Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
ЈАС СУМ НА ДЕПАРТМАН ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ,СИГУРНО СЕ ЗНАЕМЕ ОД ПРЕДАВАЊА :nesvest::nesvest:
ЗА ВТОРНИОТ ИЗБОРЕН НЕ СУМ СИГУРНА,ЗНАМ САМО ДЕКА ДЕЛОВЕН 1 МИ Е СИГУРЕН(патем деловен е во летен,рајт?) :vozbud: :smir:
Ej,i jas imav trgovsko zakon bese,mozebi i mene me znaete,jas bev onoj so niednas ne dojde na predavanje:vozbud::pos2::):):):)))))))
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Ej,i jas imav trgovsko zakon bese,mozebi i mene me znaete,jas bev onoj so niednas ne dojde na predavanje:vozbud::pos2::):):):)))))))
Да, де, од таму се знаеме, сме се среќавале, затоа што и јас не сум бил (само првото предавање и за потписи) :pos:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
А кој предмет да го изберам според тебе и фала на одговор :))
Маркетинг менаџмент

--- надополнето ---

-Основи на маркетинг ne sum slusnal nisto za nego
-Економска статистика velat lesno se mine
-Микроекономија abe ne e tesko ama asistentkata e ..... i ocenuva bez vrska mnogu buta ona go pravi potesko od sto navistina e
-Надворешна трговија abe Irena Kikertkova cudna zena i zavisi kako ke ja fatis....
-Менаџмент на човечки ресурси ne e tesko ama Eftimov i negovine prasanja ne ti preporacuvam
-Деловен јазик I angliski e mn lesno
Ако е тешко МЧР и прашањата од Љупчо, тогаш не знам што е лесно кај нас на факултет.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
прашање од другар што нема профил :) :) :
dali nekoj znae od kolku casot se polaga ekoloski menadzment? i otrpilika sto moze da se padne na ispitot?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Значи денеска на запишувањето за 1 година требаше да избереме еден изборен предмет за зимскиот семестар. Јас сум на департман финансиски менаџмент, и избрав трговско право.. Меѓутоа дури од кога дојдов дома се сетив дека кредитите во еден семестар треба да бидат најмногу 35, а со трговско како изборен имам 36 (27 од задолжителните предмети + 9). И сега баш се загрижив:nesum:, не знам дали ќе ми го признаат, или пак треба да одам пак да изберам друг предмет.. Ваше мислење?
i jas sum na istiot departman i za izboren go zemav trgovsko pravo iako dogaat 36 krediti vkupno, zenata na salter mi rece deka nema problem za toa, posle toj eden kredit ke se odzemel od letniot semestar znaci ke mozes da zemes nekoj predmet so 6 krediti na primer angliski :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Колеги економика од 11 се полага, така? Фала:smir:
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
i jas sum na istiot departman i za izboren go zemav trgovsko pravo iako dogaat 36 krediti vkupno, zenata na salter mi rece deka nema problem za toa, posle toj eden kredit ke se odzemel od letniot semestar znaci ke mozes da zemes nekoj predmet so 6 krediti na primer angliski :)
Знам, се јавив сабајле прашав.. Живи радости, не треба да мислиме кој друг предмет да го одбереме и ме поштедија од буткање во ненормалната гужва што ја имаше денеска и вчера :D За летен имаме време, ама секако ќе биде некој лесен препорачан од колегите на форумов :smir:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги се спремавте ли за статистика, мислам тие што полагаат?:vozbud:Од последната тема за временски серии што учевте поконкретно, мене ми кажа една другарка дека не требало задачи од темата и само 2-3 прашања ке имало, но не знаеме колку е точно тоа.Нека пише некој ако знае нешто:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom