Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Девојката што пееше I want to break free и дечкото што ја пееше Цесарица беа одлични. Највише ми се свиѓаа.
Taa 14 годишната со долга смега коса?

Слабооо жири .. не дадоа ни коментар ни критика .. ниту пак совет за понатаму ..
Полека де,тек е почеток,ова се аудиции,ако сега нема зезање кога?:)Па богами и повекето беа смешни:)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Како и да изгледа на ТВ, реално кон децава се однесувале како срање. Една другарка влезе во аудициите во Охрид, први 50 или како и да е и ги третирале како стока. Пример, 2 девојчиња (што биле малолетни успат) излегле од конкуренција во 2 сабајле, па ги истерале од хотелот. Буквално. Значи децата чекале 16 саати да пејат, само сок им давале, за на крај да ги истераат бидејќи оние што не ги гласаат немаат што да барат веќе во хотелот. И тие цела ноќ до автобусот за Гевгелија мислам морале да скитаат низ Охрид. Да не спомнам дека децата со привилегии од мама и тате први пееле, први поминале и имале фрижидер полн храна во собите.

Значи да не ми зборуваат А1 со нивните идоли и заебанции, стока невидена. Мое дете не пуштам на ова, па мајка јана нека е. Инаку вакви ствари треба да се пишуваат, јас се чудев како некој не реагирал во соседни телевизии по такви срања од А1, пошто и другата година деца ќе идат на овие натпревари со надеж дека ќе станат пеачи за да јадат ремет на телевизија од некомпетенти „судии“. Ебате идолот.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
И овие А1 како Сител коа гледам Survivor. Пишува дека ќе почне у 20:00 а почна у 20:34... ебати телевизиите ебате.
Ме нервира водителкана... Глуми шмизла а некако не и прија... не знам...
Џиџи или Мухамед многу добро пееше. Му посакувам среќа на тоа дете за понатаму.

А она девојче, Ели да не беше малку... на некој начин хендикепирано?! Кој ја излажал да се пријави на вакво шоу? (терминатор со цвикерине ебате :) )
Тони... „незнае да пее, ако ако пушти го, ја такви чекам!“ хаха
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Се друго освен музичар. Две песни не прават некого музичар.
И да се само 2 песни (а не се) пак е подобар од повеќе од половина "естрада" која има и албуми па и академија.

Еве 2 песни од него:





Сеа спореди со кои било други 2 песни од другиве...


Сеа за емисијава. Брао бе, Идолов ми смета рекламите на раат да си ги гледам...
Кандидатите што отидоа понатаму сеа за сеа, не се лоши но не се ни нешто вау...Сепак има време, ке видиме.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Немаше долга коса, виткана коса, сфатив дека ја викаат Лавче и беше 007. :)
Aaaaaaa да да сега се сетив,па добро заслужи :)

Тони кога се избаци со еден коментар(не беше наменет за неа):Ааааа јас мислев дека јас незнаев да пеам:pos:
Комедии ке биде.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И да се само 2 песни (а не се) пак е подобар од повеќе од половина "естрада" која има и албуми па и академија.

Еве 2 песни од него:





Сеа спореди со кои било други 2 песни од другиве...


Сеа за емисијава. Брао бе, Идолов ми смета рекламите на раат да си ги гледам...
Кандидатите што отидоа понатаму сеа за сеа, не се лоши но не се ни нешто вау...Сепак има време, ке видиме.
Не реков дека не е подобар. Ама не е компетентен од аспект на музика затоа што факт е дека не е професионален музичар. Во ваков случај Лозаноски и Тамара Тодевска иако имаат искуство 100 пати помало од она на Џамбазов, сепак се покомпетентни да одредуваат кој како пее и дали тој некој понатаму ќе може да го развива гласот или не.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не реков дека не е подобар. Ама не е компетентен од аспект на музика затоа што факт е дека не е професионален музичар. Во ваков случај Лозаноски и Тамара Тодевска иако имаат искуство 100 пати помало од она на Џамбазов, сепак се покомпетентни да одредуваат кој како пее и дали тој некој понатаму ќе може да го развива гласот или не.
Дали рече Лозановски? :nesum: :ubi:

Иначе браво за Игор како му го процени гласот на дечкото дека ќе му одговара песната од Оливер Драгоевич
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Дали рече Лозановски? :nesum: :ubi:

Иначе браво за Игор како му го процени гласот на дечкото дека ќе му одговара песната од Оливер Драгоевич
Да реков, и со оглед на тоа дека човекот по професија е музичар, е многу посоодветен од Игор или Тони.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Не реков дека не е подобар. Ама не е компетентен од аспект на музика затоа што факт е дека не е професионален музичар. Во ваков случај Лозаноски и Тамара Тодевска иако имаат искуство 100 пати помало од она на Џамбазов, сепак се покомпетентни да одредуваат кој како пее и дали тој некој понатаму ќе може да го развива гласот или не.
И ти не си професионален критичар, арно ама....
 
С

сашенко

Гостин
Не реков дека не е подобар. Ама не е компетентен од аспект на музика затоа што факт е дека не е професионален музичар. Во ваков случај Лозаноски и Тамара Тодевска иако имаат искуство 100 пати помало од она на Џамбазов, сепак се покомпетентни да одредуваат кој како пее и дали тој некој понатаму ќе може да го развива гласот или не.
Мислам дека не е работата само да знаеш да пееш и да имаш искуство како пејач и ајде оп у жири.Треба и познавање од музиката од друг аспект и познавање на звезди и каква треба една зведа да биде.Жирито освен искуство во музика треба да знае да даде и критика значи добри критичари да бидат а тодевска и лозановски мада ги кажа на шала ти сигурно неможат да дадат критика подобро од игор.Жирито е составено од тројца луѓе и неможе секој од нив да биде баш нај во се и да биде адекватен (роден за жири на идол) ама затоа се тројца и секој со своето искуство, знаење и многу други работи ке придонесат во изборот на идолот.Сепак на крај гласачите ке го изберат кој ке биде ИДОЛ.Сега во воведните кола ке гледаме многу луѓе кои не ја сватила работава сериозно и доаѓаат да прават будали од себе, има некои за жалење а некои да се знагиш од смеење.Мислам дека жирито во вистинско светло ке го видиме во гала вечерите.Сега мора да има смеење за да се направи поинтересно шоуто.Секогаш е така.Кога ке почнат гала вечерите веќе ги имаат 12те најдобри и тогаш ке биде сериозно натпреварување и ке можеме да уживаме во музика дури тогаш.Сега можеме да очекуваме само добра забава и смеење, ништо друго.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И ти не си професионален критичар, арно ама....
Не сум критичар, туку сум релаен во однос на тоа на кој каде му е местото. Јас не критикувам луѓе кои пејат, јас го критикувам изборот на жирито. Нешто за кое не треба професионализам за да се сфати дека не е во ред.

--- надополнето ---

Мислам дека не е работата само да знаеш да пееш и да имаш искуство како пејач и ајде оп у жири.Треба и познавање од музиката од друг аспект и познавање на звезди и каква треба една зведа да биде.Жирито освен искуство во музика треба да знае да даде и критика значи добри критичари да бидат а тодевска и лозановски мада ги кажа на шала ти сигурно неможат да дадат критика подобро од игор.Жирито е составено од тројца луѓе и неможе секој од нив да биде баш нај во се и да биде адекватен (роден за жири на идол) ама затоа се тројца и секој со своето искуство, знаење и многу други работи ке придонесат во изборот на идолот.Сепак на крај гласачите ке го изберат кој ке биде ИДОЛ.Сега во воведните кола ке гледаме многу луѓе кои не ја сватила работава сериозно и доаѓаат да прават будали од себе, има некои за жалење а некои да се знагиш од смеење.Мислам дека жирито во вистинско светло ке го видиме во гала вечерите.Сега мора да има смеење за да се направи поинтересно шоуто.Секогаш е така.Кога ке почнат гала вечерите веќе ги имаат 12те најдобри и тогаш ке биде сериозно натпреварување и ке можеме да уживаме во музика дури тогаш.Сега можеме да очекуваме само добра забава и смеење, ништо друго.
Не треба да знаеш да пееш, ама дефинитивно треба да имаш познавање од музиката и тоа во делот на елементите и техниките на пеење. Ама ајде, нека биде Игор заедно со Тони посоодветен од било кој музичар во земјава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom