Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Во понделник треба да има, така кажа Атанаско. На офц. сајт на економски ке стаат.
А имаме и неофицијален кај објавуваат резултати? :)
него ај лани што слушале аграрна политика-доволно е само до презентациите? :)
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Da ne znae nekoj vo koi prostorii kje se polaga bankarstvo?Posto na stranata nema nisto.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Iskreno nemam pojma,inace nisto cudno da bidat so 2 tocni.
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
ke ima istaknato spisoci utre na fakult. A da ne znaes kakov tip ke bidat prasanjata i so kolku tocni?
Според прашањата што ги купив од Либро ќе има точно, неточно а тие на заокружување се со еден или повеќе точни одговори
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Видел некој дали има резултати економија на факс...да не се шлепам за џабе до таму?
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Видел некој дали има резултати економија на факс...да не се шлепам за џабе до таму?
Јас бев..и немаше ..ама тоа беше некаде околу 11 саат...незз може ги имаат ставено после 12..АКО ВООПШТО ги имаат прегледано...
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
хахаха исто и јас....дај нека ги објават не можам вака,ништо нема да научам ако треба да ги чекам до поенеделник :vozbud:
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Imam edno prasanje do postarite kolegi vo vrska so menadzment. Dali prof.otkako ke ja spusti granicata se slucuva potoa da pusti uste studenti ako im falat 2-3 boda za polozuvanje a se prisutni redovno na predavanja?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Imam edno prasanje do postarite kolegi vo vrska so menadzment. Dali prof.otkako ke ja spusti granicata se slucuva potoa da pusti uste studenti ako im falat 2-3 boda za polozuvanje a se prisutni redovno na predavanja?
Не, барем лани така беше. Дојде на час, рече дека границата е 40.0 поени и дека самото такво пуштање е повеќе од доволно за многу студенти да положат и дека не прифаќа и нејќе студенти да му одат во канцеларија и да го молат да ги пушти, макар тоа било и некој со 39,9 поени. А како што имам разбрано, досега и немало пуштено список за редовност по менаџмент, така да не верувам дека воопшто може да помогне на некој начин.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги ги земал некои прашањата по финансиско сметководство од Либро да види какви се?

Има ли истакнато аграрна списоци за тие што полагаме на 10ти?
Да се најде некоја добра душа да ми помогне во врска со барањата?:uvo:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Што асистентките или што беа, што не чуваа цело време си зборуваа на глас и не им беше гајле дали јас треба таму да мислам ..... За тие 35 прашања имавме само саат и 10тина минути и кога кажаа уште 20 мин, ме фати паника и веќе не знам што заокружив на шифрарникот. Значи неколку околности и се паѓа во вода. И сега кога ќе паднам, тоа не ме прави глупа, или дека не сум чепнала книга. А далеку од тоа дека по првата пречка некој треба да се откаже од факултетот. Барем јас така мислам :smir:
Навикни се на муабети на асистенти и асистентки, повеќето полагања се такви, ама барем на крај од семестар ќе имате лист за евалуација на професори и асистенти и ќе имате да штиклирате дека зборувале на полагања :pos:
Зависи што муабет правеле :pos:
Да се надоврзам, последното полагање една ме утепа од зјапање :itsannoying: :icon_lol:
Дека многу згоден си, не можела да се воздржи. Да не те викна и после полагање во кабинет? :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.296
Поени од реакции
15.514
Дека многу згоден си, не можела да се воздржи. Да не те викна и после полагање во кабинет? :)
:bip: хахаха.... Ај иди пријави се за фудбалче, и за ова што го кажа ќе те земам од моја :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom