Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Шуклев 40% од студентите ги пушта на нареден колоквиум, некаде околу 400. Но можеби критериумите му се изменети затоа што предметот се полага на два колоквиуми.
Леле овој пад се катастрофални резултатите јас мислам и до 35 да ја спушти границата нема да има 400 положени :D:D:D
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ајде за финансиско сметководство кој ги има земено прашањата да каже дали помагаат и дали се на заокружување или се на допишување, т.е. од постарите верзии?
И дали сметководство на трошоци треба да се учи општо или и деталите се битни? Што поточно би требало да се учи(помош од постарите колеги)
Ви благодариме.:smir:
И плус, Макроекономија од колку се полага?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Да да со по еден поен е така се договоривме на предавања. 30 прашања со по еден поен
15 со еден одговор и 15 со точно/неточно. Така беше?
И финансиски менаџмент ќе има резултати на страната на факултетот?

И мислите сега ќе ги дава полесни малце прашањата, пошто до лани и маркетинг бил mission impossible, ама сега учебникот е далеку полесен па треба и колоквиумот да е. :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
1 задача и 2 прашања ми се 100% точни, за матрицата беше лесно ама само ја почнав зашто не ја вежбав таа тема, а веројатност... :Ѕ
Памтам имаше a бели b црни и c зелени топчиња, значи така, со букви, не броеви. Требаше да се извлечат 3 одеднаш. Под а) барем едно бело и б) 2 бели и едно црно.
Под б) ја поставив вака: C од a елементи, 2 класа X C од b елементи, 1 класа / врз C a+b+c елементи, 3 класа
Под а) не се ни мачев. :)

Третото прашање не верувам дека ми е тачно... Што знам, се надевам дека ќе ме пушти. Ти како помина? :)
хехе и јас ја имав оваа со веројатност , ужасно глупа задача е :) иначе другите сите ги решив лесни беа
 
Член од
3 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ајде малце упатување што не очекува економија утре на колоквиум...Какви тестови има,какви прашања да учиме ли табели или не...Ајде помош малце :)))
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
dajte da rascistime za marketing :D.Site se na zaokruzuvanje ili ima i t/n po kolku poeni nosi edno prasanje i kolku mozni odgovori moze da ima?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
И плус, Макроекономија од колку се полага?
8:00

--- надополнето ---

Kolegi,ako nekoj gi nema,a gi saka testovite makroekonomija sto gi davase profesorot na casovite,neka pise ke mu gi pratam,sea gi napisav u word,mislam deka ke zavrsat rabota,gi imam 2,3,4 i 7 glava:):):):))))))
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
dajte da rascistime za marketing :D.Site se na zaokruzuvanje ili ima i t/n po kolku poeni nosi edno prasanje i kolku mozni odgovori moze da ima?
Сигурен сум дека се 15 со заокружување и 15 точно/неточно, сите носат по 1 бод, само незнам дали тие на заокружување ќе се со еден можен одговор.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Никој не бил до факултетот да види резултати финансиски ?

Ај нека сликне ако оди некој :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги што не требаше да се учи по макро, што е скратено од тие глави што ни се за колоквиум?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom