Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Па сите играат така со Бенитез бе, ја од кога зборам... Интер е тим со 11 Гери Невиловци во состав. Ние не можеме да тепаме зошто последен пат наш играч поминал 1 на 1 пред противнички шеснаесетник во Мај оваа година. Првата работа што секој ја гледа е да се ослободи од топката, како дресирани се. Ако немаш играчи на противнички бункер да влезат во дуел и да издриблаат, како сакаш да тепаш во Италија? Ако тоа не го прават Снајдер и останатите, зошто да го прави Наталино кој патем игра во одбрана.

И после сме покажале карактер :tapp:
Okej, ova go imam pisano i jas nekade vo vtoroto ili tretoto kolo, deka sekoj igrac ceka od nekoj drug, nikoj ne se zalaga. Ama koa i vo toj ist kos vleguva i NAtalino, ne znam jas zosto gledate pozitivnost vo nego? Ili pak ste cekale od nego da napravi 3 greski, pa zatoa sea koa napravil samo 1 okej vi e.

Natalino kolku i da ne e za prv sostav, kolku i da ne e za falenje, CELA VINA E NA BENITEZ. Tocka. Ni Gospod, ni koj saka ne moze da me ubedi vo sprotivno.

Znaci ovie sto ne gi biva ne gi biva igracive, ama ti da igras so Natalino be... Eve primer da ti dadam kako gledam na situacijava so Natalino: Gledas zid pred tebe, svesen si deka ako go udris so glava, ke ja skrsis glavata, ama sepak si vikas abe sto ako, pak ke udram.

Benitez mnogu dobro znae kolku znae da igra...ustvari izvini, ne bese dobar primerot, benitez NE ZNAE nisto. Kraj na muabetot. Benitez e glup, benitez e izbrkan od tretoklasen klub, i nasiot gazda, go nosi kaj nas, zosto?? Nemalo izbor :) khah! Kako za milan imalo izbor? Allegri ne go sozdadoa vo nekoja masina tie preku nok. Dosea go trpevme benitez, sea uste malce ke mora da trpime egoto na Morati, deka ne saka da si ja priznae greskata so nosenje na ovoj.
 
M

mercenary

Гостин
Алоо мајсторе.. нема везе дали се во линија или не,не правиме офсајд замка тука,се враќаме од контра.. Зарате не беше пред Наталино па да има врска тоа што Кордоба беше поназад..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Алоо мајсторе.. нема везе дали се во линија или не,не правиме офсајд замка тука,се враќаме од контра.. Зарате не беше пред Наталино па да има врска тоа што Кордоба беше поназад..
Која контра ти е 7 играчи на Интер и 4 на Лацио?

едит: Ако Зарате не бил пред Наталино, како успеа да го претрча? Кој е крив? high-defense тактиката на Бенитез? Ај ако не да се бранат Интер кога губат, па нема да примаме гол од High defense, ке примаме кога Сантон и Киву нема да скокнат, или пак Кастелаци ќе си го дрви на гол, или Матераци ќе му ја подаде на Креспо топката да даде гол. It's up to you.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.631
Поени од реакции
43.485
Не знам, и Занети не лаже :)
Каква врска има изјавата на Занети која е нормална за капитен на еден тим, и изјава каде не бега од реалноста, со тоа што Бенитез излага на прес и лаже, измислува и фантазира, односно, само потврдува каков очаен тип на човек е, што вика еден другар, срам да те фати дур го читаш ...

Сега пак ја читав целата изјава на Занети, не гледам он каде лаже, ама затоа кај Бенитез, да не се мучам, само ке копирам еден тип на фејс што пишал
" Денеска имавме неколку шанси, но Лацио исто така не створи некоја посериозна шанса и примивме гол од мртва ситуација " - изјавата на Бенитез. ЦИГАН ПОЧНА И ДА ЛАЖЕ, САМО ДА СЕ ВАДИ.
1. Mauri - Кога Занети едвај ја извади од гол линијата
2. Floccari
3. Mauri , ова се само 100 %
Во право беше татко ми кога кажа овој луд е ( а ова ми го рече уште по поразот од Рома ), вакво нешто нормален човек пред медиум во Италија не би изјавил.

И не се мучете да изигравате менаџери, премногу е јасно тоа што се деси вчера, ко и со Милан, Рафа се решава за Наталино, тип со НУЛА искуство да го чува Зарате, и се посеруе ко и многу пати до сега, т.е. двете тактички одлуки го поебаа, и Мунтари а и Наталино ( и двајцата кумуваа за вториот гол, Наталино со бедната реакција, а ако не се лажам, Мунтари со глупо изгубена топка на средина од терен, или на своја половина, не ми текнува точно ).

Што вика и Крејзи погоре, не вреди веќе да се дебатира за очигледна ствар ( алудирам на тема Рафа ).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Не Крејзи, јас не знам само во целиот овој хаос, кај најде да се фатиш за Наталино :pos: На крај крајева, детето игра зошто мора да игра, и како одигра со оглед на се, не можеме да бидеме незадоволни. Посебно кога гледаме како играат многу поискусни играчи од него.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Syn, Бенитез алудираше до моментот кога Интер прими гол дека Лацио немале шанса(а имаа), истото го кажа и Занети. Тоа е тоа...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам што се расправате за џабе кога повторно Интер на некој следен натпревар(можеби некоја пријателски) ќе победи и Бенитез/Камбиасо/Занети/Снајдер повторно ќе изјавуваат по медиумите тимот се враќа на победничките патеки и остега ќе се редат само победи..а изгубат како оној натпреварот вчера ќе трвдат дека сме немале среќа ама покажавме карактер...ДОБРО БЕ ДАЛИ СЕ НОРМАЛНИ И БЕНИТЕЗ И ИГРАЧИТЕ КОИ ДАВААТ ИНТЕРВЈУ НА СЕКОЕ??????..неможам да разберам кого лажат со тоа што ќе изјават дека Интер сеуште е силен тим ..а онде на теренот два пасови не знаат да сврзат на средина небаре некој аматерски клуб од Сериа Ц1 се..страмота е бе ова што се случува во тимот....ако не го освојат светското клубско првенство нека сите одат апсолутно сите сосе пензионерите во тимот што ги имаме бидејќи неможам да ги гледам како се влечкаат на теренот..бесен сум и револтиран бидејќи никогаш не мислев дека ќе дојдиме на вакво тереџе какви што сме дури бетер од Јувентус 2009/2010 сме ....
 
M

mercenary

Гостин
Ај пак погледнија сликата што ти ја поставив.
Ќе ти пишев да ама џабе ќе зборам,пак нема да бидам у право поради фактот што на секоја утакмица први примаме гол,а тоа не смее да се дешава кај Европски шампион..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Syn, Бенитез алудираше до моментот кога Интер прими гол дека Лацио немале шанса(а имаа), истото го кажа и Занети. Тоа е тоа...
И шо? Многу хомосексуално од нивна страна што ни дале гол од првата шанса? :)
А бе шансите им беа на место головите им беа нормални (не го разбрав она со мртвата ситуација од Бенитез, не знам што сакаше авторот да каже)
Туку, ние колку шанси имавме е прашањето.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.631
Поени од реакции
43.485
Syn, Бенитез алудираше до моментот кога Интер прими гол дека Лацио немале шанса(а имаа), истото го кажа и Занети. Тоа е тоа...
Занети не кажал такво нешто, кажа дека направиле грешка за првиот гол, ама никаде не потенцираше дека Лацио претходно не покажале нешто посебно, еве на две места ја читам неговата изјава ( едното е италијанската верзија на Inter.it ) и никаде не начекав дека го кажал истото ко и Рафа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Занети не кажал такво нешто, кажа дека направиле грешка за првиот гол, ама никаде не потенцираше дека Лацио претходно не покажале нешто посебно, еве на две места ја читам неговата изјава ( едното е италијанската верзија на Inter.it ) и никаде не начекав дека го кажал истото ко и Рафа.
Никаде не кажал Занети дека направиле грешка.
Занети:
It just so happened that put opponents first shot ended as a goal."
И Бенитез:
but Lazio also didn't create a clear chance and we conceded their goal from a dead ball situation.
 
M

mercenary

Гостин
А што го кривите Кастелаци.. Хернанес шутна со глава,Кастелаци се фрли.. ама Биава ја удри малце и и го смени правецот..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne e samo benitez so fail izjavi posle mechevite.


Istoto go kazuvaat i Zaneti, Pandev, Deki, Milito, ovie site mladincive imaat samo edna izjava: "im happy for my debut, i know i can still improve, but im not happy for the team, as we tried to score...bla bla"

Pazete go i ovoj: "Clearly such a defeat cannot leave us satisfied, but the team reacted well,” said Cambiasso.

Pamtam, lani ili pred 3 sezoni, koga sakav, zelba mi bese prvi da primeme gol deka znaev nemase sansi da dozvolat da zagubime, ne trenerot, nego igracite, znaev deka taka ke se razbudat, i taka bese poveketo od slucaite. Koja reakcija ja vide kambijaso.

Ah be balotelli, barem toj znam golovi ke dadese kakov e takov ni na trening nemase da dojde ama golovi ke dadese deka za nego nema tim, on za sebe nemase da saka da zagubi, ovie nasive sea koga gubat sigurno eden so drug se karat koj e kriv. Sigurno ste primetile kako se karat na teren, koga nema da se progirat. Mizerija sme, mora, MORA da se smeni trenerot. Drugo nema.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom