Ајде мажи, настапете на сцена!

Член од
4 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
Најчестото мое прашање: Што сакаат, а што мразат мажите кај нас жените?????:pipi:

Повеќето мажи се затворени и очекуваат жената да чита мисли, но нели е потешко да се игра на претпоставки, отколку отворено да се зборува ( нормално дека треба да се има понекоја мистерија, токму и таа е причината што подолгата врска може да ја одржи т.е.да се разбива монотонијата ), но за главните карактерни особини што се сака , а што не, треба отворено да се зборува на тој начин да се внесе поголема хармонија во врската маж- жена....Дали сум во право!!! Ве поздравувам сите и ви посакувам убава вечер.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Pa sakam . zhenata da ne me lazhi , da bide dobra , ne baram da bide bomba ama da bide simpatichna , Mrazam da bide kako mashko , da nema cicki (izvini na izrazov) , da ne lazhi i da ne me izneveruva.. Ova bar taka si go zamisluvam i taka ke bide samo treba da potporasnam da se ozhenam seushte sum mal :) pozdrav
 
Х

Ханзо

Гостин
Колку е едноставно и комотно да си се ставиме во две кутиички, едната сина, другата розева. Искрено, единствено нешто заедничко кое го сакаат сите мажи (хетеросексуални, да не се разбереме погрешно) кај жените е вагината. Се друго се лични вкусови кои варираат од суртук до суртук. Истото важи и обратно, со обратниот орган.
А за читањето мисли ќе си дадам слобода да бидам сексист. Штом жена каже „во ред е“, и молкне потоа, вади го читачот и пуштај на шестка. И севишниот се чуди што мислат жените во такви моменти.
On a side note: Извичник значи повишен тон. Три извичници значат дерење. Шест извичници значат ПМС.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Искрено, кај различни девојки ми се допаднале различни особини и карактеристики, имале нешто во нив што ме привлекувало силно, како физички, така и карактерно. Нормално, возбудата е во тоа до крај да ги откријам тие особини и карактеристики, и тоа е она што ме тера да продолжам со неа, и да станувам дел од нејзиниот свет. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ја ценам жени.
Жени домаќимки.
Здрави, работливи, вредни.
Дома нишо да не фали. Сабајле појадок, на пладне ручек, по ручек кафе, благо ракија, навечер вечера. Додека мажот јади таа на штрек и како сокол да гледа да не затреба што и без и да се речи да скокне по оцет, сол, буковска... Ко ќе стане мажо да се раскрене и расфати, па може и таа да јаде. Колку душа и сака. Гостин ко ќе дојде да покаже дека е тоа куќа домаќинска а мажот дека знае како да ја води. Без прашање уста не отвара а послуќување се да има, ракија, вино, мезе, салата, кафе.... Куќата чиста, сметемна, кошули прани и преглани. Да знае кокошка сама да заколе искуби и исчисти за супа. Околу куќа бавча да одржава. Кога оди со домаќино на панаѓур ил в црква ил в град да си биде скромна. Зад домаќинот на чекор два и поглед право во домаќинот. Нема застануење и зврење по излози. Надвор од куќата добар ден да вели и толку. И то само со мајка и татко и и браќата. Друго повеќе не познава, другарки брачеди тетки стрини - не! Пари в раце никако. Шо треба ќе каже ќе се купи. За поголеми светци и нова година може и таа да седне на маса па и чавче ракија ил вино да се напие. Или негде на свадба. Али цело време поглед од мажот и да не симнува!. Ко ќе стани мажот - станува и таа. Капење мазнење со усул. еднаш два пати месецо - доста е. Шминки кармини парфеми... не! Мешање во машки муабети и разговори - не! давање совети и мислења - дома кај татка и!

Значи да не должам, сакам жени онака како господ ги создаде. За да му удоволат на мажот

ПС
И да крепи ќотек. Многу м нервираат жени кои после два шамари припаѓаат.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ја ценам жени.
Жени домаќимки.
Здрави, работливи, вредни.
Дома нишо да не фали. Сабајле појадок, на пладне ручек, по ручек кафе, благо ракија, навечер вечера. Додека мажот јади таа на штрек и како сокол да гледа да не затреба што и без и да се речи да скокне по оцет, сол, буковска... Ко ќе стане мажо да се раскрене и расфати, па може и таа да јаде. Колку душа и сака. Гостин ко ќе дојде да покаже дека е тоа куќа домаќинска а мажот дека знае како да ја води. Без прашање уста не отвара а послуќување се да има, ракија, вино, мезе, салата, кафе.... Куќата чиста, сметемна, кошули прани и преглани. Да знае кокошка сама да заколе искуби и исчисти за супа. Околу куќа бавча да одржава. Кога оди со домаќино на панаѓур ил в црква ил в град да си биде скромна. Зад домаќинот на чекор два и поглед право во домаќинот. Нема застануење и зврење по излози. Надвор од куќата добар ден да вели и толку. И то само со мајка и татко и и браќата. Друго повеќе не познава, другарки брачеди тетки стрини - не! Пари в раце никако. Шо треба ќе каже ќе се купи. За поголеми светци и нова година може и таа да седне на маса па и чавче ракија ил вино да се напие. Или негде на свадба. Али цело време поглед од мажот и да не симнува!. Ко ќе стани мажот - станува и таа. Капење мазнење со усул. еднаш два пати месецо - доста е. Шминки кармини парфеми... не! Мешање во машки муабети и разговори - не! давање совети и мислења - дома кај татка и!

Значи да не должам, сакам жени онака како господ ги создаде. За да му удоволат на мажот
bravos i jas toa sakav da go kazham i jas toa sekoja ti chest! bravos! iako sum pomal pozrelo razmisluvam :$:$
 
V

Viktor g

Гостин
Највеќе што мразам е недоверба, претерана љубомора, лаги , лицемерие, фарбање ( игра сакам - несакам). Она што го сакам е пред се почит кон мене ко личност, љубов, верност, нежност, внимание.. И не ми текнува што сеуште имаше ако направам список ќе го напишам
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Колку е едноставно и комотно да си се ставиме во две кутиички, едната сина, другата розева. Искрено, единствено нешто заедничко кое го сакаат сите мажи (хетеросексуални, да не се разбереме погрешно) кај жените е вагината. Се друго се лични вкусови кои варираат од суртук до суртук. Истото важи и обратно, со обратниот орган.
А за читањето мисли ќе си дадам слобода да бидам сексист. Штом жена каже „во ред е“, и молкне потоа, вади го читачот и пуштај на шестка. И севишниот се чуди што мислат жените во такви моменти.
On a side note: Извичник значи повишен тон. Три извичници значат дерење. Шест извичници значат ПМС.
Ханзо, батка, се лажеш. Не сакаме само к*р. К*р може човек да си купи. Оноа што не може да се купи е мозок. Еве и нешто што иде во тој прилог-натерај ја девојка ти да рашири нозе а ти постави и прашање на ВАГИНАТА. Чисто сумњам дека нешто ќе ти одговори. Знам од лично искуство дека никад не сум чула глас од еден к*р. Ме сфаќаш, треба со некого да напраиш и муабет во животот.
И да ти го дешифрирам "во ред"-коа ќе го слушнеш ова од девојката, тоа значи дека неколку дена, отприлика до една недела (може и повеќе) ќе бидеш на посно.

:toe:
 
Член од
4 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
Ја ценам жени.
Жени домаќимки.
Здрави, работливи, вредни.
Дома нишо да не фали. Сабајле појадок, на пладне ручек, по ручек кафе, благо ракија, навечер вечера. Додека мажот јади таа на штрек и како сокол да гледа да не затреба што и без и да се речи да скокне по оцет, сол, буковска... Ко ќе стане мажо да се раскрене и расфати, па може и таа да јаде. Колку душа и сака. Гостин ко ќе дојде да покаже дека е тоа куќа домаќинска а мажот дека знае како да ја води. Без прашање уста не отвара а послуќување се да има, ракија, вино, мезе, салата, кафе.... Куќата чиста, сметемна, кошули прани и преглани. Да знае кокошка сама да заколе искуби и исчисти за супа. Околу куќа бавча да одржава. Кога оди со домаќино на панаѓур ил в црква ил в град да си биде скромна. Зад домаќинот на чекор два и поглед право во домаќинот. Нема застануење и зврење по излози. Надвор од куќата добар ден да вели и толку. И то само со мајка и татко и и браќата. Друго повеќе не познава, другарки брачеди тетки стрини - не! Пари в раце никако. Шо треба ќе каже ќе се купи. За поголеми светци и нова година може и таа да седне на маса па и чавче ракија ил вино да се напие. Или негде на свадба. Али цело време поглед од мажот и да не симнува!. Ко ќе стани мажот - станува и таа. Капење мазнење со усул. еднаш два пати месецо - доста е. Шминки кармини парфеми... не! Мешање во машки муабети и разговори - не! давање совети и мислења - дома кај татка и!

Значи да не должам, сакам жени онака како господ ги создаде. За да му удоволат на мажот

ПС
И да крепи ќотек. Многу м нервираат жени кои после два шамари припаѓаат.

"Жената e создрадена од реброто на мажот, не од неговото стапало за да се гази по неа, не од неговата глава за да се владее со неа, туку од неговите гради за да биде еднаква со него, од под неговото рамо за да биде заштитена, и покрај срцето за да биде сакана!
Жално е што во 21 век се уште постојат такви мажи

--- надополнето ---

Ханзо, батка, се лажеш. Не сакаме само к*р. К*р може човек да си купи. Оноа што не може да се купи е мозок. Еве и нешто што иде во тој прилог-натерај ја девојка ти да рашири нозе а ти постави и прашање на ВАГИНАТА. Чисто сумњам дека нешто ќе ти одговори. Знам од лично искуство дека никад не сум чула глас од еден к*р. Ме сфаќаш, треба со некого да напраиш и муабет во животот.
И да ти го дешифрирам "во ред"-коа ќе го слушнеш ова од девојката, тоа значи дека неколку дена, отприлика до една недела (може и повеќе) ќе бидеш на посно.

:toe:
Респект за текстот
 
H

HITCH

Гостин
"Жената e создрадена од реброто на мажот, не од неговото стапало за да се гази по неа, не од неговата глава за да се владее со неа, туку од неговите гради за да биде еднаква со него, од под неговото рамо за да биде заштитена, и покрај срцето за да биде сакана!
Жално е што во 21 век се уште постојат такви мажи
Ама и ти аздисуваш сега... Прво ги прашуваш машките за мислиење после ги напаѓаш, не иде така. Убаво ти кажува ТОЈ каква жена сака, бидејќи ТИ праша!

п.с. од кај сега ова со потеклото на жената?! Што сега настанокот го замеша?!
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Najvekje sto me nervira kaj edno zensko e koa se pravi picka i pol,a e samo edna obicna lesna kurvicka,koja ne zasluzuva ni da i go dades:):):):)Znaci da ne me sfatite pogresno,odobruvam da se pravat picki i pol samo onie koi sto imaat predispozicii za toa,hhhhhhh,a najvise me privlekuva kaj edna zenska nejziniot stil na odnesuvanje,zborenje,odenje....sekako deka obrnuvam vnimanie i na nadvoresniot izgled,no ne mi e prv na listata,a za vaginata mozam da kazam deka e samo edno "mesto" kade sto se stava "prijatelcet"o,taka da prijatelceto ke se cuvstvuva dobro na toa "mesto",samo ako sopstvenickata se potrudi dobro da go napali,taka da site zenski imaat vagini,no razlikata od edna do druga vagina e tokmu vo gostoprimstvoto,taka da bidete gostoprimlivi i dajte mu dobar stimul na "prijatelceto" za vasata vagina da ne ostane samo edno obicno "mesto" koe go imaat site zenski,hahaha,izvinete me mace na filozofiite:P:):):):):)))))))))
 
Х

Ханзо

Гостин
Ханзо, батка, се лажеш. Не сакаме само к*р. К*р може човек да си купи. Оноа што не може да се купи е мозок. Еве и нешто што иде во тој прилог-натерај ја девојка ти да рашири нозе а ти постави и прашање на ВАГИНАТА. Чисто сумњам дека нешто ќе ти одговори. Знам од лично искуство дека никад не сум чула глас од еден к*р. Ме сфаќаш, треба со некого да напраиш и муабет во животот.
И да ти го дешифрирам "во ред"-коа ќе го слушнеш ова од девојката, тоа значи дека неколку дена, отприлика до една недела (може и повеќе) ќе бидеш на посно.

:toe:
Фино си кажав јас, не сум во заблуда. Едно што е заедничко за сите мажи кое го сакаат кај жените е вагината. Па некои сакаат муабет за да стигнат до таа вагина, некои друго, варијации. Множества и подмножества, разбираш. Него, ништо не ми дешифрира со ова, постењето е директна последица, мене ме интересираат запчаниците и пружините.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
"Жената e создрадена од реброто на мажот, не од неговото стапало за да се гази по неа, не од неговата глава за да се владее со неа, туку од неговите гради за да биде еднаква со него, од под неговото рамо за да биде заштитена, и покрај срцето за да биде сакана!
Жално е што во 21 век се уште постојат такви мажи



Сакам уште да знаете дека глава
на секој маж е Христос, а на жена
глава е мажот, на Христа пак глава е Бог

Прво послани до Коринтјаните 11,3

Жената да се учи во мир и
потполно покорство

На жена не и позволувам да
поучува ниту да господари над
мажот, туку да биди мирна

До Тимотеј 2,11-12

И мажот не е создаден за жената
туку жената за мажот

Прво послани до Коринтјаните 11,8
 
Член од
4 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
A ako kazeme , ke go ispolnete li toa ?
Секој индивидуално размислува и различно ги прифаќа критиките и пофалбите. Пример кога дечко ми или другар, пријател/ка каже што најмногу му смета,ако е во ред, радо би се потрудила да ја сменам таа „лоша“ карактерна особина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom