Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
знае некој во колку саат и во кои простории полагаме основи на економија? јас денес барав ама не успеав да се снајдам меѓу тие купишта од листови....
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Незнам колку ви треба ова ама еве вчера после првиот колокфиумот математика успеав да ги меморизирам задачите и потоа да ги најдам (не ги препишав бидејки седев на прва клупа :pipi:) ги уплодував па кој сака може да ги превземе од тука http://www.4shared.com/document/7BdkhMZB/Matematika_prv_kolokfium.html
Се надевам бар некако ке ви се најдат бар на тие што ке одат на испит :toe::toe::toe:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Ај кој ке оде до факултето да види резултати финансиски, нека сликне :pipi:
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
ЗНаете по колку поени носеа прашањата по менаџмент, а по колку секој кејс?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Дали постои веројатност некој денес што иде накај факс да остави копија од тоа што е пишувано макро на час (задачите) во Либро или Зоки ? :)
 
Член од
3 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали некој има информации што ке содржи тестот,по основи на економија ,за 1 год...Ако не,нека се изјасни некој од постарите студенти,да не упати нас јуниорите,какви прашања ке има,што да учиме,и тн...:)))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Бруцоши економисти, како поминавте вчера математика? Ајде фалете се жалете се :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Бруцоши економисти, како поминавте вчера математика? Ајде фалете се жалете се :)
1 задача и 2 прашања ми се 100% точни, за матрицата беше лесно ама само ја почнав зашто не ја вежбав таа тема, а веројатност... :Ѕ
Памтам имаше a бели b црни и c зелени топчиња, значи така, со букви, не броеви. Требаше да се извлечат 3 одеднаш. Под а) барем едно бело и б) 2 бели и едно црно.
Под б) ја поставив вака: C од a елементи, 2 класа X C од b елементи, 1 класа / врз C a+b+c елементи, 3 класа
Под а) не се ни мачев. :)

Третото прашање не верувам дека ми е тачно... Што знам, се надевам дека ќе ме пушти. Ти како помина? :)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Дали постои веројатност некој денес што иде накај факс да остави копија од тоа што е пишувано макро на час (задачите) во Либро или Зоки ? :)
у либро има оставено и тестови од претходните години и задачи.задачите се исти како на предавање што имаме решавано земи си ги мислам дека добро ќе ти дојдат :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Нешто наслушнав дека маркетинг прашањата ќе биле со еден точен одговор. Точно е, или трач? :pos:
A надворешна има само 15 отворени прашања, или има и на заокружување?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom