NBA Сезона 2010/2011

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
[video]http://www.nba.com/video/games/pistons/2010/12/14/0021000363_atl_det_play3.nba/[/video]

Едноставно да не ти е криво што си седел до 5 сабајле пред компјутер, и да си легнеш среќен !

Го обожавам типов, и се молим да се врати у форма барем уште една сезона !
 
Н

'Никола'

Гостин
[video]http://www.nba.com/video/games/pistons/2010/12/14/0021000363_atl_det_play3.nba/[/video]

Едноставно да не ти е криво што си седел до 5 сабајле пред компјутер, и да си легнеш среќен !

Го обожавам типов, и се молим да се врати у форма барем уште една сезона !
Колку тројки шибнал ѕверов? :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Колку тројки шибнал ѕверов? :)

4/5 у 4-та четвртина пред тоа у 3 четвртини имаше 0/1 !

14 од 16 вкупно поени даде у 4-та ! Таман Атланта се приближи иако Детроит имаше водство од 12 поени Атланта дојде на моменти на минус еден пред крај на трета, и у четврта Т-Мек ги реши.
Пистонс го добија последниот дел со 39-19 :)
 
Н

'Никола'

Гостин
4/5 у 4-та четвртина пред тоа у 3 четвртини имаше 0/1 !

14 од 16 вкупно поени даде у 4-та ! Таман Атланта се приближи иако Детроит имаше водство од 12 поени Атланта дојде на моменти на минус еден пред крај на трета, и у четврта Т-Мек ги реши.
Пистонс го добија последниот дел со 39-19 :)
Види го ти МекГрејди, браво. На времето многу ги сакав со Картер коа беа тандем во Торонто.
Иначе гледам слабо некако резултати сезонава Детроит. Ајде влегувајте во форма, за на 29ти да има што да гледаме.:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Го имаат Луол Денг, а им фали тројка? Двојка им фали. Убедливо најслаба позиција им е.

Луол никогаш не изиграл како се очекуваше од него, кога беше избран за 9-ти пик на драфтот !

А и не ми е некоја класа. Е сеа у НБА обично кога имаш плеј каков што е Роуз и крило како Бузер тројката е побитна од двојката !

Роуз покрива доволно, он ја контролира играта, Бузер навлекува играчи и ги отвара 1 и 2 за три, за двојка им е доволен еден одличен шутер кој само ќе застане и ќе чека за да шутне тројка, еден таков имаат у Кајл Корвер, Рони Бруер е тука за дефанзива или кога треба да се пробие постатична одбрана !

Тројка пак им треба пошто еден Кармело може да им понуди повеќе опции и у напад и у одбрана, иако не е нешто посебно одбранбен, но подобар од Денг е сигурно. Играч кој може да повлече двајца на себе, да влезе у рекет, да шутне од пост, мис меч позиција да створи, и да ослободи простор за Бузер, пошто со добар одбранбен на плеј, кој може да го запре Роуз, над Бузер има нон стоп двајца, со една класа тројка Бузер ќе биде послободен да шутира па и да асистира !

НА Булси у моментов им треба повеќе тројка одколку двојка ! :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Го имаат Луол Денг, а им фали тројка? Двојка им фали. Убедливо најслаба позиција им е.

Луол никогаш не изиграл како се очекуваше од него, кога беше избран за 9-ти пик на драфтот !

А и не ми е некоја класа. Е сеа у НБА обично кога имаш плеј каков што е Роуз и крило како Бузер тројката е побитна од двојката !

Роуз покрива доволно, он ја контролира играта, Бузер навлекува играчи и ги отвара 1 и 2 за три, за двојка им е доволен еден одличен шутер кој само ќе застане и ќе чека за да шутне тројка, еден таков имаат у Кајл Корвер, Рони Бруер е тука за дефанзива или кога треба да се пробие постатична одбрана !

Тројка пак им треба пошто еден Кармело може да им понуди повеќе опции и у напад и у одбрана, иако не е нешто посебно одбранбен, но подобар од Денг е сигурно. Играч кој може да повлече двајца на себе, да влезе у рекет, да шутне од пост, мис меч позиција да створи, и да ослободи простор за Бузер, пошто со добар одбранбен на плеј, кој може да го запре Роуз, над Бузер има нон стоп двајца, со една класа тројка Бузер ќе биде послободен да шутира па и да асистира !

НА Булси у моментов им треба повеќе тројка одколку двојка ! :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Гледа некој New York-Boston??? Амари ги отвара од почеток тешко без центри дека ќе го затворат некако до крајот.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Гледа некој New York-Boston??? Амари ги отвара од почеток тешко без центри дека ќе го затворат некако до крајот.
Еве ме, and I'm so happy at the moment...Амари ти е една ѕверотиња шо не може никој да ја сопре, посебно не Глен Дејвис, хах. Ја гледав последната четвртина, страшна кошарка падна, ефикасност на двете страни, решавачки поени на Пол Пирс, и на 0.4 Амари погоди тројка, се запали Медисон Сквер Гарден, али после се утврди дека шутнал после сирената...продолжува победничката серија на Бостон. :vozbud:
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
so mu stanalo na amare bre? lele rasturil ali bez centri igrale boston jebiga :)
pierce isto taka gi rasturil :helou:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
so mu stanalo na amare bre? lele rasturil ali bez centri igrale boston jebiga :)
pierce isto taka gi rasturil :helou:
Него веќе подолго време му е станато, на истоку ништа ново.
Моментално не постој подобар PF/C во лигата од Amare. Едноставно кажано, неприкосновен е.

А да, да не заборам ... once again the day is saved, thanks to



Manuu ! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom