Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
И за потврда се плаќа?:nesvest:
Што е со факултетов утре ќе слушнам и дека влез треба да платам...
Ништо чудно на нашиот фак. се е можно па уште и влез да почнеме да плакаме, па може и ке се случи тоа некогаш како што тргнала работата со плаќањава:pos2:
 
V

Viktor g

Гостин
И за потврда се плаќа?:nesvest:
Што е со факултетов утре ќе слушнам и дека влез треба да платам...
Кај нас се се наплаќа немаш ништо бесплатно се шпекулира дека мотото на факултетот е ако немате идеја што да сторите со вашите пари тогаш запишете се на економски ние знаеме:vozbud: патем ја пак ќе одам утре да ми објаснат пак околу новостиве се надевам ќе најдам писмен кадар таму
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
И за потврда се плаќа?:nesvest:
Што е со факултетов утре ќе слушнам и дека влез треба да платам...
Па ништо чудо да почнат и влезот и wc-то да ни го наплаќаат :) Инаку да, се плаќа скромни 100 денари :)

--- надополнето ---

Некој да не можеби има одговори на кејсовите од деловно планирање?
И да ги има не ти вршат работа

--- надополнето ---

Кога му е приемен ден на Димитар Бојаџиоски(Економика) и каде му е кабинетот?
Приемен не знам кога има, а инаку кабинетот му е од студентски право, па второто лево :)
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
Колеги кога се уписите за 2 и 3 година?
Дали постои нова официјална веб страна на факултетот?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги од кога почнуваат со работа студентски прашања , од 10 или 12 ?
 

Fak

Член од
30 октомври 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
[/COLOR]

Приемен не знам кога има, а инаку кабинетот му е од студентски право, па второто лево :)[/QUOTE]

ОК фала :)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Може некој да ми каже "тежината" на предметиве, за да знам кои да ги оставам за наредна година
1.Банкарство
2.Економија на инвестиции
3.Финансиски менаџмент
4.Меѓународни финансии
5.Манаџмент на мал бизнис
6.Осигурување
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Во собата за студентски прашања се вади, но ти ако си бруцош не ти треба потврда за во студентски, само треба индекс да однесеш и останатите документи што се потребни.
Nema da mozam da odnesam indeks zasto ni gi zadrzaat tamu, taka da ke mora da vadam potvrda. A kaj da uplatam prvo zasto citam nesto trebalo da se plaka za potvrdata

--- надополнето ---

Kolegi dali nekoj ima polagano do sega Megunarodni organizacii i integracii da spodeli iskustva vo vrska so predmetot profesorot i materijalot?:smir:
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Значи денеска на запишувањето за 1 година требаше да избереме еден изборен предмет за зимскиот семестар. Јас сум на департман финансиски менаџмент, и избрав трговско право.. Меѓутоа дури од кога дојдов дома се сетив дека кредитите во еден семестар треба да бидат најмногу 35, а со трговско како изборен имам 36 (27 од задолжителните предмети + 9). И сега баш се загрижив:nesum:, не знам дали ќе ми го признаат, или пак треба да одам пак да изберам друг предмет.. Ваше мислење?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Значи денеска на запишувањето за 1 година требаше да избереме еден изборен предмет за зимскиот семестар. Јас сум на департман финансиски менаџмент, и избрав трговско право.. Меѓутоа дури од кога дојдов дома се сетив дека кредитите во еден семестар треба да бидат најмногу 35, а со трговско како изборен имам 36 (27 од задолжителните предмети + 9). И сега баш се загрижив:nesum:, не знам дали ќе ми го признаат, или пак треба да одам пак да изберам друг предмет.. Ваше мислење?

Епа чим не ти направиле проблем на студентски прашања, мислам дека не би имала проблеми понатака... за секој случај ќе си прашаш и ќе можеш да го смениш предметот. Не се плаќа ништо за менување на изборен предмет во почетните денови : )
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Епа чим не ти направиле проблем на студентски прашања, мислам дека не би имала проблеми понатака... за секој случај ќе си прашаш и ќе можеш да го смениш предметот. Не се плаќа ништо за менување на изборен предмет во почетните денови : )
Фала :pipi: јас за секој случај ќе се јавам утре ќе прашам.. Ако случајно треба да се смени, тоа се прави на студентски прашања?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
^Да, лани ние потпишувавме изјава дека ќе си ги слушаме тие предмети што сме ги избрале и оние кои што сакаа да си ги сменат, ги сменија без проблем. Би требало и оваа година да биде така, ама за секој случај прошетај си се до студентски прашања : )
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Колеги од кога почнуваат со работа студентски прашања , од 10 или 12 ?
Правилно отвараат од 12, ама сега со уписиве би требало да работат од 10 или 10:30... Мора да има на факултет истакнато ако отвараат порано
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
^Да, лани ние потпишувавме изјава дека ќе си ги слушаме тие предмети што сме ги избрале и оние кои што сакаа да си ги сменат, ги сменија без проблем. Би требало и оваа година да биде така, ама за секој случај прошетај си се до студентски прашања : )
Ќе те послушам, и фала уште еднаш на помошта :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom