Германија - Шпанија * 1/2 финале на Светското Првенство *

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Која репрезентација ќе влезе во финалето?


  • Вкупно гласачи
    142
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Им дадоа на нашиве да се порадват на некој погодок на новата трибина.Него,да не ги снајде на Германците она што нас ни се деси од 45-50 мин.Тогаш ќе биде страшно.
 
B

boki10messi

Гостин
Баш ме интересира зошто Германија мислиш дека нема да игра исто како и против Англија и Аргентина?
Ја сум убеден дека ќе има слично издание,и дека ќе игра во финале.
Наместо он да ти одговори, јас ќе го направам тоа.
Затоа што Германија(речиси) сите натпревари што ги доби, ги доби со постигнување голови на контра. Германците имаат убиствена контра, затоа што играат максимално брзо и дисциплинирано. Така си отиде и Англија и Аргентина. Зошто неможеа да ја победат Србија?? Затоа што немаше апсолутно никаков простор за контра.
А, ако мислат дека како што правеа страшно убиствени контри на Англија и Аргентина, ќе им направат и на одбраната и деструктивците на Шпанија, се лажат. Позз.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.311
Поени од реакции
15.544
Ааа ќе тепаат ова Шпанциве, сигурен сум..
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Пујол не е подобар, туку е измислен.:tv: Остај сеа Пандев на страна, сега играат репрезентации не тимови. Средината на Шпанија има да ги скине Швабите. Германија е добро воиграна али тоа нема да им успее против Шпанија. Можеа со една Аргентина без тактика, против една Англија изгубена на терен, ама овие не делуваат изгубено туку сосема свесно.:smir:
А шпанија па ич не е уиграна! Многу малку од очекувањата исполниа шпанците заедно со бразил според мене! Од шпанија се очекуваше да истури и да покаже невидена доминација на секој натпрвар, да има милиони шанси, атрактивни брзи акции, а од све тоа видовме само некое си мотање пред 16тник, пораз у прва утакмица, бледи голови, уште побледи победи победи! Затоа и не очекувам ни малку доминантна игра на шпанија! Годинава ми личат на италија на претходно првенство, а тоа е најлошо што може да биде за еден неутрален гледач! И да победат денеска со некој си гол од пенал или офсајд тоа ќе биде најмногу што може да направат, освен ако не проработа некој играч неочекувано! искрено очекувам победа на германија и да заврши октоподот на скара негде и победа во име на убавината на фудбалот....
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Баш како што кажа Боки, затоа цел живот Италија им е најголем кошмар. Германциве имаат неколку комбинации доста добро усовршено, што дури и големиот посед и пресинг на Шпанија не е доволен за да ги поминат. Само со максимално разумна и паметна поставена формација. Ме плаши неодлучниот Капдевиља и таа цела лева страна.
Веројатно Дел Боске ќе започне со двајца деструктивци + Силва,Иниеста и Чави... со ова се најавува дека нема да глеаме типична игра на Шпањолците која ги красеше во последниве 2-3 год.
Ако се има уиграна офанзива не е потребно безпомошното пимплање и замарање и трошење безвезе енергија.

Годинава ми личат на италија на претходно првенство
ај сеа признај дека не си го глеал Сп 06.
бар да личеа на Италија, коефициентот во кладилнициве немаше да биде олкав... Италија у секоја доба ќе ги плесне Германија но сеа тоа не е темата.
и да, ко што гледам според луѓево, а и букмејкерите Германија ја добива фаворитската улога, како ќе се носи со неа ќе видиме.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^ Со истиот состав ќе излезе Дел Боске. Нема Силва, Милва коа у состав го имаш семоќниот, фантастично брз, неверојатно спремен Торес.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
247
Поени од реакции
32
boki10messi
Наместо он да ти одговори, јас ќе го направам тоа.Затоа што Германија(речиси) сите натпревари што ги доби, ги доби со постигнување голови на контра. Германците имаат убиствена контра, затоа што играат максимално брзо и дисциплинирано. Така си отиде и Англија и Аргентина. Зошто неможеа да ја победат Србија?? Затоа што немаше апсолутно никаков простор за контра.А, ако мислат дека како што правеа страшно убиствени контри на Англија и Аргентина, ќе им направат и на одбраната и деструктивците на Шпанија, се лажат. Позз.


Со Србија немаше простор за контра затоа што Србите дадоа гол и почнаа да се бранат. Кога Србите се бранат, Германците неможат да играат на контри нели? Да не го заборавам и исклучувањето на Клосе. Против Шпанија ја очекувам истата игра како и против Англија и Аргентина. Оставање на Шпанците да доминираат со топката на своја половина и штом ја преминат, веднаш Швајнштајгер и Кедира се пуштаат да ја одземат и да започнат контра. Таа е таа игра што ги уништи и Англија и Аргентина. Со Шпанија воопшто нема да биде толку лесно, Шпанците ги имаат најдобрите техничари во средина( и најдобрите глумци), така да ке биде тешко да им се одземе топката.
Мислам дека ако Германија даде прва гол, Шпанците ке си поминат со 3-4 гола у мрежата - а ако Шпанија даде прва гол, тогаш ке се обидуваат константо да задржуваат и да ја гњават топката, а Германците ке притиснат, но залудно. Се виде против Србија дека не знаат како да играат против репрезентации кои константно се бранат.
 
Н

'Никола'

Гостин
Италија у секоја доба ќе ги плесне Германија но сеа тоа не е темата.
Good one.:pos::pos:

--- надополнето ---

Иначе се одјавувам сега на неодредено време (денови, недели, месеци), не знам до кога нема да можам да седнам на нет, така да, нека победи вечер подобриот, т.е нашите.:)
Па имајте убави моменти на форумов, и не се карајте многу дури ме нема.
Поздрав до сВите.:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Германија даде само 4 гола од контра, затоа не трескајте без везе цело време...
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Како и да вртиш... Германија ќе си стане шампион... Не ја сакам , ама само она заслужи да биде... Само кај нив видов тотална борба...
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
^ Со истиот состав ќе излезе Дел Боске. Нема Силва, Милва коа у состав го имаш семоќниот, фантастично брз, неверојатно спремен Торес.
Хахх..
Семоќниот и неверојатниот Торес ништо не покажа оваа светско, и чудно ќе е ако игра сега... Тотална дупка..
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^Ако игра Торес ништо нема да направат Шпанцине....подолго беше надвор од терените и не е во форма.....би можел Хесус Навас на негово место
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Бш Навас ќе ги извади...
Ако не го игра Торес(а ќе го игра),нека го пушти Педро,Виља центар,лево Иниеста,другото стандард.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom