Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Претходно кажав дека мораш да имаш положено англиски еден за да запишеш англиски два.
Денес бев на факс и ги прашав од студентски за ова и ми рекоа дека по старата програма било задолжително, но не биле сигурни и можно е да има промени околу ова. Искрено јас не верувам.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Na oglasna pisuva ,, site studenti ,, Toa bi trebalo da znaci deka i stara i nova programa zapisuvaat godina na ist nacin ( nema poveke kvadrati , kubovi i sl. ) ne se prezapisuvaat godini tuku samo predmeti ( dokolku ostanale od prethodna godina ). A bidejki po starata programa imase dr. predmeti kako zadolzitelni ,( a sega se drugi ) tocno e deka od 2012 ako ne se diplomira , studentite od starata programa ke imaat predmeti plus za polaganje .

--- надополнето ---

Imate angliski 1 i angliski 2 ( porano trebase da se polozi angliski 1 - 2god. pa potoa angliski 2 - 3god ) dali e seuste taka - prasajte na studentski .
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Dobro sto ste ja otvorile temava.Sekoja cest,bidejki i jas sum na toj smer pa ubavo e da dobies nekoi soveti pred startot na ucebnata godina.ako ima nekoj uste nesto da dode moze da kaze i da ni pomogne vo sdudiranjeto.blagodaram.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Дечки јас утре одам на факултет, па кому треба нешто, да видам или слично, нека каже :)
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Po novo sega ne bilo vazno dali vo prva godina ke imas 60 krediti, mozelo i so 58 (primer). Tie dva krediti moze da si gi nadoknadis slednata godina. Vazno bilo vo site cetiri godini da imas 240 krediti vkupno. Taka mi kazaa tetkicite pred nekoj den.

Dali nekoj znae da kaze nesto podetalno za Sociologija - kolokviumi / ispit i profesorot. I dali mora kniga da se kupuva ili moze od nekoja skripta da se uci?
Fala
Sociologija e mnogu lesno... profesorot gi daval lani prasanjata na predavanje i istite se pagjale na kolokvium... so pisuvanje e, nema zaokruzuvanje ama lesno e... knigata ne mora da ja kupuvas ama nema skratena verzija... mozes da si ja kupis kopirana od libro.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Претходно кажав дека мораш да имаш положено англиски еден за да запишеш англиски два.
Денес бев на факс и ги прашав од студентски за ова и ми рекоа дека по старата програма било задолжително, но не биле сигурни и можно е да има промени околу ова. Искрено јас не верувам.
Izgleda i tetkite ne znaat dali moze ili ne, jas bev i na mene mi kazaa deka porano bilo uslov da imas polozeno Angliski 1 za da polagas Angliski 2, ama sega izgleda ne bilo taka, pa posle mi kazaa deka ne znaele ni tie i na kraj za dzabe odev da prasuvam:toe:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Дечки може ли некој да ми каже дали е лесно/тешко стратегиски менаџмент и европска економска интеграција....позз :salut:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Дечки може ли некој да ми каже дали е лесно/тешко стратегиски менаџмент и европска економска интеграција....позз :salut:
Стратегиски менаџмент не е тешко ако учиш :) т.е. не се положува онака, со еден ден учење. Освен тоа професорот е супер, па кај него може слободно на едниот колоквиум да не отидеш и да си го полагаш кога ќе биде испитот, ама под услов другите два колоквиуми да бидат положени. Истото важи и ако го паднеш едниот колоквиум.
Колоквиумите се комбинирани - оптички и описно
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Стратегиски менаџмент не е тешко ако учиш :) т.е. не се положува онака, со еден ден учење. Освен тоа професорот е супер, па кај него може слободно на едниот колоквиум да не отидеш и да си го полагаш кога ќе биде испитот, ама под услов другите два колоквиуми да бидат положени. Истото важи и ако го паднеш едниот колоквиум.
Колоквиумите се комбинирани - оптички и описно
Eh,sto bi pravele nie ako ni ja nema nasata draga Little Fo0l,sekogas e tuka za soveti:P:):):):):)))))

Ps:Little Fo0l,imas zavrseno ekonomski,ili uste studiras:):):):):):)))))))))
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
завршив во јуни со испитите, уште не сум официјално дипломирана :)
Hehehehehe,ajde so srekja neka ti e,da si najdes dobra rabota,i nekoj dobar decko ko mene,sea neka bide priblizno dobar kolku mene,zosto dobar kolku mene ne se naogja,hihihihihihihih:):):):):):):):))))))))
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Hehehehehe,ajde so srekja neka ti e,da si najdes dobra rabota,i nekoj dobar decko ko mene,sea neka bide priblizno dobar kolku mene,zosto dobar kolku mene ne se naogja,hihihihihihihih:):):):):):):):))))))))
Фала многу, да си завршиш и ти што побргу :)
А ова за дечково... ќе те побарам тебе, штом ко тебе мајка не раѓа :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom