Стомачни мускули

Член од
20 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Овде би сакал да збориме нешто повеќе за стомачните мускули... како на пример би сакал да знам која храна е корисна после вежбањето ... :salut:
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Лешници, многу лешници.
И млекото исто е корисно (чоколадното)
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Па јас КАО пробувам нешто на таа тема у последно време ама за да се истакнат стомачните прво треба да се стопи салото, а тоа не оди само со правење стомачни вежби или склекови туку треба да се посветиш долгорочно (барем неколку месеци) да си држиш телото активно, за да може од секаде да стопиш масните наслаги. Тек после откако ке се стопиш доволно, може да се почне со работа на развивање на мускулите за да се истакнат. Сум слушнал од дечки шо користеле дека доста добра супстанца бил l-carnetin за забрзано слабеење, но вежбањето мора да се остане на добар интензитет. Гугл-нете го, ке добиете детали. Јас лично не сум го пробал, а планирам.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
stomacni se dobivaat so pravilna ishrana i trchajte , samo trchajte i pravete stomachni i ke ima rezultati
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Дај нешо поеќе окулу исхранава да се задржиме...да збориме шо треба да се јаде...
 
S

smart ass

Гостин
Најкорисни се вежбите и житариците со млеко.

Вежбите не се мачкаат на леб!:vozbud:
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Риба, пилешко, јајца, соја, мелено јунешко, остриги, бадеми, лешници, чоколадно млеко.
Ова се намирници од кои растат (се развиваат мускулуте) + додатна работа (вежби, трчање и сл.) = резултатот од цврсти и заоблени мускули.
Исто ќе го заборавев и оризот, и тој е важен.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Дечки, ако се водите по Мотика тогаш сте го утнале правецот.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
MOTIKA = PREVARANTI :) ps , bez trchanje , stomachni pravenje... nema stomachni ... Inache jas bidejki sum fudbaler i non stop trcham imam stomachni ... i plus to vezhbi nekosh pram (stomachni ) po 70-100 na edna serija , ama ne sekoj den..
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Викаат дека било здраво да се јаде стек барем еднаш неделно, и карбохидрати или така нешто... и бтв дали е доволно да праам по 20 стомачни во 1 серија со околу 1 мин одмор ( по 5-6 серии на ден) , секако надополното со други вежби освен стомачни
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Викаат дека било здраво да се јаде стек барем еднаш неделно, и карбохидрати или така нешто... и бтв дали е доволно да праам по 20 стомачни во 1 серија со околу 1 мин одмор ( по 5-6 серии на ден) , секако надополното со други вежби освен стомачни
jas da ti kazham od mnogu trchanje gi dobiv stomachnite t.e. pa i ne sum mn debel 60kg a visina 175 cm , ama pa stomachnite mi se poznavaat mn , a sea pram stomachni edna serija od 70 do kaj 100 stomachni bez prestan ama ne gi pram kontinuirano
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
jas da ti kazham od mnogu trchanje gi dobiv stomachnite t.e. pa i ne sum mn debel 60kg a visina 175 cm , ama pa stomachnite mi se poznavaat mn , a sea pram stomachni edna serija od 70 do kaj 100 stomachni bez prestan ama ne gi pram kontinuirano

Абе ај дој нозеве држи ми ги..како да ги праам иначе. :D
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Абе ај дој нозеве држи ми ги..како да ги праам иначе. :D
На Youtube имаш многу примери како да правиш сам стомачни...еве ти еден пример :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom