Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Поради премногу дипломски е воведен терминот, барем така кажале на студентски. Цената мене ми кажаа дека е различна во зависнот од тоа дали имаш слушано странски јазик, значи не да имаш диплома и на странски јазик. Барем така ми кажаа, ама ова твоето пологично ми изгледа.
Само што уште некој ми кажа дека кога прашал дали важи ако има слушано руски една година, за да плати поефтино му рекле важи за било кој јазик.
Ова ти што го кажа има логика ама другово ми е без везе.

За број на студентски мислам има на страната на економски.
Ова што ти го кажувам за ценава го пишува на страната, дека се доплаќа дополнително, ама кога ќе одиш на студентски не знам што ќе испадне. Мене прееска ми кажаа па дека рокот е до 1 ноември, после тоа се плаќа казна. Значи дефинитивно ќе мора да се оди на факултет и да се праша
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
A nekoj da kazhe neshto za prva godina matematika??? Kako e na polaganja?
Ако ти оди математика, ќе ти биде лесно и секако ќе поминеш.

Ако не ти оди, а имаш среќа со групата ќе поминеш.

Ако не ти оди, а немаш среќа со групата, епа тогаш ќе се дружите на испит најверојатно :)
 
Член од
9 април 2010
Мислења
25
Поени од реакции
0
Колеги дали ќе имам потешкотии со Англиски 2 ако го немам слушано Англиски 1:vozbud: и нешто за професорката Марија Маџар да ми кажете, каква е, дали бара присуство ?:pipi:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Денес бев кај раководителката да прашам за молбите и ми рекоа дека ги одобруваат за 1 ден.

--- надополнето ---

Ај ако има некој молба за префрлање од вонреден во редовен студент или обратно ако не му е тешко нека ми ја прати на ivica_1987@yahoo.com за да видам како треба да се напише :)
Јас во четвртокот минатата недела поднесов молба за префрлување од вонреден во редовен и ми рекоа да дојдам во понеделник, бидејки неможело за еден ден одма да ми одговорат. И бев во петокот ми немаа одговорено но затоа во понеделникот сабајле кога појдов ми одобрија и да знаеш се плаќа 2000 денари на уплатница на сметка на Ректорат.
:toe:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Ако ти оди математика, ќе ти биде лесно и секако ќе поминеш.

Ако не ти оди, а имаш среќа со групата ќе поминеш.

Ако не ти оди, а немаш среќа со групата, епа тогаш ќе се дружите на испит најверојатно :)
Што убаво и кажа...хаха..така е нема што глеј да не имаш дупки во задачите од прилика од ова знам она не, јас еве си го презапишав од таа причина. Пиши ако знаеш само до кај кажал дека ќе биде 1 колоквиум, многу ме интересира.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Imam edno prasanje: sega sum 1va godina zapishana na finansiski menagment. Ako sakam vo vtota godina da si go smenam smerot, ke me stavat vo drzavna ili privatna kvota na drugiot smer ako na finansiski sum bila drzavna? fala:))
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Што убаво и кажа...хаха..така е нема што глеј да не имаш дупки во задачите од прилика од ова знам она не, јас еве си го презапишав од таа причина. Пиши ако знаеш само до кај кажал дека ќе биде 1 колоквиум, многу ме интересира.
Tel aviv:toe: Јас пак поминав со таа логика.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Јас во четвртокот минатата недела поднесов молба за префрлување од вонреден во редовен и ми рекоа да дојдам во понеделник, бидејки неможело за еден ден одма да ми одговорат. И бев во петокот ми немаа одговорено но затоа во понеделникот сабајле кога појдов ми одобрија и да знаеш се плаќа 2000 денари на уплатница на сметка на Ректорат.
:toe:
Знам дека се плаќа 2000 денари. Ај ако не ти е тешко прати ми ја молбата на ivica_1987@yahoo.com за да видам што треба да се напише
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Дечки, може ли некој да ми каже како стојат работите со вонредните студенти? На времето вонредните можеа да полагаат секој месец... ама многу работи се измениле. И дали на вонредни студенти им е дозволено да полагаат преку колоквиуми? Било каква друга информација е добредојдена... :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Дечки, може ли некој да ми каже како стојат работите со вонредните студенти? На времето вонредните можеа да полагаат секој месец... ама многу работи се измениле. И дали на вонредни студенти им е дозволено да полагаат преку колоквиуми? Било каква друга информација е добредојдена... :)
Дозволено е и вонредните студенти да полагаат на колоквиуми. Сега и вонредните ги имаат истите сесии како и редовните (Јануарска, Мајско-јунска и Августовско-септемвриска). Останатите сесии се за студентите што се запишани до 2001 година.
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Дозволено е и вонредните студенти да полагаат на колоквиуми. Сега и вонредните ги имаат истите сесии како и редовните (Јануарска, Мајско-јунска и Августовско-септемвриска). Останатите сесии се за студентите што се запишани до 2001 година.
Фала Ивица :)
А да не знаеш можеби на кој принцип вонреден студент се запишува за колоквиум?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Фала Ивица :)
А да не знаеш можеби на кој принцип вонреден студент се запишува за колоквиум?
Зависи од професорите. Кај некои треба да се запишеш на список, а кај некои автоматски сите што се запишани во таа година ќе полагаат на колоквиуми (немора да се запишуваат). Најдобро ќе биде да ги прашаш професорите дали треба да се запишеш на список или не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom