Мрази животни = лоша личност

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Од корист се добивале храна, човекот им ја дал....

Туку зошто никој не ги споменува магарињата? па тие толку многу во минатото имаат придонесено за селаните и земјоделците, зошто никој не чува магаре и не обожава магариња??

Животните кои ни служат како храна, свињи, кокошки, пилиња, риби итн.....што со нив??
Земи ти чувај магаре ако сакаш,ја куче ќе си чувам.

Епа ете тие животни кои се за јадење немаат никаква корист од човеко,туку е обратно.
 
?

..........

Гостин
Земи ти чувај магаре ако сакаш,ја куче ќе си чувам.

Епа ете тие животни кои се за јадење немаат никаква корист од човеко,туку е обратно.
Тие животни немат корист од човекот, човекот има корист од нив се храни, притоа никој не ги сака истите (или таквите луге се многу ретки)
А кучињата се лежи лебу животни, паразити, се врткат околу луѓето од чиста корист, заради храна, дури и се спремни да нападнат човек ако не се добро нахранети.....или ако ги удри бед во глава.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Животните кои ни служат како храна, свињи, кокошки, пилиња, риби итн.....што со нив??
На истото прашање мене ми одговориле дека свињите се грди, и баш би им било мило да ги гледаат како ги колат/печат/јадат, ама кучињата и мачките се убави, и кога ќе те погледнат со кафеавите очиња ти доаѓа да ги изедиш (ама во онаа, слатката смисла да ги изедиш, ко шо викаме за деца). Башка најверојатно еден добар процент од овие шо си го делат ова мислење денес имале животно на маса за ручек. Јас лично не сакам животни, ама од друга страна помили ми се од некои луѓе. Незнам што останува за тие што мразат мали деца?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Јас повеќе ги сакам животните. Што и да им направиш, никогаш ништо не кажуваат...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Ако ги тепаш,ако ги малтретираш животниве =лоша личност.
Тие шо ја малтретираја мачката учениците и некој делој од телото шо и пресекле и не знам точно како беше тие се лоши.Ако ги газиш намерно по улица,ако не кочиш ко ќе ги видиш кај шо поминват тогаш ти не си ко шо требит.
Да мачам животно,да гледам болка и то да ми претставуват уживање?Незамисливо ми е....
Срамота.
Удри куче со кола по пат исто гко во ѕид да си удрел. Чисто сумљам некој со 60км на час тек така ќе удри куче.
 
Г

Господ

Гостин
Кучиња,мачки,папагали равно на dead meat.
Нема ќар од нив,само илузија дека имаш барем еден пријател повеќе.
Всушност,паразит.
Не велам дека мразам животни,посебно не домашни.
Да видиш како оди сланинче со леќа.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.728
Поени од реакции
11.984
Кучиња,мачки,папагали равно на dead meat.
Нема ќар од нив,само илузија дека имаш барем еден пријател повеќе.
Всушност,паразит.
Не велам дека мразам животни,посебно не домашни.
Да видиш како оди сланинче со леќа.
Имаш вистински (не илузија) пријател кој искрено (не лицемерно) те сака во секаква ситуација.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Се изначитав патетики, невистини и глупости.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Значи, дојдовме до заклучок дека сите луѓе се лоши, ако мразат само 1 нешто а другото се прават добро, сакаат и помагаат. Така?
Лошотијата доаѓа од несвесноста(заспаноста).
Што и да правиш у сон е лошо.
Што и да правиш на јаве е добро.
Моралот е програма, фрли го настрана.
Биди Ти тој што си бил пред да се родиш.
И не се секирај за лошо, добро и за пеколот и за рајот.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.151
Поени од реакции
2.816
Еве јас на пример мразам кучишта скитници. - Па тоа не значи дека сум лоша личност.

Јас сум за усмртување на кучињата скитници. Откога ме касна мене куче пред 11 години што можеше да ми ја скини артеријата одтогаш ги има замрзено в крај.
Се имаат запрашано тие што мислат дека не треба да се усмртуваат кучињата скитници дека може да искасапат некое дете Особено кога ќе се соберат 5-6.
Порано имаше служба за отепување на кучиња скитници, а лошо е сега што ја нема.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас и овде ќе кажам;
Јас мразам луѓе кои се однесуваат како животни.
Затоа и јас сум лош човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom