Германија - Аргентина 1/4 финална мега пресметка

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Кој ќе направи прогрес до 1/2 финалето ?


  • Вкупно гласачи
    126
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
btw исто сонував дека и финалето на ЛШ ке заврши 2-0 за Интер и дека 2та гола ке ги даде ист играч, а у кладилница ја играв на Баерн пошто навивав за нив , така да сега не си бегам од сонот и ке ја уплатам кон.рез. 3-0 за ситни пари па што сака нека биде :pos2:, иако реално мислам тешко остварливо е 3-0
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
И да сликаш,кога ќе уплатиш.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Иако и јас со сето срце сакам аргентина да биди новиот светски првак но мислам дека филе малце ја претера со анализите....тој не даваше коментари за натпреварот туку ми спомнуваше нешто хомер,илијада,совршенство,германија нема да изгуби од аргентина ниту од диего туку ќе изгуби од некој друг,поезии,прози...мислам глупости на квадрат...дај нека обрзложи зошто аргентина сигурно би ја победила германија а не да ми споменува виулици,раскотници,константин миладинов:tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Филе... :pos::pos:
Натпревар во кој едните ќе играат фудбал, а другите на никој нема да му биде јасно што ќе играат.
ќе слушаме разни фрази, ќе гледаме чуденки...Само Хомер може да го опише тоа со зборови.
Ќе се спушти Ѕевс, можеби ќе има потреба да помогне, тука ќе биде Афродита, Посејдон ќе се појави тогаш кога ќе треба.
Светот конечно се соочува (преку фудбалот) со една нова димензија на работите во нивната функционалност, со една нова суштина во опстанокот, со ново форматирање на секоја индивидуа која сака да биде успешна во себепретставувањето.
...Веќе насетувате дури и вие, каде е кармичката вондимензионална претстава после која ќе се променат многу работи на планетава...
И тоа е се само поради една работа. Аргентина со Ел Диего ја научи најважната работа. Го вметна „најважниот зачин„ во гастрономската уметност на создавањето фудбалска храна.....
....Тој расте далеку на планините, длабоко во реките и водните поврзани површини, а коренот му е во срцето.
Аргентина ја научи лекцијата, а сега веќе ќе држи и час. Лекцијата која има наслов од само еден единствен збор. ЉУБОВ.
:pos2: Oh Boy! :pop:
 
В

Вори

Гостин
На кои дроги е Филе се прашувам?

Колку само сакам Германија да ги тресне аргентициве и да останат зачудени..
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
зошто бе дроги, човекот не води емисија за да внимава што зборува..ова ви е интервју со него и тој си го искажува своето мислење ..
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Едно финале Германија-Холандија би ми било ептен по мерка :tv: Скоро пола работа е завршена - останува делот на Германија...

--- надополнето ---

На кои дроги е Филе се прашувам?

Колку само сакам Германија да ги тресне аргентициве и да останат зачудени..
Хехех а ќе гледам во Дивино кај што цело СП е и Фајл... Леле леле само нека победи Германија :pipi: Многу ми е некако во филм влезен типот инаку ништо посебно немам против Аргентина...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Крајот ќе покаже, но повеќе би сакал Аргентина да.
 
P

PoisonLady

Гостин
На кои дроги е Филе се прашувам?

Колку само сакам Германија да ги тресне аргентициве и да останат зачудени..
Ај да си ми жив и здрав за ова! :)
Ептен Филенце забега ама ако,утре ќе види кој ремет ќе му го удриме:pipi:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Аргентина ке победи,Oзил ке бил подобар од МЕСИ хаха,може и од Чак Норис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom