Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Маскерано летоска го купивме или цел живот игра во Барса? :cuc:
На левата бековска позиција да ти е*ам клетвата. Ако се повреди и Максвел, против Реал таму ќе гледаме некој од Пујол, Кеита или можеби Маскерано. А, знаете дека Пеп го пробува и Џефрен на бековските позиции. :):)
Со играта сите ми беа некако подзаспани. Ваљда се спремаат со сите сили за Мадрид. Во првото Класико, играта беше анемична, си викавме ај се чуваат за во купот. Откако и во купот не успеавме најдобро да изиграме, најверојатно со сите сили ќе се удри во ЛШ.
Честитки и за капитенот Валдес, за 400-те натпревари. И секако за прекрасните одбрани, човекот е мачка во последно време.

--- надополнето ---


:tv:

Medical report: Maxwell has groin problems and Milito a small calf injury. Tomorrow further tests
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Маскерано летоска го купивме или цел живот игра во Барса? :cuc:
На левата бековска позиција да ти е*ам клетвата. Ако се повреди и Максвел, против Реал таму ќе гледаме некој од Пујол, Кеита или можеби Маскерано. А, знаете дека Пеп го пробува и Џефрен на бековските позиции. :):)
Со играта сите ми беа некако подзаспани. Ваљда се спремаат со сите сили за Мадрид. Во првото Класико, играта беше анемична, си викавме ај се чуваат за во купот. Откако и во купот не успеавме најдобро да изиграме, најверојатно со сите сили ќе се удри во ЛШ.
Честитки и за капитенот Валдес, за 400-те натпревари. И секако за прекрасните одбрани, човекот е мачка во последно време.

--- надополнето ---


:tv:

Medical report: Maxwell has groin problems and Milito a small calf injury. Tomorrow further tests
Гледајте го Пујол... сигурно објавува нешто на Твитер :pos:
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
ВИЉА АЛЕЛУЈА ЧОВЕЧЕ!! Инаку се виде дека не се игра со сите сили.
Маскерано - :zver:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Играта слаба но изгледа тоа беше бидејќи нашите не форсираа многу.Добро е што Виља конечно даде гол.
Маскерано бе...стварно немам зборови,ако продолжи вака следната сезона сериозно се ризикува местото на Бускетс т.е можно е Маскерано да ги одигра најтешките натпревари на таа позиција.Перфектен е..добро кажа ЧЕ како да е од кантерата :) .

Проблемот околу левата бековска позивија може да биде сериозен но мислам ако Максвел нема да биде спремен за мечот против Мадрид тогаш го очекувам Пујол таму,мислам дека во почетокот на кариерата играше десен бек а памтам некогаш играше и лево.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Проблемот околу левата бековска позивија може да биде сериозен но мислам ако Максвел нема да биде спремен за мечот против Мадрид тогаш го очекувам Пујол таму,мислам дека во почетокот на кариерата играше десен бек а памтам некогаш играше и лево.
И финалето во ЛШ 2009 во Рим, Пуји го изигра како десен бек.:)
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Четито победа,не можев да го гледам мечот и некако чудно ми е сега,немам пропуштено меч на Барса има 3 години,ниеден ...
Ако некој може да стави некое подолго клипче од вечер,ама така да е 6-7 минути,ќе добие пијачка:) ...
Иначе како изиграа Виља,Маскерано и Тиаго ? Како што читам Маскерано бил МОМ ...
Дали повредата на Максвел е сериозна ? Јас сум за Маскерано среда да игра лев бек ...
п.с:Меси 50ка а????Ќе стигни до 60ка можеби... :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Честита ни победа, да ни се множат. Али многу ме изнервира Бускетс, ептен. Којзнае шо му е станато. Аирлија нека му е на Виља погодокот, конечно го скрши малерот. Тиаго почнува да се наметнува како главен креатор на средината. Максвел:kesa: Меси си влезе, си даде гол, чиста работа.
Би сакал да ве прашам: дали Даниел Алвес има одморено сезонава? Уствари дали тој во животот има почуствувано замор? Нон стоп трча напред назад, насекаде го има.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
И финалето во ЛШ 2009 во Рим, Пуји го изигра како десен бек.:)
А да тогаш Јаја Туре играше централен бек.

--- надополнето ---

Четито победа,не можев да го гледам мечот и некако чудно ми е сега,немам пропуштено меч на Барса има 3 години,ниеден ...
Ако некој може да стави некое подолго клипче од вечер,ама така да е 6-7 минути,ќе добие пијачка:) ...
Иначе како изиграа Виља,Маскерано и Тиаго ? Како што читам Маскерано бил МОМ ...
Дали повредата на Максвел е сериозна ? Јас сум за Маскерано среда да игра лев бек ...
п.с:Меси 50ка а????Ќе стигни до 60ка можеби... :)
Па за повредата на Максвел утре ќе се потврди колку е сериозна :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ајде нека ни е честито победата,а веќе се поблиску и титулата во Ла лига,рутински стигнавме до победата,без многу замор,сигурен сум дека играчите се чуваа за во Среда каде што очекувам да го дадат нивниот максимуми и со нашата препознатлива игра да стигнеме до добар резултат..... П.С. да се надеваме дека повредата на Максвел не е сериозна и тој ќе може да настапи во Среда....
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Конечно Виља. А Маскерано. :cuc:
Честито приајтели.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
ЧЕСТИТО НЕКА НИ Е ПОБЕДАТА . . . МАСКЕРАНО И ТИАГО ЅВЕРОВИ :)
И финалето во ЛШ 2009 во Рим, Пуји го изигра како десен бек.:)
Вака изгледаше одбраната . . .

--Пујол --- Туре --- Пиќе --- Силвиљо

И не само тогаш, многу пати е играл Капетанот и лев и десен бек . . . Особено лани, кога го немаше Дани ( поради повреда ) тој секогаш го менуваше на десната бековска позиција . . .

--- надополнето ---

П.С ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ . . . СИТЕ ХРИСТИЈАНИ НЕКА УЖИВААТ ВО ПРАЗНИЦИТЕ . . ..
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ako se vrate puyol do sreda nema da bide golem problemot zs moze da igrae sekade vo odbranata,ama ako ne se vrate e togas ke bide svarno tesko bez puyol bez maksvel i bez milito
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Las pruebas médicas no descartan a Maxwell y Milito para el Bernabéu


Ако Милито и Максвел не се достапни за Бернабе ( Милито и да е, секако нема да добие шанса ) очекувам со овие четворијца да сме во одбраната . . .

--- Дани --- Маскерано --- Пиќе --- Пујол
 

Kajgana Shop

На врв Bottom