Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Правилно отвараат од 12, ама сега со уписиве би требало да работат од 10 или 10:30... Мора да има на факултет истакнато ако отвараат порано
Да, тие денови поради уписите можно е од 10 да отвараат, ама мене ме интересираше за друг ден во колку почнуваат откога ке завршат уписите .:wink: За време на сесија во колку отвараат?
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Kolegi da ne gi ima nekoj napisano u word site crsticki od EKONOMIKA NA PRETPRIJATIE ? Eve uste ova samo i vetuvam deka eke nema da gnjavam so baranje na prasinja :) mi dojde pamet od ovaa godina ke si ucam sve na vreme :salut:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Да, тие денови поради уписите можно е од 10 да отвараат, ама мене ме интересираше за друг ден во колку почнуваат откога ке завршат уписите .:wink: За време на сесија во колку отвараат?
Кога има уписи, заверување на семестар и пријавување на испити отвараат од кај 10, а за време на сесија и другите денови од 12 работат
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Kolegi dali nekoj ima polagano do sega Megunarodni organizacii i integracii da spodeli iskustva vo vrska so predmetot profesorot i materijalot?:smir:
Мене ми беше задолжителен, ама не би ти го препорачал.

Присуството носеше 15 поени и имаше групен проект кој носи 10 поени (или обратно не сум сигурен), а останатите поени се од колоквиум. Материјалот не е многу тежок, ама на секој колоквиум имаше по 4 - 5 прашања минимум извадени којзнае од каде, што бе би ти паднало ни на крај памет да ги запамтиш.

Башка има строга скала професорката.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Значи денеска на запишувањето за 1 година требаше да избереме еден изборен предмет за зимскиот семестар. Јас сум на департман финансиски менаџмент, и избрав трговско право.. Меѓутоа дури од кога дојдов дома се сетив дека кредитите во еден семестар треба да бидат најмногу 35, а со трговско како изборен имам 36 (27 од задолжителните предмети + 9). И сега баш се загрижив:nesum:, не знам дали ќе ми го признаат, или пак треба да одам пак да изберам друг предмет.. Ваше мислење?
Tie na studentski prasanja voopsto i ne gledaa koi predmeti sme gi zemale, ama bese potencirano vkupniot zbir da ne bide poveke od 35 krediti. Taka da koga ke vidat sigurno ke te vratat
I jas sakav da zemam trgovko, ama ne se sovpaga vkupniot zbir. Ke cekam narednata godina da si go zemam :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ме примија во државна квота, бев денес - се запишав. Постари колеги и колешки очекувам помош и совети од вас за нас бруцошите од 15ти, па натаму ..:smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
sI ja zemav za megjunarodni organizacii i integracii, ehhh nostalgija kon prvata ljubov, "politicki nauki" :pos::pos:

iam praveno proekti i imam odeno na seminari za ova i mislam deka ke bide lesno pa ke vidime...
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Пред некој ден колешка/колега бараше резултати по Трговско, еве ви слика денес бев на факултет и сликав, не се гледа многу добро, ама пак се чита име и оценка :)

http://pic.mk/images/dsc01116.jpg
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Tie na studentski prasanja voopsto i ne gledaa koi predmeti sme gi zemale, ama bese potencirano vkupniot zbir da ne bide poveke od 35 krediti. Taka da koga ke vidat sigurno ke te vratat
I jas sakav da zemam trgovko, ama ne se sovpaga vkupniot zbir. Ke cekam narednata godina da si go zemam :)

Абе па и ти ќе се притресуваат за еден кредит и ќе ти мењаат цел предмет :) Ако вкупните кредити се 60 нема да се праи проблем.

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3754458 напиша:
sI ja zemav za megjunarodni organizacii i integracii, ehhh nostalgija kon prvata ljubov, "politicki nauki" :pos::pos:

iam praveno proekti i imam odeno na seminari za ova i mislam deka ke bide lesno pa ke vidime...

не би ти препорачала да ги соединуваш минатите искуства со предметите на економски :)
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Tie na studentski prasanja voopsto i ne gledaa koi predmeti sme gi zemale, ama bese potencirano vkupniot zbir da ne bide poveke od 35 krediti. Taka da koga ke vidat sigurno ke te vratat
I jas sakav da zemam trgovko, ama ne se sovpaga vkupniot zbir. Ke cekam narednata godina da si go zemam :)
Кога ги предавав документите за упис, таа тетката (не знам како да ја именувам :icon_lol: ) ме праша кој изборен сум го одбрала.. И реков трговско право, запиша таму и не ми рече ништо :toe: Е сега не знам дали толку механички ја работеше работата па не увиде дека така би имала 36 кредити, или па ќе може овој семестар да имам 36 кредити, наредниот 24. Се надевам на второво :se_ molam..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Кога ги предавав документите за упис, таа тетката (не знам како да ја именувам :icon_lol: ) ме праша кој изборен сум го одбрала.. И реков трговско право, запиша таму и не ми рече ништо :toe: Е сега не знам дали толку механички ја работеше работата па не увиде дека така би имала 36 кредити, или па ќе може овој семестар да имам 36 кредити, наредниот 24. Се надевам на второво :se_ molam..
Мислам дека неможе да се избере трговско право, јас убаво се распрашав. Е сеа тие теткиците многу механички работат, може да те контактираат некако за да избереш друг, иако се надевам ќе ти успее како што сакаш ти. :)

И нека се јави тој кајганџијата што ме препозна денес и не го каажуваше неговиот ник. :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom