UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Немој не се резили, Севиља и Виљареал можеле да се носат со Баерн?? Абе Баерн е институција за нив.
Абе Баерн е институција за нив, да, тоа не го негирам, али муабетот погоре ми беше за моменталниов Баерн кој што е 17 бода зад лидерот у Бундес.


Ако се толку јаки Реал ,што да кажеме за Лион?:pos2: срамота е веќе 6 утакмици не можат да ги победат Лион.
Реал се јаки годинава на чело со Мур и тоа неможе никој да го негира. Се што напишав погоре е за моменталната ситуација а не како било порано. Плус се однесуваше за друго а не за Барса и Реал у ЛШ.
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе Баерн е институција за нив, да, тоа не го негирам, али муабетот погоре ми беше за моменталниов Баерн кој што е 17 бода за лидерот у Бундес.
Очигледно го немаш гледано Баерн сезонава.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.249
Да, и Шахтјор исто така.

За Манчестер би се сложил, евентуално и за Реал, пред се поради тренерите кои ги имаат. Би го вметнал и Челзи, ама тие имаат опасна криза. За останативе тимови, дај размисли малку бе...
Aма Челзи сигурно ќе испадне од кризата до март/април нели? Фудбал е, се си бива.. Јас не викам оти Барса сигурно губи од овие, ама зошто да не?? И Интер лани ќе го поминеа сигурно, па ги избања и Челзи и Барса.. Ќе речеш Мурињо го нема сеа.. Ама сети се дека и Рафа има 2 финалиња во ЛШ.. Една победа и еден пораз.. Ќе видме што ќе биде..само нека има убав фудбал.. :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Очигледно го немаш гледано Баерн сезонава.
Го имам гледано неколку пати, доволно да видам дека имаат смешна одбрана и дека можат да примат голови од било кој клуб.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Абе Баерн е институција за нив, да, тоа не го негирам, али муабетот погоре ми беше за моменталниов Баерн кој што е 17 бода зад лидерот у Бундес.
Можеби Баерн не е во форма ама па Севиља пустош направи низ Шпанија, дури и од Алмерија дома губи.:tapp:
 
Н

'Никола'

Гостин
Го имам гледано неколку пати, доволно да видам дека имаат смешна одбрана и дека можат да примат голови од било кој клуб.
Точно дека одбраната не штима, но сезонава Баерн се бори со доста повредени играчи, несвојствено за него. Ама има уште многу до крај на сезона. И да не ја тераме офтопик тука за тоа.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Доказ сакам да видам како тоа Реал е најјак клуб во светот. Немој ќе ти се смее цел форум. А тоа што тепаат, уопште не е интересно, напротив многу е досадна лигата. Освен чат пат Ел Класико, не ме ни привлекува да седнам да гледам шпанско првентсво. А Ел Класико можда е најјакото дерби во светот, али медиумски, на терен не. Пошто за мене не е дерби резултатот да биде 5:0, да си играат ко со мали деца со Реал, и да не можат да извадат нерешено добри 4 години. Тоа ли е најјакото дерби? Шо има веза тоа со играчите, па само Роналдо и Меси ли се? Приметувам доста кај фановите на овие клубови, посебно на Барселона (не сите) дека се понашаат како само Барселона да постои и светот дека се врти околу нив, а тоа не е добро и не е така. Касиљас не е најдобриот голман и тука си грешка. Кажуваш за десни бекови, а не спомнуваш леви? Или такви не постојат? Пујол, Пике, Карваљо хаха, Алонсо, Виља, Игуаин, такви како тие во Англија ги има со лопата да ги ринеш, така да nothing special. Реал имал дрим тим, па има 100 години уназад, ама стално го примааат, нели од Лион, од Трајко, од Петко, а ти пак восхитувај му се на дрим тимот.
Барса е најјак тим во светот,па Реал.
Па нормално дека нема да ти е привлечна лигата,кога навиваш за англиски клуб.Јас можам да си седнам и да си гледам Валенсија-Севиља,Валесија-Атлетико,Атлетико-Севиља...
Боље 5:0/6:2,него 0:0,1:0,1:1.
Па кој вика бе дека се само Роналдо и Меси?Ама факт е дека се најдобрите играчи во светот.
Па кој е најдобар голман,ако не е Касиљас?Едвај чекам да видам што ќе напишеш,само размисли прво пред да пишеш некој друг.
Ајде бе и леви нека се...Евра и Кол се најдобрите,мада овој вториов е веќе во години и игра се полошо и полошо.
Наброј ми некој шпиц од ПЛ,кој е боље од Виља,затоа што викаш дека имало со лопата да ги ринеш.
Пике,за 6 месеци постана еден од најдобрите централни дефанзивци.И одлично се вклопува во играта на Барселона,знае да повлече контра,да даде саглам пас,колку често само ја изнесува топката до средина...гледај малце како игра Пике,ама знам дека последен пат си го гледал во дрес на Манчестер.
За Пујол нејќам да трошам зборови,ваљда сам знаеш кои квалитети ги има...ако не знаеш,не знам што да ти кажам.
Не му се восхитувам,само зборам реално,како стојат работите.
Признај дека ова го напиша да добиеш репутација од Реаловци?Им лижеш гз,а?Ако ако..
Секако дека да,преплавено ми беше сандачето со репутација од мадридисти.Едвај се логирав.
Очигледно го немаш гледано Баерн сезонава.
Нема потреба да се гледа,бар не додека не се врати Робен.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Секоја почит за фановите на Милан, Интер,Јуве, Баерн и др, али моменталниве Барса и Реал да се натпреваруваат во Сериа А каква што е у последни 4/5 год и во Бундес, исходот ќе биде сличен каков што е у Примера. Лигашки неможе да им се парира.
Да се натпреваруваат Барса и Реал во Сериа А или Бундес германската и италијанската економија ќе бидат убедливо најјаки без конкуренција
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Видовме Реал колку е јак!!!!!!

Петарди прима, ко да не речам што матурантка.

Опрајте се бе,на првиот посериозен тест се посраа ко првооделенчиња.Мизерија!

Тоа е само факт дека јачината на Реал или Барса во Шпанско се мери по однос на нивните меѓусебни дуели.
Што се палите кога Реал ќе тепа 8:0 со Алмерија кога наредно коло губи со петарда од Барса.Не глеам никаква јака екипа тука,напротив просечна.

На хартија ДА.Барса и Реал се најјаки,ама ФУДБАЛ НЕ СЕ ИГРА НА ХАРТИЈА.

И лани сите кајгана експерти се ложеа на Меси и Роналдо,ама финалето ЛШ не им беше интересно,пошто други го играа!
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Видовме Реал колку е јак!!!!!!

Петарди прима, ко да не речам што матурантка.

Опрајте се бе,на првиот посериозен тест се посраа ко првооделенчиња.Мизерија!

Тоа е само факт дека јачината на Реал или Барса во Шпанско се мери по однос на нивните меѓусебни дуели.
Што се палите кога Реал ќе тепа 8:0 со Алмерија кога наредно коло губи со петарда од Барса.Не глеам никаква јака екипа тука,напротив просечна.

На хартија ДА.Барса и Реал се најјаки,ама ФУДБАЛ НЕ СЕ ИГРА НА ХАРТИЈА.

И лани сите кајгана експерти се ложеа на Меси и Роналдо,ама финалето ЛШ не им беше интересно,пошто други го играа!
Realno,koga im e denot,igracite od Barcelona mozat sekoj eden tim da go tepaat so 5:0.Vo nikoj slucaj toa ne znaci deka timot na Real e slab.Ako gledame po drugite ligi koj zavrsuva top 3(Vo angliskoto-Prvite 3 se:Manchester unted,Chelsea,Arsenal:Italija prvite 3 :Inter,Roma,Milan..,Spanija:Barcelona,Real,Valencia/villareal,
Germanija:Bayern M. i uste dva anonimusi) ke svatime deka ako postojat standard kvalitetni timovi,toa neznaci deka ligata e slaba.Gledajki po neizvesnost-Definitivno najneizvesna e Bundes ligata.Gledajki na kvalitet:Spansko i Anglisko se najkvalitetni definitivno.Poz:smir:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Англиска екипа освојува годинава...ако не биде така да ме пљукате сите еден по еден :pos2:
Барса ќе испадне од Арсенал,Марсеј од Манчестер ,Челзи да не праиме маубет,Тотенхем...хмм Милан се засилени годинава...ама и Тотенхем не се за фрлање...ќе биде интересно.
Сепак типувам финале Челзи-Реал :vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
Aма Челзи сигурно ќе испадне од кризата до март/април нели? Фудбал е, се си бива.. Јас не викам оти Барса сигурно губи од овие, ама зошто да не?? И Интер лани ќе го поминеа сигурно, па ги избања и Челзи и Барса.. Ќе речеш Мурињо го нема сеа.. Ама сети се дека и Рафа има 2 финалиња во ЛШ.. Една победа и еден пораз.. Ќе видме што ќе биде..само нека има убав фудбал.. :)
Челзи можи ќе испадне во кризата во април, ама пред то ќе испадне и од ЛШ и од ПЛ. Така да не е битно многу.

Видовме Реал колку е јак!!!!!!

Петарди прима, ко да не речам што матурантка.

Опрајте се бе,на првиот посериозен тест се посраа ко првооделенчиња.Мизерија!

Тоа е само факт дека јачината на Реал или Барса во Шпанско се мери по однос на нивните меѓусебни дуели.
Што се палите кога Реал ќе тепа 8:0 со Алмерија кога наредно коло губи со петарда од Барса.Не глеам никаква јака екипа тука,напротив просечна.

На хартија ДА.Барса и Реал се најјаки,ама ФУДБАЛ НЕ СЕ ИГРА НА ХАРТИЈА.

И лани сите кајгана експерти се ложеа на Меси и Роналдо,ама финалето ЛШ не им беше интересно,пошто други го играа!
Дали ова значи дека мојот тип за шампион сезонава Баерн Минхем е сосема залутан во вториов дел од ЛШ? Пошто од заклучоков твој каков тим е Реал, тогаш Баерн Минхен е ко Жилина и јас сум будала шо го сметам за овосезонски шампион. :toe:

Англиска екипа освојува годинава...ако не биде така да ме пљукате сите еден по еден :pos2:
Барса ќе испадне од Арсенал,Марсеј од Манчестер ,Челзи да не праиме маубет,Тотенхем...хмм Милан се засилени годинава...ама и Тотенхем не се за фрлање...ќе биде интересно.
Сепак типувам финале Челзи-Реал :vozbud:
Благодарам за честитиките.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Челзи можи ќе испадне во кризата во април, ама пред то ќе испадне и од ЛШ и од ПЛ. Така да не е битно многу.


Дали ова значи дека мојот тип за шампион сезонава Баерн Минхем е сосема залутан во вториов дел од ЛШ? Пошто од заклучоков твој каков тим е Реал, тогаш Баерн Минхен е ко Жилина и јас сум будала шо го сметам за овосезонски шампион. :toe:


Благодарам за честитиките.


Никој не рече дека Реал е слаб и дека нема шанси во ЛШ(иако лично мислам дека нема да бидат шампиони,но никогаш не се знае)

Поентата ми беше дека сосема безпотребно поголемиот дел од фудбалските фанови се попалија на сите атрибути и ѕвезди кои ги носи со себе Реал,на чело со Мурињо,и тоа го земаа здраво за готово,демек противнициве од почит голи ќе им се соблакаат на терен.

Врз никаква сериозна основа не беа тие огромни очекување,и тоа се виде на утакмицата со Барса.

По однос на ЛШ,тука буквално се е можно,и нормално дека не си будала поради твојата прогноза.Се е можно!
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Има еден загрозен навивач на Баерн кај мене у мало што цело време ми кажува нешто што неможам да го сватам.
Тоа е : Дека Сериа А е послаба од Бундес Лига, и дека од наредна година ке имало 4 екипи во ЛШ од Бундес а 3 екипи во ЛШ од Сериа А.

Ова на Страна...

Нормални ли сте бе споредувате Бундес Лига со Примера Дивизија ???

Ако ги гледаме реално работиве тоа идат вака..

1. Премиер Лига
2. Примера Дивизија
3. Сериа А
4. Бундес Лига.

Читајтеме добро.
Само заради тоа што моментално Италија е во голема финансиска криза која што ги опваќа сите работи поготово фудбалот Сериа А малце е пропадната, пред 5 години Сериа А беше на рамниште со Примера Дивизија, а пред 8 далеку подобра од Примера Дивизија.
Да бидеме реални.

Како стојат работите ? односно станува збор за која Лига какви Квалитетни Клубови има ? тогаш читајте подолу.

Премиер Лига :
Манчестер Јунајтед, Челзи, Ливерпул, Арсенал, Тоттенхем, Манчестер Сити, Евертон, Астон Вила.
Станува збор за 8 клубови кој освен Манчестер и Челзи што се знае дека ке завршат прва и втора, другиве не се знае кој каде на кое место ке се најде.

Примера Дивизија :
Барселона, Реал Мадрид, Валенсија, Атлетико Мадрид, Виллареал, Севиља.
Овде станува збор за 6 клубови но иста приказна, Барселона или Реал Мадрид се прва или втора, другите не се знае кој каде може да се најде.

Сериа А :
Интер, Милан, Јувентус, Рома, Фиорентина, Палермо.
Исто така и овде станува збор за 6 клубови кој што навистина се многу добри, за разлика од предходните неколку години кога се знаше од пред време дека Интер е шампион, годинава трката е поинтересна така да ништо не се знае кој ке биде каде ке биде и што ке биде.

Бундес Лига :
Баерн Минхен, Дортмунд, Леверкузен.
Со исклучок на Баерн Минхен, другиве два клуба ги вметнав затоа што годинава навистина се добри, што се однесува до Бундес Лига, овде никогаш ништо не се знае.
Сите знаеме дека Баерн Минхен е све си свашта тамо, но другите 2 клуба кои завршуваат зад него или покрај него се секогаш различни.
Да дадеме пример : Некогаш биле, Шалке и Штутгарт кој се борат за опстанок, некогаш Маинз и Херта, некогаш Дортмунд и Хамбург, и сите други останати клуба што не сум ги набројал.
Нели е срамота за тим како Штутгард кој ја освои Бундес Лигата веднаш потоа наредната сезона да се бори за опстанок, или за Херта кој беа скоро секогаш во првите пет од Бундесот.

Оваа лига нема репутација да се споредува со другите, заради тоа што освен Баерн нема други клубови кој што можат цврсто да се застаат на нозе.
Засекогаш ке остане на позицијата број 4 притоа молетесе што е Баерн Минхен клуб кој што припаѓа тамо, иначе ке беше и на ниво на Француската Лига, Портогалската, Холандската, итн...

Темава е Лига на Шампиони.
Ако ве интересира да разговараме во врска со ова Отворете нова тема во врска со овој разговор.
А оваа ја наполнавме со нешто што не треба да се Разговара овде.

Поздрав.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.466
Поени од реакции
10.169
Има еден загрозен навивач на Баерн кај мене у мало што цело време ми кажува нешто што неможам да го сватам.
Тоа е : Дека Сериа А е послаба од Бундес Лига, и дека од наредна година ке имало 4 екипи во ЛШ од Бундес а 3 екипи во ЛШ од Сериа А.

Ова на Страна...

Нормални ли сте бе споредувате Бундес Лига со Примера Дивизија ???

Ако ги гледаме реално работиве тоа идат вака..

1. Премиер Лига
2. Примера Дивизија
3. Сериа А
4. Бундес Лига.

Читајтеме добро.
Само заради тоа што моментално Италија е во голема финансиска криза која што ги опваќа сите работи поготово фудбалот Сериа А малце е пропадната, пред 5 години Сериа А беше на рамниште со Примера Дивизија, а пред 8 далеку подобра од Примера Дивизија.
Да бидеме реални.

Како стојат работите ? односно станува збор за која Лига какви Квалитетни Клубови има ? тогаш читајте подолу.

Премиер Лига :
Манчестер Јунајтед, Челзи, Ливерпул, Арсенал, Тоттенхем, Манчестер Сити, Евертон, Астон Вила.
Станува збор за 8 клубови кој освен Манчестер и Челзи што се знае дека ке завршат прва и втора, другиве не се знае кој каде на кое место ке се најде.

Примера Дивизија :
Барселона, Реал Мадрид, Валенсија, Атлетико Мадрид, Виллареал, Севиља.
Овде станува збор за 6 клубови но иста приказна, Барселона или Реал Мадрид се прва или втора, другите не се знае кој каде може да се најде.

Сериа А :
Интер, Милан, Јувентус, Рома, Фиорентина, Палермо.
Исто така и овде станува збор за 6 клубови кој што навистина се многу добри, за разлика од предходните неколку години кога се знаше од пред време дека Интер е шампион, годинава трката е поинтересна така да ништо не се знае кој ке биде каде ке биде и што ке биде.

Бундес Лига :
Баерн Минхен, Дортмунд, Леверкузен.
Со исклучок на Баерн Минхен, другиве два клуба ги вметнав затоа што годинава навистина се добри, што се однесува до Бундес Лига, овде никогаш ништо не се знае.
Сите знаеме дека Баерн Минхен е све си свашта тамо, но другите 2 клуба кои завршуваат зад него или покрај него се секогаш различни.
Да дадеме пример : Некогаш биле, Шалке и Штутгарт кој се борат за опстанок, некогаш Маинз и Херта, некогаш Дортмунд и Хамбург, и сите други останати клуба што не сум ги набројал.
Нели е срамота за тим како Штутгард кој ја освои Бундес Лигата веднаш потоа наредната сезона да се бори за опстанок, или за Херта кој беа скоро секогаш во првите пет од Бундесот.

Оваа лига нема репутација да се споредува со другите, заради тоа што освен Баерн нема други клубови кој што можат цврсто да се застаат на нозе.
Засекогаш ке остане на позицијата број 4 притоа молетесе што е Баерн Минхен клуб кој што припаѓа тамо, иначе ке беше и на ниво на Француската Лига, Портогалската, Холандската, итн...

Темава е Лига на Шампиони.
Ако ве интересира да разговараме во врска со ова Отворете нова тема во врска со овој разговор.
А оваа ја наполнавме со нешто што не треба да се Разговара овде.

Поздрав.
Болдираново ти е најреално. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom