Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Член од
15 септември 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
Да гледаш детенце во никој случај не тешко..А мајката што е способна да го сака своето дете(а ретко која не е )ќе го сака без разлика какво е..Ако мислиш на тоа дека цел живот ќе треба да го гледа него така како инвалид и да го издржува,ако погледнеш кај нас има многу такви инвалиди иако се психички и физички здрави...
abortusot e ubistvo
nikoj nema pravo da odzeme zivot bilo na invalid ili normalen
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
abortusot e ubistvo
nikoj nema pravo da odzeme zivot bilo na invalid ili normalen
Инвалидите се нормални луѓе. Нема потреба од поделби на инвалиди и нормални.
Се` уште ја немаме надминато поделбата на нормални и инвалиди, а од друга страна зборуваме за некакви права.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мене ме интересира колку е цената на легален абортус?
Чисто информативно...:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Реков чисто информативно...
Бог да чува, да не може човек да праша...:tapp:

Да сум направила нешто сигурно нема јавно да зборувам за тоа...
Добро де, не се лути. шала малку да направиме.
А за тоа не знам дали можеш да најдеш на интернет колку е цената, треба да се праша или некој што работи на такви случаи или некоја што абортирала:toe:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Да гледаш детенце во никој случај не тешко..А мајката што е способна да го сака своето дете(а ретко која не е )ќе го сака без разлика какво е..Ако мислиш на тоа дека цел живот ќе треба да го гледа него така како инвалид и да го издржува,ако погледнеш кај нас има многу такви инвалиди иако се психички и физички здрави...
Воопшто не е тешко додека се живи родителите а што ќе се случи кога ќе умрат кој ќе се грижи за тоа дете?Кој ќе му обраќа внимание толку многу ко знаеме дека ич не е лесно да чуваш такво дете исто како бебе цел живот да е во такви случаи мислам дека подобро е да се врши абортус отколку цел живот да се мачи тоа дете жално е ептен а не оправдувам кога малди девојки се одлучуват на таков чекор бидејќи останале несакајќи бремени и најлесно е ајде абортус
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Добро де, не се лути. шала малку да направиме.
А за тоа не знам дали можеш да најдеш на интернет колку е цената, треба да се праша или некој што работи на такви случаи или некоја што абортирала:toe:
Па затоа прашувам овде...може некој знае...
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Па затоа прашувам овде...може некој знае...

Знам дека во Ремедика е 7000 денари само киретажата + дополнителни трошоци (прегледи, испитувања, сида тест и сл.).
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Знам дека во Ремедика е 7000 денари само киретажата + дополнителни трошоци (прегледи, испитувања, сида тест и сл.).
Добро се платени касапите :nesvest: ни код бабе нема џабе,а не пак кај „платен убиец„ :)
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Добро се платени касапите :nesvest: ни код бабе нема џабе,а не пак кај „платен убиец„ :)
Оваа иста цена ја плаќаат и мајките чиј плод се умртвува во тек на бременост. Иста е цената и кога очајно не го сакаш, но и очајно го сакаш плодот. :(
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Оваа иста цена ја плаќаат и мајките чиј плод се умртвува во тек на бременост. Иста е цената и кога очајно не го сакаш, но и очајно го сакаш плодот. :(
Не го разбрав болдираното.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
A kollu ke ti plati doktorot dokolku napravi nekoja greshka pri chistenjeto i potoa nema da mozesh cel zivot deca da imash?! Dali negovata greshka vredi milion evra? :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom