Фан Клуб: Барселона

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Инаку неточна е информацијата дека Меси е во опасност да паузира поради жолти картони.... Има 3, а не 4 :smir:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ајде нека ни е честито победата,иако на крајот малку се опуштивме а тоа можеше скапо да не чини,а Милито стандарно како и на претходните мечеви што ги играше-дрво,али добро е барем победивме,и да реализацијата мора да се подобри и Виља да проработи зашто вака не иде,се надевам дека до мечот со Реал ќе се врати и Виља во голгетерска форма:)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
decki neznam za vas ama jas nekako se uste veruvam vo milito,i sakam da igra i naredniot natprevar vo prvite 11
inaku maskerano kolku i da igra dobro pep ke go forsira buskets

P.S.malku me zagrizuva situacijata so ovie zoltite kartoni
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
^^ нема што да те загрижува,чави си го заврши своето.. сега се во опасност само бускетс и маскерано...меси има 3.
е сеа ако бидиме баксузи па и двајцата да добијат жолти картони со виљареал,со оглед на тоа дека најверојатно двајцата ќе ги гледаме против виљареал заради неиграњето на чави

ај барем чави свеж ќе му влези на шахтар и парче ќе ги напраи :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
decki neznam za vas ama jas nekako se uste veruvam vo milito,i sakam da igra i naredniot natprevar vo prvite 11
inaku maskerano kolku i da igra dobro pep ke go forsira buskets

P.S.malku me zagrizuva situacijata so ovie zoltite kartoni
Гоче, Маскерано и Бускетс имаат различни квалитети... Бускетс перфектно функционира во системот на Барселона, најиделен ДМФ за во Барселона, додека Маскерано последните натпревари одигра ОДЛИЧНО, максимално ја искористува шансата која му е укажана . . . Сега неможе Маске да биде стартер на потешките утакмици, многу нормално . . . Со Виљареал веројатно капетанот се враќа, така да Милито ни на крај памет не го ставај. . . Милито може да игра само на вакви утакмици, лесни утакмици ( иако и и денешното играње на Милито, можеше да завршеше фатално за Барселона ) . . . Јас немам спокој кога го гледам Габи на терен, верувам и поголемиот дел навивачи на Блауграна...

П.С Бускетс игра милион пати посигурно кога игра стопер од Милито !!!!

--- надополнето ---

^^ нема што да те загрижува,чави си го заврши своето.. сега се во опасност само бускетс и маскерано...меси има 3.
е сеа ако бидиме баксузи па и двајцата да добијат жолти картони со виљареал,со оглед на тоа дека најверојатно двајцата ќе ги гледаме против виљареал заради неиграњето на чави

ај барем чави свеж ќе му влези на шахтар и парче ќе ги напраи :)
Зошто и двајцата да ги гледаме ( освен капетанот ако не се врати до тогаш ), Кеита ќе игра со Иниеста и Бускетс во средина...
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Зошто и двајцата да ги гледаме ( освен капетанот ако не се врати до тогаш ), Кеита ќе игра со Иниеста и Бускетс во средина...
а зошто да не ги гледаме? :) Барса мислам дека еднаш ја има играно таа варијанта.

Маскерано
Бускетс Иниеста
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
а зошто да не ги гледаме? :) Барса мислам дека еднаш ја има играно таа варијанта.

Маскерано
Бускетс Иниеста
Да, ја има играно, и лани кога беше Туре играше повеќе пати во тандем со Бускетс, но двајца ДМФ ја загушуваат играта на Барса по дифолт, а Кеита е желен за минутажа :)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Да, ја има играно, и лани кога беше Туре играше повеќе пати во тандем со Бускетс, но двајца ДМФ ја загушуваат играта на Барса по дифолт, а Кеита е желен за минутажа :)
абе муабетов ми беше дека можи и така да почни,ништо да не не изненади.
и ја сакам кеита да стартува,башка можи и со некое голче да изненади :)
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
после па јадете гомна за Бојан
 
Член од
17 март 2011
Мислења
133
Поени од реакции
133
Што е со Пујол?Ќе се враќа ли или за него сезонава е завршена?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Честито победа,Алвес не е нормален.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
победа си е победа и е од големо значење во моментот кога се осеќа криза во тимот кој го зафатија болести и повреди,неподготвеност на некои фудбалери (Виља,Милито),па и суспензии и опасност од наредни.....за нас победата беше очекувана,но прашање е дали и Пеп беше сигурен поради бројните набројани фактори.....тука тимот не смее да фати надолна линија зошто веќе иди одлучувачкиот дел од сезоната ! Милито и Кркич треба и МОРА да добиваат повеќе минутажа,а Виља треба да се замисли како понатаму
 
R

Rigel Kent

Гостин
Za zal i Messi e so 4 zolti kartoni :nesum:



--- надополнето ---

Valdez , Busquets, Mascherano se isto taka zagrozeni..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom