Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако може некој да ми пише поточно што и како треба Маркетинг Менаџмент да се учи годинава?

Колега сега се врати од Америка, заостанат му е предметов и дознавме дека требало на македонски, подруга книга итн итн...
Ај би ве замолил кој е трета да ми пише. :)
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
И што сега со тие картички,со нив ке евидентираме присуство само кај тие професории што бараат или тоа значи дека сите предавања отсега ке бидат задолжителни поради картичките?Како иде тоа?:icon_mrgr
Мхм.

Предавањата си се секогаш задолжителни :)D), само овој пат ќе се има построга и порегуларна листа на присуство, со цел да се избегнат манипулации со презапишување на некои студенти кои не присуствуваат на предавања (како не бе!) и бараат некои нивни колеги да ги запишат таму како присутни. Преку овие картички и ќе се заверуваат и дополнителни поени (поени од активност, најчесто за време на предавањето - доколку си бил на предавања кај Драге, ќе видиш дека тој само вели дека дава поени, а никаде не ги заверува...макар да чисто сумњам дека па вака би ги заверувал :D) а и оценки, ако не се лажам. Така барем знам дека е на правен, сега дали и ова за нас ќе важи...што знам.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Dali ke imam nekakov problem ako ne se pojavam voopsto na kolokvium a sum se zapisala na spisokot za polaganje preku kolokvium?Vo slucajov prasuvam za finasiski menadzment..? I toa so slikanjeto dali vazi za site i kaj treba?Ako e tolku moralno dali moze sto imame slikicka da odneseme ili mora nova?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Ке може ли малку помош од постарите колеги за менаџмент? Какви кејсови дава проф. на колоквиум, дали се истите тие што се во книгата заедно со прашањата( бидејки слушнав дека книгата може да ја носиме на колок.???и ако се тие тогаш може ли да се одговорат сите ако ептен убаво ги научиме од книга? Ке ми каже ли некој како е тоа?
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
DALI TREBA DA SE SLIKAAT I VONREDNITE STUDENTI,ZASTO AKO E ZA REDOVNOST NA PREDAVANJA TIE NE SE ZADOLZITELNI ZA NIV:vozbud:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
IMA LI NEKOJ STO BESE NA MAKROEKONOMIJA VO PETOKOT????????:)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Мхм.

Предавањата си се секогаш задолжителни :)D), само овој пат ќе се има построга и порегуларна листа на присуство, со цел да се избегнат манипулации со презапишување на некои студенти кои не присуствуваат на предавања (како не бе!) и бараат некои нивни колеги да ги запишат таму како присутни. Преку овие картички и ќе се заверуваат и дополнителни поени (поени од активност, најчесто за време на предавањето - доколку си бил на предавања кај Драге, ќе видиш дека тој само вели дека дава поени, а никаде не ги заверува...макар да чисто сумњам дека па вака би ги заверувал :D) а и оценки, ако не се лажам. Така барем знам дека е на правен, сега дали и ова за нас ќе важи...што знам.


Нема везе. Ќе ја даам картичката на некој да ја куцне, а ја ќе си уживам дома. А Драге ве залажува за поените, и ќе си лаже и у иднина.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
А зашто пријавувате семинарска менаџмент сеа пред прв колоквиум? Јас сфатив дека се пријавува тема по колоквиумот, и логично е зашто семинарската ќе се вреднува само ако се помине преку колоквиуми. Што ако пријавам семинарска и сите паднеме? За кој тииииит трудот?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Нема везе. Ќе ја даам картичката на некој да ја куцне, а ја ќе си уживам дома. А Драге ве залажува за поените, и ќе си лаже и у иднина.
а зошто тогаш бара број на индекс и име и презиме кога ќе добиеш поени ? имаш некакво искуство дека те зезнал со поени или ?
 
V

Viktor g

Гостин
Dali ke imam nekakov problem ako ne se pojavam voopsto na kolokvium a sum se zapisala na spisokot za polaganje preku kolokvium?Vo slucajov prasuvam za finasiski menadzment..? I toa so slikanjeto dali vazi za site i kaj treba?Ako e tolku moralno dali moze sto imame slikicka da odneseme ili mora nova?
нема проблем да не се појавиш тоа е твоја одлука. Па најверојатно сликањето вашжи за стит зш пишуваше дека е задолжително има една просторија горе кај амф 3 сега што ја затворија одма до ком лаботорија и неможе ти да однесеш слика патем трае само 1-2 мин
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom