Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.859
Поени од реакции
16.033
A кој објавил?
Ако е точно тогаш дефинитивно семејството на Дејан има замешано прсти во ова.
Забрането е да гласа семејството ?!
Тоа што Виктор во фановите имаше повеќе плачи пизди отколку гласачи е друга прикаска.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
ме интересира кој од тројцата шупаци сеа ќе победи???
и зашо праат геј бал, требаше бар едно девојче да остане.. многу поубаво пеат, а и женско си е женско бре!
:toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
ме интересира кој од тројцата шупаци сеа ќе победи???
и зашо праат геј бал, требаше бар едно девојче да остане.. многу поубаво пеат, а и женско си е женско бре!
:toe:
Извини, кои девојчиња пееја поубаво од машките? :uvo:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Јана на пример супер си пееше, Лаура исто така, таа Биљана топ... а од овие тројца извини кој пее убаво???? Наместена работа
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам што ви згрешиле малолетничките што плачеа на бината за елиминацијата на Виктор што дотолку ги хејтате???...то е то и тие имаат право на свој глас и на свој идол за кој ќе навиваат и ние не сме некаков фактор да му забрануваме за тоа и најмалку да ги хејтаме за најобична работа...реално гледано Виктор самиот си направи да има толку хејтери секаде во Македонија и мислам поради таа причина ќе си го гледа финалето од столчето..а причината и самите знаете која е, а таа е неговиот препотентен карактер и неговата дрксост која ја носеше со себе цело време од гала вечерите..за неговите гласовни и музички способности не коментирам бидејќи факт е дека дечкото пее одлично.
Како и да е сеуште неможам да ја разберам логиката Виктор да испадни кога и тоа како ќе беше поинтересно тој да настапеше во финалето.Плус реално гледано Виктор пее и изгледа подобро од Дејан .
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Имам теорија за вечерново дополнително гласање и со тоа се потврдува дека Дејан има најмногу гласови.

Виделе дека Виктор ке испадне а тоа значи дека помалце публика на финалето во Метрополис и така ке изгубат ептен профит од карти за финалето (во случај ако стварно е регуларно тоа гласањето) И заради тоа намерно го ставиле во ист кош со Дејан, зашто он има најмногу гласови и тој што има повеќе од Виктор (Мики или Иван) - нема да добие гласови понатаму зашто не остана последен номиниран. Со тоа ултра повеќе профит од гласовите плус од Виктор плус повеќе гласови од тој што најмногу има - Дејан.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ме интересира кој од тројцата шупаци сеа ќе победи???
и зашо праат геј бал, требаше бар едно девојче да остане.. многу поубаво пеат, а и женско си е женско бре!
:toe:
Никој не прави геј бал,туку очигледно работата е до гласовите и само до гласовите,бидејќи да беше наместено(како што некои тврдат или се сомневаат) сигурно ќе го оставеа Виктор во последниот круг бидејќи ќе имаше многу продадени влезници од неговите малолетнички и реално ќе беше многу поинтересно...иначе да размислуваш како тоа имало дискриминација врз понежниот пол во ваква емисија е чиста заблуда..да решаваа горните органи сигурно ќе наместеа да остани еден од Скопје и едно женско досега,ама очигледно не било така:toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
затоа не ја гледам логикава зашо го избркаа.... :toe:
Никој не го избрка,едноставно е...гласовите решаваат а малолетничките не се едниствени што гласаат во Македонија!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Никој не го избрка,едноставно е...гласовите решаваат а малолетничките не се едниствени што гласаат во Македонија!
Клинките прашање е дали воопшто гласаат или можеби само липаат цело време....
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Никој не го избрка,едноставно е...гласовите решаваат а малолетничките не се едниствени што гласаат во Македонија!
дали некој виде кој колку гласови имаше????
значи они можат што сакаат да кажат така???
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
дали некој виде кој колку гласови имаше????
значи они можат што сакаат да кажат така???
ќе се самоцитирам:
иначе да размислуваш како тоа имало дискриминација врз понежниот пол во ваква емисија е чиста заблуда..да решаваа горните органи сигурно ќе наместеа да остани еден од Скопје и едно женско досега,ама очигледно не било така:toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Јана на пример супер си пееше, Лаура исто така, таа Биљана топ... а од овие тројца извини кој пее убаво???? Наместена работа
Било кој од овие 3ца пее поубаво од овие 3 што ги наброја ЗАЕДНО!

Еве ќе ти го елаборирам тоа.

Лаура испадна уште на малите концерти, и оправдано. Пееше песна што претходниот понеделник ја испеа Дејан ("Sway"), со таа разлика што Дејан ја испеа феноменално, а Лаура повеќе се ориентираше на сценскиот настап отколку на пеењето и гадно се заеба. Игор и' го рече тоа дека не требала да ја избере таа песна и она се расплача.

Јана од толку настапи на кои што беше, само 3 пати испеа како што доликува за Идол. Првиот пат и најдобриот, кога ја пееше Тина Тарнер на малите концерти, вториот пат на третиот голем концерт кога ја пееше "Freedom", и третиот пат во дуелот со Иван на "You're the One That I Want". Све останато освен можеби "Лидуду" и "I Feel Like a Woman" и беше доста слабо.

Билјана беше топ (и тоа апла топ) кога ја испеа "At Last" од Etta James на првиот мал концерт. Од тој настап ја сметав за фаворит, ама реалноста е што девојката од гала во гала беше се' послаба и послаба. Песната од Тоше ја испеа доста добро, па и "Галебе мој Тажен", ама после тоа само тонеше.
 
M

Moon Child

Гостин
Нема врска таа статистика со кој колку гласови добил. Таа е намерно направена од фановите на Виктор за да испраќаат што е можно повеќе гласови и е лажна :) Креативни се маливе, ЈБГ :) И мене не ми е јасно како е возможно Дејан да остане а Виктор да си оди, многу лошо направија што гласањето од еден број е неограничено. А и незнам еве да тргнам од себе, Дејан ми е толку здодевен, незнам која кариера му ја предвидуваат на младичот, кажав мислам еднаш на темава, јас му предвидувам кариера најмногу како онаа на Александар Белов. Факт е дека Виктор пееше далеку подобро од Дејан, Мариа Мариа ја изведе перфектно особено последниот пат кога ја пееше, зрачи дечкото со енергија и харизма и си има фанови какви - такви... Дејан првата песна не ја испеа туку ја завиваше, јас ќе ја испеев подобро од него, многу ми е досаден, значи, крајно неопишиво досаден и сеуште неможам да се изначудам како е можно да продолжи понатаму. Иван не ми беше нешто особено со Missing, некако имам приметено дека не ги фаќа убаво високите тонови, сепак е само мое мислење...

Игор досадниот за сите песни не просветли како се создадени и за секој пејач целата биографија ни ја кажа, о да, ќе заборавев, обавезно некоја му е омилена песна од неговото време кога он ја свирел таму и таму со Харе. Напаст, досада -.- Од Калиопи мислам дека е подосаден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom