Фан Клуб: Барселона

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Да дадам и јас свое мислење за вчерашниот меч....
Штета,се повтори ланската година,овој пат и полошо поминавме..
Наместо да се дотолчи противникот,во моментите кога беа изгубени на терен,се дозволи да се вратат во игра...
Неверојатно..:kesa:
Една мала анализа како ги видов играчите синоќа...
1.Валдез:Директен виновник за првиот гол на РВП...:tapp:
Фудбалско правило е на такви шутеви од мртов агол прво да се затвори првата статива....остави простор,доволно за топката да мине..а и РВП извади неверојатен шут....:bravo:
За вториот гол,според мене Валдез не сноси вина,Пике беше пред него,го маркираше неговиот поглед кон топката,и секој шут кон голот би завршил во мрежа....
За другите ситуации беше добар,и на истрчувања,и скина чист зицер на РВП во 6та минута..
2.Дани:Си ја заврши својата работа,заслужува висока оценка...
3:Абидал:Одличен во одбрана,цврст,речиси и да не направи грешка...
4.Пике:Заедно со Максвел Најслаба алка во одбраната,задоцни да блокира при првиот гол на РВП,го маркираше Валдез ,според мене НЕПОТРЕБНО при вториот,требаше да оди малку полево,барем да штити дел од голот кој беше незаштитен...доби и жолт картон,па сега ќе отсуствува на реваншот...:kesa:
5:Максвел,многу слаб,многу грешки....направи неколку чисти контри за Арсенал во прво полувреме,несигурен во дуелите,повеќето ги изгуби...
6:Чави:Си ја заврши својата работа,иако не беше сјаен,фалеа неговите хируршки додавања кон нападот...
7:Иниеста:Исто како Чави...
8:Бискец:Според мене одигра одличен меч,имаше доста пресечени топки,и прецизни додавања,си го заврши својот дел од задачата...
9:Педро:Како ретко досега,не се најде во ниедна шанса за гол,незабележителен на терен,беше одлично затворен...
10:Меси....,ТРАГИЧАРОТ на мечот....:tapp:
Даде одлична асистенција до Виља..но утна 2 чисти зицери од 2 метра,сам пред голман...и беше себичен на неколку наврати,посебно во една ситуација кога беа 3 на 1 во чиста контра,проба да шутира со десна нога:nesvest:(Виља беше сам до него)....
На вакви мечеви не смее да има вакви работи,не е ова шпанско првенство,кога противникот нема да ги казни ваквите егзебиции....
На вакви нокаут мечеви мора да се шутира максимално,не смее да се игра играта ДА СЕ ВЛЕЗЕ ЗАЕДНО СО ТОПКАТА ВО ГОЛ...може да биде погубно..
А сега следува период кога секој гол на Барса ќе биде од огромно значење....во спротивно ПЕРФЕКТНАТА СЕЗОНА ЌЕ ПАДНЕ ВО ВОДА...:kesa:
11:Виља::zver:Најдобар на терен..

За Кеита не би дал коментар....

Не е резултат за голема грижа,но сепак податокот ....1 гол негатива,силен противник.проблеми со одбраната...Пике суспендиран,Пујол е дисктабилен?....ќе се мачиме и киниме нерви со Милито...:jaj:...дава простор за грижа...
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
sepak ponisteniot gol na Messi,bese regularen

LINK
Spored ova moze da se kaze deka sudiite direktno vlijaele na rezultatot! Zaedno so nedosudeniot penal, koga Arsavin igrase so raka na sansata na Dani Alves, zalno e sto povtorno tie bile vo glavna uloga i go resile natprevarot!

--- надополнето ---

Moram da kazam deka ne sum zadovolen od ovoj natprevar! Pokaza mnogu slabosti ! Znaci koga imame sigurno vodstvo, i koga treba da se resi natprevarot se igra sarlatanski! Toa ne e odlika na najdobriot klub na svetot! Mora da go iskritikuvam Pep, zatoa sto ocigledno ne ja naucil lekcijata od minatata sezona, koga na dobieno prvo poluvreme so Inter, se dozvoli vo vtoriot del da se primat 3 gola i da se izgubi finaleto! Ovoj Valdez e prikazna za sebe! Pa 10 godini brani kako prv golman, i bas koga treba, toj kje napravi glupost! Dali ova e za da gi iznervira site navivaci na Barca, ili pak e neso dr .......
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Колку време никој не ви беше направил пресврт?
Не провоцирам, само онака прашувам.
Она играта со рака на Аршавин судијата не го досуди можеби поради тоа што играчот ви беше излезен сам пред Шчезни?
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Штета на крај се усра работата наместо победа со пораз се враќаме,Валдез е крив за првиот гол несмееше да си дозволи такво понижување,реално 1-1 ке беше мн подобро али јбг то е то.Мислам дека за реваншот ке се свати поздраво работата и ке се има подобра реализација одошто вчера.Честитки за победата нек им е на арсенал али на крај пак ке си одат со наведнати глави 3-0 мој тип.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Navivaci na Real Madrid se obiduvaat da mi objasnat nekoj raboti za fudbalot koj go igra Barca! Jeli to moguce???
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Како беше регуларен? Педро шутна, Шчезни одбрани, а во моментот кога топката се одби од Педро, Меси беше во офсајд.
Нови правила,кога губи Барса никогаш не се они криви,туку судиите :)).

Како што кажа Венгер,сеуште сте фаворити,беше добар натпреварот,ќе се видиме на Кампот :smir:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Нови правила,кога губи Барса никогаш не се они криви,туку судиите :)).

Како што кажа Венгер,сеуште сте фаворити,беше добар натпреварот,ќе се видиме на Кампот :smir:

Аmen to that brudha
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Да дадам и јас свое мислење за вчерашниот меч....
Штета,се повтори ланската година,овој пат и полошо поминавме..
Наместо да се дотолчи противникот,во моментите кога беа изгубени на терен,се дозволи да се вратат во игра...
Неверојатно..:kesa:
Една мала анализа како ги видов играчите синоќа...
1.Валдез:Директен виновник за првиот гол на РВП...:tapp:
Фудбалско правило е на такви шутеви од мртов агол прво да се затвори првата статива....остави простор,доволно за топката да мине..а и РВП извади неверојатен шут....:bravo:
За вториот гол,според мене Валдез не сноси вина,Пике беше пред него,го маркираше неговиот поглед кон топката,и секој шут кон голот би завршил во мрежа....
За другите ситуации беше добар,и на истрчувања,и скина чист зицер на РВП во 6та минута..
2.Дани:Си ја заврши својата работа,заслужува висока оценка...
3:Абидал:Одличен во одбрана,цврст,речиси и да не направи грешка...
4.Пике:Заедно со Максвел Најслаба алка во одбраната,задоцни да блокира при првиот гол на РВП,го маркираше Валдез ,според мене НЕПОТРЕБНО при вториот,требаше да оди малку полево,барем да штити дел од голот кој беше незаштитен...доби и жолт картон,па сега ќе отсуствува на реваншот...:kesa:
5:Максвел,многу слаб,многу грешки....направи неколку чисти контри за Арсенал во прво полувреме,несигурен во дуелите,повеќето ги изгуби...
6:Чави:Си ја заврши својата работа,иако не беше сјаен,фалеа неговите хируршки додавања кон нападот...
7:Иниеста:Исто како Чави...
8:Бискец:Според мене одигра одличен меч,имаше доста пресечени топки,и прецизни додавања,си го заврши својот дел од задачата...
9:Педро:Како ретко досега,не се најде во ниедна шанса за гол,незабележителен на терен,беше одлично затворен...
10:Меси....,ТРАГИЧАРОТ на мечот....:tapp:
Даде одлична асистенција до Виља..но утна 2 чисти зицери од 2 метра,сам пред голман...и беше себичен на неколку наврати,посебно во една ситуација кога беа 3 на 1 во чиста контра,проба да шутира со десна нога:nesvest:(Виља беше сам до него)....
На вакви мечеви не смее да има вакви работи,не е ова шпанско првенство,кога противникот нема да ги казни ваквите егзебиции....
На вакви нокаут мечеви мора да се шутира максимално,не смее да се игра играта ДА СЕ ВЛЕЗЕ ЗАЕДНО СО ТОПКАТА ВО ГОЛ...може да биде погубно..
А сега следува период кога секој гол на Барса ќе биде од огромно значење....во спротивно ПЕРФЕКТНАТА СЕЗОНА ЌЕ ПАДНЕ ВО ВОДА...:kesa:
11:Виља::zver:Најдобар на терен..

За Кеита не би дал коментар....

Не е резултат за голема грижа,но сепак податокот ....1 гол негатива,силен противник.проблеми со одбраната...Пике суспендиран,Пујол е дисктабилен?....ќе се мачиме и киниме нерви со Милито...:jaj:...дава простор за грижа...
Ако за тебе 3 100% шанси не се ништо, супер си.
 
B

Beck's

Гостин
Како беше регуларен? Педро шутна, Шчезни одбрани, а во моментот кога топката се одби од Педро, Меси беше во офсајд.
i ja toa go vidov na pocetok i sinoka izjaviv deka bilo offsajd,ama pogledni ubavo,vo momentot koga Pedro sutira,i on i Messi se pozadi odbranata na Arsenal
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Нови правила,кога губи Барса никогаш не се они криви,туку судиите :)).

Како што кажа Венгер,сеуште сте фаворити,беше добар натпреварот,ќе се видиме на Кампот :smir:
нови правила кога играш со рака, оставаш Барса да даде гол што после ќе биде поништен. и уште едно кога у 90+ играш со рака не судиш ништо зошто Педро бил пред голманот..
:nenene: кога играш со рака, играш со рака, ако е тоа во 16 дуваш пенал.
Иначе поразот си е пораз, на страна судиите, кога видов на крај пишуваше 2:1 у голови а не судиски убедувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom