Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Sakate jas da vi kazam nekoi fakti zosto toa e taka.

1. Ne mora da se fatat so drug koga znaat deka kako so albanec so nikoj drug vo planetata ne mozat da uzivaat haha :P
2. Vo goleminata e problemot, oni toa go znaat hihi.
3. Religijata
4. Tradicijata

I red drugi raboti, a edno od tie e sto makedoncite mnogu ne se osmelat da i se pustat na albanka, mozebi ne im se dopagat koj znae, a mozebi se plasat.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
:pos::pos: Тачно апсолутно... За разлика од тоа,обратно, гајле немаат...колку само Македонки (курви) има со Албанци
Не зборуваме за курви :) за такви има и албанки и турчинки колку душа ти сака. Муабетот е сосема спротивен, се зборува за ВРСКА.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Sakate jas da vi kazam nekoi fakti zosto toa e taka.

1. Ne mora da se fatat so drug koga znaat deka kako so albanec so nikoj drug vo planetata ne mozat da uzivaat haha :P
2. Vo goleminata e problemot, oni toa go znaat hihi.
3. Religijata
4. Tradicijata
По тебе големината испадна поважна од религијата и традицијата? Ако е така сам си ги деградираш сонародничките, испаѓа дека гледаат само на некој колкав му е, што не е некоја позитивна карактерна особина:)

Инаку лично, повеќето Албанки не ми се ни допаѓаат како изгледаат, а башка ако додадеме тука дека има сеуште голем број на забулени што шетаат по факултети.
Друга работа, си признавам дека самата помисла на тоа што е, ми ја намалува желбата. Не викам со сигурност дека никогаш не би имал ништо, но многу тешко, премногу различни сфаќања, култура и слично.
 
М

Мартин`

Гостин
А ова те привлекува ли?


--- надополнето ---

Или овие :


Да!
Уствари.... БЉАК ! Албанки се !
Има голема разлика од Албанките кои живеат во Албанија или пак во некоја друга европска земја да речеме, од оние Албанки кои живеат во Македонија или Косово да речеме. И сепак ќе кажам поголемиот број кај Албанките се заостанати со образование и сл работи така да треба да помине бајги време додека се среди тоа. Само колкава разлика има од Албанките тука (поголемиот дел) со Албанките во Албанија просто е неверојатно.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Јас немам муда искрено...ќе ми дојдат пред куќа и ќе ме изрешетаат брачата, зошто ретко кој од нив има мозок.
Само останува мистерија како тоа албанец ќе фати македонка и се пеглаат и се и се е ок...дали тоа значи дека сме пиченца или пак цивилизиран народ за разлика од нив? :icon_lol:
Нема мистерија. Имам другарка албанка што оди со македонец веќе 2 години а може и повеќе. Ама финтата е што нејзината фамилија не е од останатите 99% забулени па да и наметнуваат од нивните срања.
 
Член од
9 јули 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sakate jas da vi kazam nekoi fakti zosto toa e taka.

1. Ne mora da se fatat so drug koga znaat deka kako so albanec so nikoj drug vo planetata ne mozat da uzivaat haha :P
2. Vo goleminata e problemot, oni toa go znaat hihi.
3. Religijata
4. Tradicijata

I red drugi raboti, a edno od tie e sto makedoncite mnogu ne se osmelat da i se pustat na albanka, mozebi ne im se dopagat koj znae, a mozebi se plasat.
1. AJ opisi go uzivanjeto ziti se... kako bi uzivala so albanec a sto od toa ne bi pravela so makedonec
2. Od kade go znaat toa???



I na kraj... Sigurno deka ne se plasat da i prijdat zatoa sto vo 95% od slucaite NESAKAAT da i prijdat (radi lepota drugarche)...

Jas licno ne bi se pustal, nemozam ni da pomislam takvo nesto...
 
T

Tetro

Гостин
како што напиша iksi:

во источна Македонија у последно време се земаат за пари албанки од Албанија, за оние кои начукале по 40+ години, седејќи секој ден со пиво у рака пред некоја селска биртија по цел ден, не закачиле нешто посериозно, па им треба некоја која ќе ѓи пере и пегла, и јадење ќе им прави по дома. :bip:
 
P

Princ

Гостин
Тие што велат дека Албанките (без разлика во која земја живеат) се грди под дифолт, се инаетат и лажат. Немале прилика да боцнат некоја, па сега грозјето било кисело, нешто у тој стил.
Исто така, оние што велат дека на албанците под дифолт им е се големи па затоа македонките ги сакале, и тие се инаетат и лажат. Мене на пример ми е мал, многу мал. 10 сантиметри, 12 со сила (ако го тегнам). Што правиме сега?

Дајте малку конструктивна дискусија.
Што се однесува до темава... го знаете она стариот муабет, машко ако ебе 50 женски е ебач, женско ако легне со 5 машки е курва. Тоа мислам дека е причината.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.790
Има голема разлика од Албанките кои живеат во Албанија или пак во некоја друга европска земја да речеме, од оние Албанки кои живеат во Македонија или Косово да речеме. И сепак ќе кажам поголемиот број кај Албанките се заостанати со образование и сл работи така да треба да помине бајги време додека се среди тоа. Само колкава разлика има од Албанките тука (поголемиот дел) со Албанките во Албанија просто е неверојатно.
Разликата ја прават парите и образованието. Имав прилика 2 дена да работам во Косово на терен. Во градовите кај што имаше НАТО бази и мажи и жени сите беа дотерани, фини, убаво мирисаа и се по ред. Правевме пауза во работата за да погледаме женска убавина Made in Kosovo. Во сиромашните градови беа грди, често забулени, итн.

Јас лично не познавам доволно албанки за да можам да судам од лично искуство. Само ќе напишам дека сум голем фан на Гента Исмаили, иако не разбирам баш за што пее :)
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
И албанките денес не се тоа што беа некогаш, веќе не се оние забулени жени со мантили до земја покриени целите ни ѕирка ни проѕирка. Денес можам да кажам дека албанките повеќе од македонките излегуваат разголени во претесни фармерки каде се се отцртува, со длабоки деколтиња...ама знаете што е финтата? Македонките ќе бидат во врска со албанец и со тоа нема проблем. Е сеа албанките СИ ГО БАРААТ ама на крај секогаш испаѓа као-еј јас не можам со тебе извини, мене тато ќе ми најде маж. А тоа дека албанките немале контакт со македонците не е воопшто точно. Зошто јас знам многу примери каде албанкиве им се пуштаат на нашиве. И после изиграваат невини. И некој од македонциве може да се залета така па после да го упуца таткото или братот од пријателкава. И затоа нашиве се плашат од тоа па и толку многу не сакаат да имаат контакт со албанки. А не дека не мечтаат за нив...само знаат дека им се забранети и не смеат да ги пипаат
 
Член од
9 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
abe bratucet ti so prasuvas !!!! valjda ne si upaten poso i ne se zbori a bogami i ne se gleda ama albankite i toa kako jako se onadat so nasi mangupi ama toa se drzi u tajnost poso ako gi doznaat nivnite nema da ima muabet kako za nasive devojki od tipot aj be ostaj ja taa vakva ili takva se onadi so Albanec!!! ako niv gi doznaat , barem vo najgolem broj slucai, ke im ja rasplacat mamicata mamina nivnite braka i rodnini!!! zatoa ne se zbori i ne se znae!!!! poso nivnite devojki ne se vozat so nasi faci u kabrio na rekord!!! inaku veruj oni lom se praat !!! so nasi faci normalno !!! :))))
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Инаку,да знам три брака Македонец со Албанка,дали фукционираат добро или не,незнам затоа што не сум блиска роднина.Имаат по две деца и најнормално ми изгледаат.

Самиот факт дека се Албанки,ги одвраќа нашиве момци,не за друго,само затоа што се полни со предрасуди.
Зошто на пример се палат по Србинки???[/QUOTE] не не е тоа со предрасудите работата е во тоа што никој не сака проблеми на глава како македонците така и албанките а тоа со србинките па никој од таму нема да направи проблем и да ја вмеша сета поблиска а богами и подалечна рода па и комшиите во борбата да се обеси каурот или не ти е јасно ова
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.709
Поени од реакции
71.139
Доста интересна тема :) Одсекогаш сум се прашувал дали постарите Албанки воопшто раѓаат женски деца или све патлаци се. Па мајко му стара, во кои школи учат во Скопјево??? Дали некогаш излегле подалеку од куќниот праг??? Ниту на Бит пазар неможам да видам девојче од Албанска националност па камоли да ја бркнам некаде :pos: Порано секогаш ми БЕШЕ (значи веќе не ми е :)) да фатам женска албанка, али курац, само стапови шетаат по градот :) И конечно лани се падна една со мене на факс. Ама грда ко крпа :pos: Нема да заборавам како ги вадеше нозете од штикли сред предавање и ги качуваше на клупа. Отука ми отиде секоја желба за Албанките :pos:
Иначе не ми е проблем што е муслиманка, сум имал врска со Турчинка која траеше дури две недели :pos: После се преориентирав на лов на Албанки али сепак си сватив дека поубаво од Македонката НЕМА :wub:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.769
Поени од реакции
5.508
прво ако имаш поголема среќа ќе поминеш само со ќотек ама со ЌОТЕК квалитетен не со два три шамари :pos: ... ако немаш толку среќа ќе поминеш со олово :) таков им е менталитетот ваљда... ако се погодиш со некој цивилизирани културно ќе ти кажат да прекинете ако не го прифатиш културното ќе се премине на ова од погоре :pos: така да од две страни си ебааааан... убаво си викаше Владо Јаневски "Да сте негде далеку би биле филмски пар ама татко и е од село близу Гостивар"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom