Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.653
Поени од реакции
5.977
Кире Третата утакмица со Џенова беше местена па така рачунајги две!
Знам дека со нив имаме перфектни односи али неможеме да тврдиме со сигурност! На крај ако добро се сеќавам Тони имаше шанса и топката удри во надворешната мрежа па незнам колку била местена!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Знам дека со нив имаме перфектни односи али неможеме да тврдиме со сигурност! На крај ако добро се сеќавам Тони имаше шанса и топката удри во надворешната мрежа па незнам колку била местена!
Па ете три години со ред ги победуваме кај нив а кај нас две години со ред нерешено 0-0...и сега очекувам така да биди па!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.653
Поени од реакции
5.977
Па ете три години со ред ги победуваме кај нив а кај нас две години со ред нерешено 0-0...и сега очекувам така да биди па!
Е да тоа и мене ми е сумљива работа,али секоја година ке стане веќе очигледно не пие нафта федерацијава!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.608
Поени од реакции
43.442
Па ете три години со ред ги победуваме кај нив а кај нас две години со ред нерешено 0-0...и сега очекувам така да биди па!
Аха, сигурно, на оваа Џенова моментална, без Ранокија назад, и да нејкеш да им дадеш гол ке дадеш :), пушти хајлајтс од денес со Удинезе, да видиш што одбрана имаат, 8 гола можеа комотно да примат, за жалење се, а и Интер не е у состојба пак да им '' дели '' бодчиња :), сезонава има да паднат на Меаца, тоа ти го гарантирам.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Е да тоа и мене ми е сумљива работа,али секоја година ке стане веќе очигледно не пие нафта федерацијава!
И за минатата година не само федерацијата туку и цел свет не пиеше нафта за Јувентус-Сиена кога заврши 3-3 па!

--- надополнето ---

Аха, сигурно, на оваа Џенова моментална, без Ранокија назад, и да нејкеш да им дадеш гол ке дадеш :), пушти хајлајтс од денес со Удинезе, да видиш што одбрана имаат, 8 гола можеа комотно да примат, за жалење се, а и Интер не е у состојба пак да им '' дели '' бодчиња :), сезонава има да паднат на Меаца, тоа ти го гарантирам.
Не ме чуди и повторно да заврши нерешено ако ги престигниме Миланезите дотогаш или ако ни забегаат со бодовите повеќе па да имаме минимални шанси за титулата!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Како спиевте Интеристи?Сигурно не ви беше ладно?Ајде во среда потопло ќе биде пријатели!Нека се мислат Биланистите!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Лео ќе ги одмара Кордоба и Станкович, а нивните места ќе ги заземат Ранокија и Пандев :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Како спиевте Интеристи?Сигурно не ви беше ладно?Ајде во среда потопло ќе биде пријатели!Нека се мислат Биланистите!
Биланистите си мислат за Билан и гледаат Билан да им тепа не се сеќирај ти :)
Не сме ние како вас да гледаме другите што праат :) (секоја чест на исклучоците)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Биланистите си мислат за Билан и гледаат Билан да им тепа не се сеќирај ти :)
Не сме ние како вас да гледаме другите што праат :) (секоја чест на исклучоците)
Ќе спремате и вие зимници од среда натака, не се секирај....
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ќе спремате и вие зимници од среда натака, не се секирај....
Спремни им се од септември на нив само од среда ќе почнат да ги конзумираат истите ...

Ај да даде господ Гоче да даде еден гол у среда , жал ми е веќе
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Биланистите си мислат за Билан и гледаат Билан да им тепа не се сеќирај ти :)
Не сме ние како вас да гледаме другите што праат :) (секоја чест на исклучоците)
Епа николче како што гледаш во табелата Милан е прв а Интер заостанува 9 бода па мора да мислиме за вас какви резултати ќе имате бидејќи сепак вие го водите орото а ние истовремено ќе гледаме дали ќе се сопните кај пајдушкото и истовремено и ние добро да го изиграме орото!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Епа николче како што гледаш во табелата Милан е прв а Интер заостанува 9 бода па мора да мислиме за вас какви резултати ќе имате бидејќи сепак вие го водите орото а ние истовремено ќе гледаме дали ќе се сопните кај пајдушкото и истовремено и ние добро да го изиграме орото!
Тие 9 за некој ден ќе бидат 3.
Ок јас разбирам да пишете дека сме кикснале али кај вас последниве 10 страни ви се со киксот на Билан и како тоа затоплува зошто билан кикснал кај Лече.
Само Syn,Iosono и уште 2-3 пишуваат за Интер другите за Билан ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тие 9 за некој ден ќе бидат 3.
Ок јас разбирам да пишете дека сме кикснале али кај вас последниве 10 страни ви се со киксот на Билан и како тоа затоплува зошто билан кикснал кај Лече.
Само Syn,Iosono и уште 2-3 пишуваат за Интер другите за Билан ...
Да ти кажам право мене не ме интересираат дотолку резултатите на Милан бидејќи знам дека ако Интер игра како што знае лесно може да ве стигне..и ниту еднаш го немам напишано тоа затоплува во Милано бидејќи според мене ми е глупо...можиш да провериш и неколку страни поназад што напишав еден пост каде убаво образложив зошто Милан има повеќе шанси за титулата и бесмислено е туку така да се ситиме(ние Интерашите) на ваш кикс,кога се знае дека Интер сигурно нема да победува на гостински терен!
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
^ па што да правиме бе Никола? Милан бегаше 13-15 бода, во една таква ситуација сезоната не зависи само од Интер. Нормално е да се гледаат резултатите на оној кој се брка т.е. на лидерот на табелата во моментот.

Е сега, ако се добијат 2те заостанати утакмици веќе е друга песна, доаѓаме во една ситуација со -3 бода, која сама по себе носи помал товар, поголема опуштеност и можност за подобра игра. Притисокот врз Милан ќе биде уште поголем. Лани тоа и беше најголема предност на Интер во однос на конкурентите. Ферара и Леонардо како ќе изреагираат на притисокот по сушен период (период без победа), и ете - видовме сите како и што се деси.
Леонардо е сега една година поискусен кога станува збор за добивање титула, а Алегри? Ти текнува Мурињо што изјави пред првата средба Реал - Милан?
“Јас имам повеќе титули во ЛШ отколку Алегри што има настапи како тренер во ова натпреварување“... Леонардо глеам викате скаут е, ваков е таков е, амафакт е дека не е за потценување. И е далеку од инфериорен у однос на Алегри кој е тотален анонимец пред оваа сезона. Океј, го пратевте у Каљари, али едноставно има тренери што не можат повеќе од тоа. Типичен пример, види кај екипана од Торино... Уште Господ остана да им дојде на позајмица сезонава, и него ќе го повредат :)

Ќе видиме како ќе биде, спомнав и на темата за Италијанско првенство, шансите се кај Милан, ама Леонардо на 3 утакмици успеа да не врати во трка за титулата и тоа на голема врата. Никој не очекуваше киксови на Милан со Удинезе и Лече...
Да не беше голот на Штрасер (Страсер, нигерон) на крај со Каљари колку ќе беше предноста :)
знам, знам... и баба да имаше ташак - ќе беше дедо, али тоа е :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom