Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Да не знае некој кога е дополнителниот математика?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
^ На 2ри, а увид за да ти даде кои теми треба да ги спремиш е у понеделник од 10 до 11 или 11 до 12 не сум баш сигурна.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Луѓе мене околу распоредот на предметите по семестри нешто не ми штима....Не верувам дека имаат направено толку големи промени:raz:
Лани знам убаво памтам имаше некој предмет испогрешано (ако не беше деловна етика)...Најубаво да се прашаат услужните тетки од студентски прашања, зашто ако има грешки на страната или на списоците на огласна, има да биде густо околу изборните...
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Дечки ја налетав на друг проблем......... Како што ми се испланирани семестрите и изборните + бројот на кредити ми испаѓаат 62 кредити наместо 60 проблемот лежи во нивнион тап мозок со ограничувањето од 35 кр во семестар и така мора да го земам изборниот кој носи 8 кредити и испаѓа 62 вкупно.Одам ја да и објаснам пак на таа на студентски но се залуудно ваша идеја
Ако те разбрав добро место изборен со 8 кредити ќе земеш изборен со 6 кредити и ќе ти испаднат 60 кредити вкупно
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Мала помош околу изборните предмети..Овој предмет односи со јавноста некои позитивни страни и негативни ???исто за теорија на организацијата?или пак некој друг предмет али со кредити 6,0 за да дојда 60 вк од цела година..(збрки со ова кредитиве)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Хмм...на страната на економски во прва година сите задолжителни предмети имаат по 9 кредити, а и некои од изборните. Може да е грешка, кај може половина од предметите по 9 кредити да имаат?
И претходно негде напишав, информациите на страната на економски не се точни, гледајте според водичот кои ви се задолжителни и барајте ги дали се во зимски или летен на факултет. И btw сфатете дека тоа што било до лани од сега не важи. Значи не е битно лани сметководство во кој семестар бил, битно е од оваа година:toe:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Има списоци на огласна табла и тие би требало да се точни. А податоците од страната на економски често се нерелевантни па ништо чудно да испогрешиле и сеа. Инаку како што ја глеав табелата на факултет, задолжителните предмети од 2ра до 4та год носат најчесто по 8 кредити, додека изборните предмети носат 6 кредити. Разликата е во предметите од прва година кои што носат по 9 кредити, бидејќи нели во прва има 7 предмети, а понатака по 8.
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Благодарам за претходните одговори, тука сум сега пак со уште едно прашање во врска со изборните предмети :D
Сакам да одберам француски јазик, можам? Некој што го има изберено да каже како е полагања ова она...? =)) :back:
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
^ На 2ри, а увид за да ти даде кои теми треба да ги спремиш е у понеделник од 10 до 11 или 11 до 12 не сум баш сигурна.
..а дали можеш да ми ја потврдиш информацијава, дека впишување на оцени математика е во понеделник во 9:00h или сепак грешам.. фала :salut:..
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
и мене ме интересира истото,кога е впишувањето оцени математика???
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Да да :) Во понеделник во 9 е земањето на оцени, немаше истакнато каде, па најверојатно во неговиот кабинет.
 
Член од
24 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Kolegi, aj koj ke odi denovive na fax VE MOLAM sliknete trgovsko rezultatil, ne sum od sk i ne m ise isplaka da odam
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Мала помош околу изборните предмети..Овој предмет односи со јавноста некои позитивни страни и негативни ???исто за теорија на организацијата?или пак некој друг предмет али со кредити 6,0 за да дојда 60 вк од цела година..(збрки со ова кредитиве)
јас можам да ти кажам за Теорија на организација дека е лесен предмет, се учи само најважното, има 10 или 12 прашања на колоквиум. од редовноста на предавања зависи колку поени плус ќе добиеш, ама мора да имаш поени и од редовност, и од семинарска за да се смета за положено. Сумирано, ништо страшно, професорот е ептен откачен така да, слободно можеш да го земеш.

--- надополнето ---

Има списоци на огласна табла и тие би требало да се точни. А податоците од страната на економски често се нерелевантни па ништо чудно да испогрешиле и сеа. Инаку како што ја глеав табелата на факултет, задолжителните предмети од 2ра до 4та год носат најчесто по 8 кредити, додека изборните предмети носат 6 кредити. Разликата е во предметите од прва година кои што носат по 9 кредити, бидејќи нели во прва има 7 предмети, а понатака по 8.
Треба да знаете дека за се што има истакнато на огласна табла и општо на факултет, и го има на веб страната,а е различно, треба да го гледате она што е на факултет. До вчера веб страната беше ужасна, неажурирана и не ја ни отваравме, се што требаше баравме на факултет, па си завршивме без никаков проблем и помалце збунети бевме. Значи за се што ви треба, одете си на факултет, оставете страната и форумот. :salut:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
@Little Fool А да си опитам јас, 10-12 прашања на колоквиум било до сеа на заокружување или па на пишување ? Зашто и мене ме заинтригира некако предметот :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги да ве прашам нешто по статистика од темата за статистичко оценување:icon_lol: Вредноста за z( a/2) дали само од табл.3 се гледа и како???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom