Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,daj kazete nesto poise za ispitite matematika,nekoj sto gi vkusil i sto mu ostaile vpecatok:)Na koi temi da obrnam vnimanie,dali vo zadacite od geometriska i aritmeticka progresija se koristat procenti,izvodi,integrali,bilo sto,sto ke mi koristi,i dali ima nesto skrateno,nekoi lekcii od temive i slicno:):):))))
 

A.A

Член од
16 ноември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Kolegi,daj kazete nesto poise za ispitite matematika,nekoj sto gi vkusil i sto mu ostaile vpecatok:)Na koi temi da obrnam vnimanie,dali vo zadacite od geometriska i aritmeticka progresija se koristat procenti,izvodi,integrali,bilo sto,sto ke mi koristi,i dali ima nesto skrateno,nekoi lekcii od temive i slicno:):):))))
решавај ги испитните комбинации што се на крајот на збирката
 

A.A

Член од
16 ноември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
мене повеќе задачи ми се паднаа од збирката што е од претходната генерација незнам кое издание е
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Kolegi,daj kazete nesto poise za ispitite matematika,nekoj sto gi vkusil i sto mu ostaile vpecatok:)Na koi temi da obrnam vnimanie,dali vo zadacite od geometriska i aritmeticka progresija se koristat procenti,izvodi,integrali,bilo sto,sto ke mi koristi,i dali ima nesto skrateno,nekoi lekcii od temive i slicno:):):))))
Во геометриска прогресија имаш логаритми, оти секогаш излегува n на степен, па мораш да ги логаритмираш сите, а проценти нема, освен q кое треба да го најдеш преку p :):). За скратено, ако имаш збирка од 2006, 6та тема за емпириски некои глупости таму, не треба. Бар јас така мислам, ако некој знае со сигурност нека ти каже и нека ми каже мене, оти и јас не сум сигурна :):):):) А задачите се тие, нема што Драге за 3 години нови задачи да измислува :):):)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Во геометриска прогресија имаш логаритми, оти секогаш излегува n на степен, па мораш да ги логаритмираш сите, а проценти нема, освен q кое треба да го најдеш преку p :):). За скратено, ако имаш збирка од 2006, 6та тема за емпириски некои глупости таму, не треба. Бар јас така мислам, ако некој знае со сигурност нека ти каже и нека ми каже мене, оти и јас не сум сигурна :):):):) А задачите се тие, нема што Драге за 3 години нови задачи да измислува :):):)
Cccc,tebe ke te prasav na fejsbuk i poopsirno ke mi odgovorese tamu,ali me pretica:):):)))
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има нешто скриптичка, материјали за аграрна втор колоквиум?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Listovite makro nekoj da ne znae koa treba da se vratat???:):):)))
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Финансиски менаџмент да не даде домашно во четвртокот?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Дечки за жал нема да има скрипта менаџмент за втор колоквиум ке мора од книга да се учи..:nesvest:
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
да не пушти список менаџмент?
Не пушти список.
Финансиски менаџмент да не даде домашно во четвртокот?
Не даде домашно во четвртокот али денес пушти список и се испотепаа кој попрво да се потпише. Ни двата часа не стигнаа за сите да се потпишат:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom