UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Inter i Milan pominuvaat 100%, za Roma ne znam, deka epten mi e nestabilna, ama takva kakva sto e, ili ke pomine vo slednata faza polesno i od Inter i od Milan, ili ke go usramat italianskiot fudbal.

Za drugite iskreno, gajle neam ic. Ne znam sto se zasilija "galaktikosite" kao bozem uste eden laden tus im treba (hi5 bichtezzz):pos: so sila barat pak da zagubat :)

Istoto vazi i za Barsa, ne deka momentalno ne e najsuperiorna ekipa vo svetot ama ako mislat deka imat lesen protivnik se lazat i toa mnogu. Polesen protivnik od site ima Inter.

Manchester ako pominat ke pominat so away goal rule.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
Верувам во способностите на Мур и на овој тим на Реал дека ќе го поминат Лион, мислам па и редно е да поминат тие 1/8 финале:), плус Лион и не е тоа што беше лани, полани, пред 3-4 години.
За другите двојки некако најинтересна ќе биди Валенсија-Шалке т.е најнеизвесна(aко се земи во предвид дека Интер-Баерн е извесна т.е победа на Интер:)).
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Немаше, памтам кога бевме кај Филе у студио даваа Манчестер - Милан, а во исто време се играше и Реал - Лион. Им викавме да ни пуштат и 5+, ама ни рекоа дека ни на 5+ нема да ја даваат. Комбинирано пренесуваа на Канал 5.
Поише даваа Реал пошто Манчестер мн рано ја реши утакмицата... :(

п.с незнаев и ти дека си бил кај Филе

Али ипак комбиниран пренос е нешто најлошо што може да се случи,ништо нема да се види од утакмицата,па се надевам Канал 5 ке испаднат разумни и ке ги даваат најинтересните преноси а не некој шит туели ко Партизан-Брага/Бенфика-Хапоел.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Рома - Шахтар - мислам дека Рома на Олимпико ќе се изглупира, т.е нема да победи, а у гости ќе изгуби.
Милан - Тотенхем - Тотенхем е новопечен тим во оваа фаза за разлика од огромното искуство на Милан, ама фан сум на нивната игра, одлични брзи крила, технички спремен среден ред, со Дефо и еден од високите у напад. Типувам на изненадување.
Валенсија - Шалке - еден од најизедначените дуели, со малку повеќе среќа мислам дека Валенсија ќе оди понатаму.
Интер - Баерн - јес да лани типував на Интер во финалето, ама од Бенитез ми се повраќа и сакам реванш секако.
Лион - Реал М. - не треба да се потценува никогаш Лион, веќе го има покажано и демантирано ова. Кристијано ќе заврши работа, од Бензема не очекувам ништо :). Реал ќе помине, но не очекувајте со некоја голема разлика.
Арсенал - Барселона - ги болдирав Барселона, но ќе навивам за Арсенал. Не го успорувам огромниот квалитет на Барса, туку греота е да гледам како Арсенал едвај го склопува тимот, гостува на Ноу Камп и не знае кај да фати. Се што сакам е Арсенал да биде комплетен, мислам на Вермален, Фабрегас, и Ван Перси. А не да чекаш Бенднер гол да и даде на Барселона. Тоа е, двете екипи да играат со најдобрите состави, и ќе гледаме феноменален фудбал. Тогаш нека победи подобриот.
Манчестер - Марсеј - кажав повеќе пати дека кој и да се падне со Манчестер ќе испадне, така да неам некои дополнителни коментари. Нерешено на Велодром, и победа на ОТ.
Челзи - Копенхаген - Челзи игра добро во ЛШ, изминативе години имаа големи шанси и според мене испаѓаа ептен педерски. Сега можда не се тоа што беа, но сепак се преголем залак за Копенхаген.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
скроз исто мислам :) да не прам копипасте :)
Јас на еден пост напишав Лион ке оди, на еден Реал ке оди :)
Незнам зошто неможам да го прогнозирам тој двомеч.
Реал е многу јак годинава, ама мислам дека имаат психички проблеми во Лигата на Шампионите поготово кога се во нокаут, веќе шест години се мачат со истиот проблем се надевам дека годинава ке поминат.
Од друга страна секогаш го подценуваат незнам колку си ги приметил Лион, три пати се сретнале три пати Лион бил подобар, што значи ништо не се знае.

Според мене со овој трет пост му шансите ке ги поставам вака :

Реал Мадрид 65% - 35% Олимпик Лион

Од нив искрено сакам Реал да го скрше мразот да мине еднаш у другата нокаут фаза, многу ке им се стори на комшииве и годинава по 7 пат да не поминат, а и мене почна тоа да ме нервира, Нека пројдат веке еднаш.

--- надополнето ---

Рома - Шахтар - мислам дека Рома на Олимпико ќе се изглупира, т.е нема да победи, а у гости ќе изгуби.
Милан - Тотенхем - Тотенхем е новопечен тим во оваа фаза за разлика од огромното искуство на Милан, ама фан сум на нивната игра, одлични брзи крила, технички спремен среден ред, со Дефо и еден од високите у напад. Типувам на изненадување.
Валенсија - Шалке - еден од најизедначените дуели, со малку повеќе среќа мислам дека Валенсија ќе оди понатаму.
Интер - Баерн - јес да лани типував на Интер во финалето, ама од Бенитез ми се повраќа и сакам реванш секако.
Лион - Реал М. - не треба да се потценува никогаш Лион, веќе го има покажано и демантирано ова. Кристијано ќе заврши работа, од Бензема не очекувам ништо :). Реал ќе помине, но не очекувајте со некоја голема разлика.
Арсенал - Барселона - ги болдирав Барселона, но ќе навивам за Арсенал. Не го успорувам огромниот квалитет на Барса, туку греота е да гледам како Арсенал едвај го склопува тимот, гостува на Ноу Камп и не знае кај да фати. Се што сакам е Арсенал да биде комплетен, мислам на Вермален, Фабрегас, и Ван Перси. А не да чекаш Бенднер гол да и даде на Барселона. Тоа е, двете екипи да играат со најдобрите состави, и ќе гледаме феноменален фудбал. Тогаш нека победи подобриот.
Манчестер - Марсеј - кажав повеќе пати дека кој и да се падне со Манчестер ќе испадне, така да неам некои дополнителни коментари. Нерешено на Велодром, и победа на ОТ.
Челзи - Копенхаген - Челзи игра добро во ЛШ, изминативе години имаа големи шанси и според мене испаѓаа ептен педерски. Сега можда не се тоа што беа, но сепак се преголем залак за Копенхаген.

Што би рекол Игор Џамбазов : И Јас би Играл ТАКА!!!!

Само текстот за Барса би го сменил :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Интер ќе ја одбрани титулава, незнам што не ви е јасно:smir:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Интер ќе ја одбрани титулава, незнам што не ви е јасно:smir:
:pos2:

--- надополнето ---

Ако се лажеме во светот на бајките само,ЛШ без Јуве не е ЛШ за мене :)
Да ти кажам право, не е ни приметно дека го нема Јуве. Секако ќе испадне рано рано :).

--- надополнето ---

И јас, ама во финале. Она лани ни р не беше од реванш за 99та.:wink:
Не ми е јасно баш шо сакаш да кажеш, какво финале? Јас иначе типувам Баерн да го помине Интер.
 
Н

'Никола'

Гостин
Не ми е јасно баш шо сакаш да кажеш, какво финале? Јас иначе типувам Баерн да го помине Интер.
За со вас зборувам бе, колега зелен (ради Бостон:)). Реванш против Манчестер во финале. Сакам одмазда за 99та година.:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.249
:
Не ми е јасно баш шо сакаш да кажеш, какво финале? Јас иначе типувам Баерн да го помине Интер.
Па ти кога пиша оти сакаш реванш ваљда мислеше да ги победиме Баерн оваа сезона и да им вратиме за лани.. :)

Е тој ти вика, дека и он сака да играт со Манчестер, ама во финале..демек реванш за '99..(ама само во Финале ако не тепат прифаќа како одмазда :):)) Така бар јас сфатив..
 
Н

'Никола'

Гостин
Па ти кога пиша оти сакаш реванш ваљда мислеше да ги победиме Баерн оваа сезона и да им вратиме за лани.. :)

Е тој ти вика, дека и он сака да играт со Манчестер, ама во финале..демек реванш за '99..(ама само во Финале ако не тепат прифаќа како одмазда :):)) Така бар јас сфатив..
Брао бе мали.:) неам зелени за давање иначе не ти бегаше.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom