Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Јас ви се извинувам несакав да ширам дезинформации само кажав за секој случај тоа што ми го кажаа мене, а јас ви го пренесов на вас. Уште една извинете :(
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
имам едно прашање...Оние што паднавме по сметвкодоство одиме на цел испит со оглед дека го исполнувам условот дека од првиот имам над 70???треба цел испит да полагам или само од вториот и ако има некој случајно од вториов нека дај :)))))и на 27 е ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
16.056
Јас ви се извинувам несакав да ширам дезинформации само кажав за секој случај тоа што ми го кажаа мене, а јас ви го пренесов на вас. Уште една извинете :(
Ех, јас вчера кога прочитав дека имало резултати, од дома ќе се затрчав веднаш за Скопје :pos2::pos2:. Се зафркавам колешке :):):):), немај гајле :smir:

--- надополнето ---

имам едно прашање...Оние што паднавме по сметвкодоство одиме на цел испит со оглед дека го исполнувам условот дека од првиот имам над 70???треба цел испит да полагам или само од вториот и ако има некој случајно од вториов нека дај :)))))и на 27 е ?
Штом си имал/а над 70 од првиот, а си го паднал/а вториот тогаш одиш само на вториот пак. И да, на 27 е.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
okej a koga pocnuvame so vtoriov semestar mislam od 15 ferburari ili?i koga treba da uplatime za vtora rata za participacija? :)) tx odnapred
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
okej a koga pocnuvame so vtoriov semestar mislam od 15 ferburari ili?i koga treba da uplatime za vtora rata za participacija? :)) tx odnapred
Абе нели едно прашање ќе поставеше? :)

Почнуваме од 1ви февруари, a заверка на зимски и упис на летен би требало да е од 31.01 - 20.02.

И немој да благодариш однапред, да не те прочита SawyerSpy па ќе ти реплицира нешто :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Здраво колеги, има ли некој овде што ке полага статистика на испит? Од последната тема за Временски серии само теорија ли требаше да се учи или и задачи?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Здраво колеги, има ли некој овде што ке полага статистика на испит? Од последната тема за Временски серии само теорија ли требаше да се учи или и задачи?
Има колешке, и тоа доста многу :)

Од последната тема само теоријата треба, нема да има задачи на испитот.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Веќе кога сме кај статистика, има ли некој што полагал кај калина на испит или кол да го сподели искуството или некакви испитни комбинации, отприлика што дава, колку задачи на испит итн. pls help
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Финансиски менаџмент која глава е исфрлена за испит?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Финансиски менаџмент која глава е исфрлена за испит?
исфрлен е делот за теориите на структура на капитал.се друго се учи.
испитот ќе има 25 прашања и 5 задачи, а трае 2 саата.
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Do koga moze da se zakazuva ispit so zakasnuvanje?
Ako im donesam prijava i uplatnica vo ponedelnik , ke moze?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
У која просторија ќе се даваат Е-бизнис оцени?
На зефир нема кажано професорот. Има некој што положил ова и знае каде ќе се даваат оцени?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
KOlegi aj ve molam spodelete iskustvo vo vrska so Makroekonomija za na ispit....sto se pagja,kako isgleda strukturata na testot,na sto da se obrni poveke vnimani,aj vi se molam,bilo kakva informacija mi e dobredojdena....vi blagodaram odnapred:smir:
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
ekonomisti dali nekoj slucajno ima seminarski po predmetive na bilo koja tema -revizija, bankarski marketing, finansisko planiranje i analiza. ve molam za pomos ako nekoj ima da mi pise itno mi e poz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom