Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
Да не знае некој дали ке има казнена сесија сега во октомври ?:smir:
треба да се решава во петок мислам али за ноември ти е сигурно :))))

--- надополнето ---

А вие што сте го избрале имате посебни привилегии? :pos:
изгледа сакаат дека и е изборен така да и пише оценки :pos:
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Дали може да ми каже некој што се случуваше денес на маркетинг ? :salut:
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Колешке гледам и ти си трета со заостанат менаџмент од втора. Па може ли да ми кажеш дали треба уште некоја уплатница за упис од 300ден. за менаџмент? Јас прочитав нешто на листот на факултет ама не го сконтав баш
Se uplakjaat 300 den koga ke go prijavuvas predmetot za ispit
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Дали може да ми каже некој што се случуваше денес на маркетинг ? :salut:
Ништо не земавме, не предаваше професорката. Предаваше една од маркетинг на компанијата винчини и тоа како презентација го предаваше. Не треба да се учи тоа. Таа си збореше за фирмата, како гостин беше на часот.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Ај неколку прашања до постатариве колеги

1.Во однос на редовноста-дали Шуклев на крај ќе ми даде потпис ако ме нема на неговите списоци?(слушнав дека требало да се плати 500 денари казна).Потоа како ќе ја регулира редовноста Сашо Арсов по финансиски менаџмент по што не пуштал списоци на предавања.
2.Во однос на книгите-дали ги бараат оригинал книги претходниве двајца(Шуклев и Арсов),маркетинг од кај да учиме и дигитална економија дали има книга по што слушнав дека она самата давала делови од скрипти?


Фала однапред.поздрав
Suklev ne dava potpis ako ne si na spisok (znaci ke si platis 500 den. kazna) i nema da ti dade ocena plus... Za kaj nego ti treba knigata original, a za kaj Saso Arsov ne ti treba original...:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Деловна етика уште предава Олгица Блажевска? И до кај е прв колоквиум? Исто и Англиски, дали уште предава Марија Маџар???
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Дали некој е информиран дали може да имам 63 кредити годишно? За 62 сигурно може, ама дали ќе може за 63?
 
V

Viktor g

Гостин
Деловна етика уште предава Олгица Блажевска? И до кај е прв колоквиум? Исто и Англиски, дали уште предава Марија Маџар???
За деловна е некој Леонид а за англиски и мене ме интересира

--- надополнето ---

Дали некој е информиран дали може да имам 63 кредити годишно? За 62 сигурно може, ама дали ќе може за 63?
јас колку што разбрав можеш да натпишеш до 64 е сега мене ми кажа шефицата дека следна година вишокот се враќа тоест мора да имаш помалку 4 кредити наместо 60 да пишеш 57 а на еден другар тетките на студентски му рекле дека ако не енадминес 64 не се враќаат
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Има ли некој информации за термини за пријавување дипломска работа?
Ми кажаа дека можело да се пријави сега од 24.09 до 29.09, па после ќе имало друг термин. До сега не знаев дека имало и термини за дипломски работи, ако знае некој нека каже.
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
3
Ќе може ли некој од постарите колеги да ми каже дали ќе имам проблеми ако одам на предавањата од 2ра смена (предметите се исти). Сеуште немаме електронски картички (дали ќе имаме?) и не се води евиденција за присуство.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
За деловна е некој Леонид а за англиски и мене ме интересира

--- надополнето ---


јас колку што разбрав можеш да натпишеш до 64 е сега мене ми кажа шефицата дека следна година вишокот се враќа тоест мора да имаш помалку 4 кредити наместо 60 да пишеш 57 а на еден другар тетките на студентски му рекле дека ако не енадминес 64 не се враќаат
Фала за информацијата, но сепак од шефицата посигурно ми изгледа инаку дај боже да не мора да се враќаат ако не надминеш :toe:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
За деловна е некој Леонид а за англиски и мене ме интересира
Деловна етика Леонид го зел? :vozbud:

--- надополнето ---

Има ли некој информации за термини за пријавување дипломска работа?
Ми кажаа дека можело да се пријави сега од 24.09 до 29.09, па после ќе имало друг термин. До сега не знаев дека имало и термини за дипломски работи, ако знае некој нека каже.
Богами ова и мене ме интересира. Јас колку што знам до сега термини немало, бар јас не сум чула за такво нешто. Ќе мора да се праша на факултет
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
За деловна е некој Леонид а за англиски и мене ме интересира

--- надополнето ---


јас колку што разбрав можеш да натпишеш до 64 е сега мене ми кажа шефицата дека следна година вишокот се враќа тоест мора да имаш помалку 4 кредити наместо 60 да пишеш 57 а на еден другар тетките на студентски му рекле дека ако не енадминес 64 не се враќаат
Оффф-лелеееее... А ви кажа ли материјал од каде, што, како...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom