Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Нема овде ни за лек да ја бараш, а па не за друго :icon_lol:.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Ако оди на скара кај злате со мене, одма ја зимам ....
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Никогаш не сум фатил албанка за девојка затоа што и никогаш не сум видел албанка! Ги држат затворени по дома, како да ги видам? Или ако излезат од дома обавезно се во придружба на своите 12 браќа и неможеш да и пријдеш. А ако не се во присуство на своите браќа тогаш се облечени во едно 10-тина метро платно и главата во земја.
Ете затоа.
А ако видиш некаде Албанка од каде ќе ја препознаеш дека е Албанка? На чело и пишува, еве мене ме пуштиле од дома, па на сите треба да им кажам дека сум Албанка. Еден дел од Албанците кај нас се уште имаа конзервативни сваќања, ама дај не трескајте глупости не сум видел Албанка, итн. Еве јас сум видел Албанки, средени пицнати, како од модна писта, и тоа добар дел од нив.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Нема везе темата,има многу Албанки што идат со Македонци...само можеби потајно,бидејќи Нусе обично има по девет браќа тврдокорни конзерватисти...
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Има и македонци што земаат албанки за жени. Пред некој ден слушнав од моите дома дека во селото каде што живееше баба ми некои луѓе договориле да го женат синот со некоја албанка од албанија, ама пази, за пари! Договорот бил дечкото да и купи на девојката прстен и да ја плати 1000 евра. И си се бендисале. Сега најверојатно следи свадба. Што значи дека албанците почнаа да се шират и во источниот дел на Македонија.
Тие се Албанки само врз основа на тоа дека живаеат во Албанија, тие се од Македонското население кое живее во Албанија најчесто во најбедните села.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Јас ќе бидам краток и јасен албанки колку што ги имам видено не се убави барем за мој вкус мислам дека нема да се заљубам никогаш во некоја албанка и плус неќам да стравувам некој ден татко и да не ми дои и да ми впери пиштол во глава зошто сум и направил нешто...
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
Тие се Албанки само врз основа на тоа дека живаеат во Албанија, тие се од Македонското население кое живее во Албанија најчесто во најбедните села.
тие се македонки ,другото ти е точно како саат
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Има убави албанки, доколку е католик би ја зел за жена.. но муслуманка, незнам, ке има проблеми тоа џамија - црква... Ќе има проблем со одбирањето на името и верата на децата, често ке ги посочуваат како МЕЛЕЗИ, тоа не би се случувало во позафатените држави, но македонскиот народ од таа страна е на долен степен и тоа ке им претставува проблем на децата. Сепак зборам за брак од љубов, не за брак за пари..
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Оти само чак норис (во потребата на коментаров го зимаме како македонец) може да земе албанка за жена.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Тие се Албанки само врз основа на тоа дека живаеат во Албанија, тие се од Македонското население кое живее во Албанија најчесто во најбедните села.
Da be inace Albanka ne bi se mazela vo Makedonija? kako go potvrdi ova neznam mozda od ljubomora koj znae... ne e do parite sto se mazat tuku toa ti e tradicija ima ostanato od vremeto ne gledate deka sumite se simbolicni 1000evra 500 i tn, znam luge sto se vo brak so albanki 15 godini i super si ziveat, no ima i drug problem znam mnogu makedonki sto sakaat da se omazat ili da si fatat decko albanec no se plasat deka nekoj ke doznae pa posle ke treba da trpat sekakvi raboti, koga se sakaat mladite drugoto e najmalku vazno samo vo balkanov se desavaat vakvi gluposti.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Тие се Албанки само врз основа на тоа дека живаеат во Албанија, тие се од Македонското население кое живее во Албанија најчесто во најбедните села.
Па не верувам дека се баш од некое бедно село, свадбата бинда пред едно недела две незнам точно и таткото на невестата им подарил кола и злато на младите, а и не била Македонка туку чиста Албанка од Албанија, еден збор не знаела Македонски.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Кој рече дека не ѓи фаќаме ?
Ретки билки се , иначе јас не бирам.
Само да е добра пизда ако сака и од Авганистан нека е.
Како можат луѓево расисти да бидат , незнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom