Фан Клуб: Барселона

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Добро играат оваа сезона не да не,ама пак ќе го јадат.
Сега ми е јасно зошто Мурињо изјави,дека Реал може да биде прв за Божиќ...ваљда смета на Еспањол:tv:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Еспањол со другите екипи играат на најсиско можно ниво а кога ќе дојде ред да играт со нас незнам што им е.. играат ѕверски ! Најомразен тим ми е.
Братучед незнам која лига ја гледаш годинава, ама Еспањол играат како препородени. Еве ги и сега водат 0-1 со Атлетик Билбао.
Еспањол ќе ти дојде нешто како Тотенхем. Ќе кикснува неколку утакмици, ќе дојде против Челзи и ко пореметени играат:) Е такви беа и Еспањол до лани....годинава е друга приказната
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Еспањол ти се едни анти-каталонски настроени ѓубриња кои ќе дадат се само Барса да не ја земе титулата. Ако треба и ќе отпаднат, ама ќе му ја поклонат на мадрид.
Сетете се, пред 3 сезони, во 2006-07, во последното коло изигравме нерешено со нив и реал станаа шампиони, со исто бодови колку нас. Да ги победевме ѓубрињата еспањол во последното коло, ќе бевме шампиони со 2 бода пред р. мадрид. :nesum:

--- надополнето ---

Минатото коло, Бетис-Барса Б., губеа нашите 2-0 и во крајот израмнија 2-2 со головите на Нолито и Ромеу. Сега губеа 2-0, и пак во крајот израмнија на 2-2 со головите на Нолито и Џонатан Соријано. Има уште 2-3 минути до крајот.
 
Член од
21 април 2010
Мислења
165
Поени од реакции
16
MUST WIN !!!

Уште Барса ја чекам за 10.000 :) Се надевам овие баскијците нема да прават проблеми, прогнозирам 4-0.:)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Еспањол ти се едни анти-каталонски настроени ѓубриња кои ќе дадат се само Барса да не ја земе титулата. Ако треба и ќе отпаднат, ама ќе му ја поклонат на мадрид.
Сетете се, пред 3 сезони, во 2006-07, во последното коло изигравме нерешено со нив и реал станаа шампиони, со исто бодови колку нас. Да ги победевме ѓубрињата еспањол во последното коло, ќе бевме шампиони со 2 бода пред р. мадрид. :nesum:

--- надополнето ---

Минатото коло, Бетис-Барса Б., губеа нашите 2-0 и во крајот израмнија 2-2 со головите на Нолито и Ромеу. Сега губеа 2-0, и пак во крајот израмнија на 2-2 со головите на Нолито и Џонатан Соријано. Има уште 2-3 минути до крајот.
Ах,таа утакмица...се ќе искршев дома од нервози...:ija:
Барса во последната минута прими гол:nesvest:...Раул Тамудо даде 2 гола,мечот заврши нерешено 2-2...:violent1::violent1:
Куриозитет беше,што речиси во истата секунда коа Еспањол израмни на 2-2, Реал израмни против Сарагоса...и изби на чело на табелата,.....

поГНАСЕН и поНЕЗГОДЕН тим од Еспањол за Барса не Постои...каков Реал,какви бакрачи..
Овие се најголемите душмани за Барса.......нека испаднат еднаш,нека се истребат во втора лига....:violent1:
Треба да се дотолчат,ми текнува дали беше пред 2 сезони...кога Барса убедливо беше прва.и веќе ја имаше во џепот титулата,се опуштија и Еспањол доби на Кампот.2-1 беше мислам...
Море ништи ја таа стока шпионска:bip:...требаше да ги столчат тогаш...ама ете се случва и лош ден...:kesa:
Треба едно толчење да им се направи следната недела///да им си каже кај им е местото,и кој е кој во Каталонија...:sekss::zlo:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ќе биде 7+ денес? ја играв 7+ за 500ден.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
ПРЕКУ КУР се алфа со рекламите, на 5 минути има по една на пола екран, а измеѓу две-три доле и тие секогаш ги пуштаат коа играта е доле па ко теле стануваш демек ќе видиш нешто!!! АааааааааааАААА
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
trebe se da e jasno na ovoj natprevar,ocekuvam uste eden do dva gola vo vtoro
se soglasuvam so ekimot,mi go otecija so toa reklamite :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Претеруваат со тие реламите.. неможат да одделат 90 минути да гледаме фудбал без вакви срања.:)
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
се претерува, на све личи ама на пренос па ИЧ, се откажаа од Англиско па удри сеа на овие две првенства што се пренесуваат, коа ќе видам и Селма дека тупи со реклами ми иде да си пукам у нога, абе порано беше милина да глеаш Италијанско чат-пат ќе се убаци Honda, www.donevserver.com(запази го дизајнот!), и евентуално Новус, и тачка. Ама и пумпашите се расипаа..за жал..
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
go prasuva ucitelkata perica: -kako znaeme deka ide nova godina???-epaa pukaat PETARDI na Camp Nou :D:D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Ах,таа утакмица...се ќе искршев дома од нервози...:ija:
Барса во последната минута прими гол:nesvest:...Раул Тамудо даде 2 гола,мечот заврши нерешено 2-2...:violent1::violent1:
Куриозитет беше,што речиси во истата секунда коа Еспањол израмни на 2-2, Реал израмни против Сарагоса...и изби на чело на табелата,.....

поГНАСЕН и поНЕЗГОДЕН тим од Еспањол за Барса не Постои...каков Реал,какви бакрачи..
Овие се најголемите душмани за Барса.......нека испаднат еднаш,нека се истребат во втора лига....:violent1:
Треба да се дотолчат,ми текнува дали беше пред 2 сезони...кога Барса убедливо беше прва.и веќе ја имаше во џепот титулата,се опуштија и Еспањол доби на Кампот.2-1 беше мислам...
Море ништи ја таа стока шпионска:bip:...требаше да ги столчат тогаш...ама ете се случва и лош ден...:kesa:
Треба едно толчење да им се направи следната недела///да им си каже кај им е местото,и кој е кој во Каталонија...:sekss::zlo:
Епа, си доби тоа што требаше од фановите оваа вечер Тамудо. :)
Иначе и јас таа вечер ми доаѓаше да заплачам(може и плачев, не се сеќавам баш убаво) :):):)

Иначе, тешко нас ако ни дојдат инспекција на Камп Ноу. Секоја утакмица петарди се пукаат, а тоа е против законот. :):)
Честито победа, VISCA BARCA, прво да почекаме во петокот да ни се падне некој италијански клуб или пак Фабрегас, а потоа следува вистинското ДЕРБИ. Да покажеме што е вистинската страна на Каталонија. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom