучни голгетери (Ибра, Пато, Инзаги), Милан ќе треба доста да се помачи за да стигне до трите бода, башка и тоа што Бреша ќе се бори за опстанок.
Да ти кажам една работа на која незнам дали се сеќаваш...Милан кога беше последен пат првак ја освои титулата токму против Бреша со голот на Џузепе Панкаро од корна со глава.Незнам колку се сеќавате на таа утакмица али беше жешко:)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Да ти кажам една работа на која незнам дали се сеќаваш...Милан кога беше последен пат првак ја освои титулата токму против Бреша со голот на Џузепе Панкаро од корна со глава.Незнам колку се сеќавате на таа утакмица али беше жешко:)
Ја како што знам со Рома дома кога игравме ја освоивме последната титула, 1-0 Шевченко во 1ва минута.


Може и оваа година исто со Рома ама во гости да ја освоиме, како и да е да почекаме уште некое коло за славје :tv:

Утре во купот Ибра мора да се попраи, излеа со Касано ќе стартува во нападот, а добро е средина да ги видиме Пирло и Емануелсон најверојатно со Фламини. :)
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
^ Така со победа против Рома станавме официални шампиони на Италија таа година затоа што оние беа едини конкурент ( ако не се лажам ), а против Бреша мислам дека игравме задњо коло од Серие А.

И глеам нешо се спомнува 25м за Ганзо , па мајку му вадља за тие пари може да го дочепат Хернанес ...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Утре мора да им вратиме на Палермо за поразот во лгиата.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
^ Така со победа против Рома станавме официални шампиони на Италија таа година затоа што оние беа едини конкурент ( ако не се лажам ), а против Бреша мислам дека игравме задњо коло од Серие А.

И глеам нешо се спомнува 25м за Ганзо , па мајку му вадља за тие пари може да го дочепат Хернанес ...
Да да со Рома таа година се боревме за титула ама ги остаивме бааги назад
1. Milan (C) 82
2. Roma 71

Него за овој Хернанес од Лацио збориш така? Па овој Гансо би требало да е доста подобар од него како што го оценуваат моментално а и помлад е, а Хернанес може да се земе за некаде околу 18 до 20 милиони, незнам колку го земаа лацио знае некој? за 15 ми се чини.
Едит: За 10м го земале..
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
^ Дада за Хернанес од Лацио, па искрено да ти кажам годинава како изигра дечково свака му част. Страшно интелегент играч + знае да задржи топка да даде фантастична топка а и супер завршница има. Доста пати го имам глеано годинава и чоекот искрено е мајсториште невидено. Ганзо го неам глеано ниту еднаш само на оние клипчињана на јутуб, али кога ќе видиш на тие клипчиња и Ацо Стојков изглеа како К.Роналдо а уствари максимум што може да игра во некој тим е Арау од Швајцарија. А Хернанез е веќе прилагоден на италијански живот и на италијанската лига така да нема да има никакви потешкотии и во адаптирањето во Милано, но тоа е само моја желба.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Повикани за утре.
Amelia, Roma, Piscitelli (60), Abate, Antonini, Legrottaglie, Oddo, Papastathopoulos, Thiago Silva, Boateng, Emanuelson, Flamini, Gattuso, Merkel, Pirlo, Seedorf, Strasser, Beretta, Cassano, Ibrahimovic, Robinho.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
^ Дада за Хернанес од Лацио, па искрено да ти кажам годинава како изигра дечково свака му част. Страшно интелегент играч + знае да задржи топка да даде фантастична топка а и супер завршница има. Доста пати го имам глеано годинава и чоекот искрено е мајсториште невидено. Ганзо го неам глеано ниту еднаш само на оние клипчињана на јутуб, али кога ќе видиш на тие клипчиња и Ацо Стојков изглеа како К.Роналдо а уствари максимум што може да игра во некој тим е Арау од Швајцарија. А Хернанез е веќе прилагоден на италијански живот и на италијанската лига така да нема да има никакви потешкотии и во адаптирањето во Милано, но тоа е само моја желба.
i jas go imam gledano dosta pati hernandes ovaa godina i mislam deka ne e nisto posebno tolku jak
dobar e... ali kako treta alternativa za ganso :)

a i hernandes go baravme mnogu vreme bas poradi klipovi
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Само да не се повреди некој напаѓач утре со Палермо дека против Бреша ќе треба со Верди и Оду да играме..
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Само да не се повреди некој напаѓач утре со Палермо дека против Бреша ќе треба со Верди и Оду да играме..
И да ти кажам со нив ако играме партали ќе ги напраиме :pos:

Овој ќе ги стрела

А се надевам и дека ќе добие шанса утре во купот таман на 2:0 второ полувреме место Касано да го одмори за в недела :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Тој Берета збрца гол кај тоа арапите кога беа зимава,не е ептен голтар во ваква ситуација за на клупа добар е.

Хернанес е добар и мислам дека за едно 15-20 мил. би бил достапен ама ако доаѓа ќе дојде како замена за Пирло како и што беше планиран пред 2 години,а не место Гансо.
Инаку ако веќе не продолжува договор Пирло не би ми сметал овој
http://www.tribalfootball.com/articles/ac-milan-boss-allegri-i-would-love-buy-hamsik-1579331
а ни овој,мада овој не се покажа со нас ама бар ќе зема помала плата а и помлад е.
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2011/04/19/2448273/riccardo-montolivos-agent-invites-interested-clubs-to

Браида изгледа договорил некој 19 португалец што го споредуваат со Давид Луиз
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=50538
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ја како што знам со Рома дома кога игравме ја освоивме последната титула, 1-0 Шевченко во 1ва минута.


Може и оваа година исто со Рома ама во гости да ја освоиме, како и да е да почекаме уште некое коло за славје :tv:

Утре во купот Ибра мора да се попраи, излеа со Касано ќе стартува во нападот, а добро е средина да ги видиме Пирло и Емануелсон најверојатно со Фламини. :)
Последно коло игравме со Рома,таа утакмица не ни беше битна како ке заврши.Оваа година ако ги победиме Бреша шампиони сме или не?:)исто беше и тогаш

--- надополнето ---

Моја грешка,таа година со тој гол избивме на првата позиција...а утакмицата се играше у јануари негде...моја грешка извинете.а последно коло игравме со бреша и тепавме 4:2
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Последно коло игравме со Рома,таа утакмица не ни беше битна како ке заврши.Оваа година ако ги победиме Бреша шампиони сме или не?:)исто беше и тогаш

--- надополнето ---

Моја грешка,таа година со тој гол избивме на првата позиција...а утакмицата се играше у јануари негде...моја грешка извинете.а последно коло игравме со бреша и тепавме 4:2
Нема везе, барем не потсети на Панкаро кој за Антонини и Бонера на таа лева бековска позиција беше Паоло Малдини :pos:

Секако со евентуална победа против Бреша не може и теоретски да ја запечатиме титулата..

80 бода треба да имаме вкупно, моментално имаме 71 значи ни фалат уште 9 бода за теоретски да биде обезбедена титулата, но ова е во случај да Наполи ги тепа сите 5 утакмици до крај, тоа се вкупно 15 можни бода со што би имале исто 80 (во случај на ист број бодови со наполи или интер нормално ние освојуваме заради меѓусебен дуел)

78 бода за интер да не може да не стигне (исто доколку тепа се до крај)

Значи како што кажав и претходно против Рома би требало/можело повторно да биде освоена титулата :pehar:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Би сакал формацијата утре да е
Амелија
Абате - Силва - Сократис - Антонини (јебига мора)
Емануелсон - Пирло - Сидорф
Боатенг
Ибрахимовиќ - Касано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom