NBA Сезона 2010/2011

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Леброн каменнннннннннн,што курац дојде во Мајами ме алооо!!! Само на сила игра и изнудува слободни,шут и реализација нула(мислам во тек на играта)!!! ВЕЈД Е БОГ за него,човекот се бори ко луд а Џемјс губи топка на сред половина коа му ја зема Пол од позади а тогаш беше 1 разлика! Освен поените од слободни на Џејмс ја ништо не видов,он ја усра утакмицава гарантирам! Подобро да дојдеше во Мајами Крис Пол или Ентони,овој Џејмс е ептен тапа! Немој некој да ми каже дека уште не е уигран Џејмс зш ке му се смеам,човекот промашува зицери а се прави некој играч! Се знае кој се најдобрите играчи а тоа се ВЕЈД И БРАЈАНТ,Џејмс на свадба може да е најдобар!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
После долго време старт од првата минута за Трејси МекГрејди за 20 минути 10 поени, 3 скока и 2 асистенци, многу го сакам играчов, и сакам барем уште една сезона да се врати у онаа негова форма ! И конечно прва победа на Пистонс годинава !
 
P

PewDiePie

Гостин
Слабо Мајами џабе и Леброн и све..............бар сега за сега.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Леброн каменнннннннннн,што курац дојде во Мајами ме алооо!!! Само на сила игра и изнудува слободни,шут и реализација нула(мислам во тек на играта)!!! ВЕЈД Е БОГ за него,човекот се бори ко луд а Џемјс губи топка на сред половина коа му ја зема Пол од позади а тогаш беше 1 разлика! Освен поените од слободни на Џејмс ја ништо не видов,он ја усра утакмицава гарантирам! Подобро да дојдеше во Мајами Крис Пол или Ентони,овој Џејмс е ептен тапа! Немој некој да ми каже дека уште не е уигран Џејмс зш ке му се смеам,човекот промашува зицери а се прави некој играч! Се знае кој се најдобрите играчи а тоа се ВЕЈД И БРАЈАНТ,Џејмс на свадба може да е најдобар!
Друже и мене не ми се свиѓа како игра Леброн од почетоков на сезонава ама ептен го напаѓаш :)
Како прво 5 кола се одиграни само,допрва ќе покаже Леброн кој е кој,плус тоа Леброн на крај даде 4-4 слободни а Вејд имаше лош пас на 40 секунди до крај изгуби топка после овие кош дадоа.

Иначе ја гледав после одма Бостон-Чикаго и продужетци имаше ,одлична утакмица,Денг на крај 2-2 за 3 поена,Роуз некако слабо само додаваше,Ноа добар беше исто така,кај Бостон на крај Пирс најдобар како и секогаш :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Друже и мене не ми се свиѓа како игра Леброн од почетоков на сезонава ама ептен го напаѓаш :)
Како прво 5 кола се одиграни само,допрва ќе покаже Леброн кој е кој,плус тоа Леброн на крај даде 4-4 слободни а Вејд имаше лош пас на 40 секунди до крај изгуби топка после овие кош дадоа.

Иначе ја гледав после одма Бостон-Чикаго и продужетци имаше ,одлична утакмица,Денг на крај 2-2 за 3 поена,Роуз некако слабо само додаваше,Ноа добар беше исто така,кај Бостон на крај Пирс најдобар како и секогаш :)
Ок ја памтам грешката на Вејд кога падна во аут,али претходно Вејд беше тој кој ја намали разликата на -1!! Џејмс беше тапа цела утакмица освен на крај со 2 влеза коа изнуди слободни фрлања,да те потсетам само колку напади згреши а и кога ја изгуби на пола терен топката коа од позади му ја зема Пол и контра направија!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.081
Симпатична екипа ми е Њу Орлеанс, на чело со Крис Пол...и баш ми е ќејф што синоќа им оддржаа лекција на Мајами.
Се надевам дека ќе продолжат и понатаму со добрата игра, на почеток имаат 5-0, што е одличен старт за оваа екипа, а и за нивниот тренер.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не може баш секој натпревар да се одигра на високо ниво, вчера едноставно ништо не им одеше од рака. И незнам зошто кога беа потребни сигурни поени не се пронаоѓаше Игаускас на кој му беше "наместена раката" туку се одеше на соло акции, Џејмс изпоеба три, Вејд две, пред тоа промашуваа зицери и на сето тоа одличната игра на стршлените, сите се виновни за поразот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Тренерот е пола екипа, оној филипинецон е нула, доручек за Фил и остала багра класа тренери во НБА.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Хмм ај си викам да не го напаѓам Споелстра, сеуште е рано. Ај да се изиграт барем уште 30-40 утакмици, па ќе видиме каква хемија и срж ќе развие Мајами.

П.С Споредба на Бош ова година и лани.

13.3 PPG (24.0)
1.5 APG (2.4)
5.5 RPG (10.8)
0.8 BLKs PG (1.0)
0.8 STLs PG (0.6)
0.8 TOs PG (2.4)
44.8 FG% (51.8)
50 3PT% (36.4)
82.6 FT% (79.7)
11.2 FG avg attempted (16.5)
5.0 FG avg made (8.6)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Гледате бе Феникс-Атланта? Убаа кошарка паѓа, атлантиве имаја 0-13 за тројка ама во третата четвртина 6 напраја. Се надевам ќе издржат Феникс. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Атланта се истурија од тројки во 3/4. Четвртава треба да гори до даска :)
Се гледа дека дечките сакаат да одат на 7-0:)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Атланта се истурија од тројки во 3/4. Четвртава треба да гори до даска :)
Се гледа дека дечките сакаат да одат на 6-0:)
Мислам дека за 7-0 ама сенадевам ќе биде 6-1 :)

--- надополнето ---

bobipp напиша:
Мислам дека за 7-0 ама се надевам ќе биде 6-1 :)
Феникс :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
FEAR LA !
Ваква тимска игра одамна неам гледано од Ел Еј, Брајант со 12 поени а крајниот резултат е 121-96, Гасол со трипл дабл, Одом препороден сезонава, истото важи и за Шенон, ко 6ти играч кине и он, огромен напредок има кај дечково. Исто и Бранс е одлична алтернатива од клупата, просечно со Браун сезонава имаат по 9 коша во 1 натпревар, додади го тука и просекот на Блејк од 7 ( просечно сезонава овие тројца од клупа даваат 25 поени ), плус и враќањето на Бајнам во иднина и имаш 1 комплетен Лејкерс во секој сегмент од тимот.

Моментот од сабајлево

 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да не случајно ги скинавме Miami :vozbud::vozbud::vozbud:

GO JAZZ GO !!!

Гледав вчера до трета четвртина,јута намали на 11 разлика од 22 и викам тука ќе застане и си легнав. Сабајлево читам нерешено и на крја јута победила леле аам тоа е НБА :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom