Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.487
Aбе налед све, Мунтари денес играше крило, одеше напред гол да даде, макази правеше, значи крајно сум иритиран од неговите дебилни и нелогични потези.
Но, кога ке видиш што кажува по мечот ке укапираш за каков лудак станува збор, значи он у моја перцепција е луд човек, прво, го става Матриксот у дерби со Милан, суициден потег, го става Мунтари со Рома крило, катастрофа потег, играч мање на терен, го става Дејо крило со Атлетико Мадрид, такоџе, играч мање на терен, го става денес Наталино у старт и тоа човек со НУЛА искуство да е задолжен за Зарате, пак, суициден потег, тек на 2-0 му текна да го игра лево. ( израчунајте само тука колку бодови се изгубени ).
Класичен пример за луцидна личност, мислам дека и лош тренер немаше до толку да греши.

И да се донесат засилувања, тренерот е пола екипа, со просечен тренер ко Defeatez ке имаш просечна екипа и резултати кои ке бидат налик на второразредна екипа, Интер во моментов се бори за ЛШ, со нови играчи можеби ( дури и тоа не го гарантира келнеров ) ке избори место помеѓу 4 најдобри и тоа е тоа, он е чист просек у моментов, т.е. последниве 6 години, оваа е седма. Ја сум соочен колкав е максимумот со него одамна па и затоа воопшто не се разочарувам од овие ''дебакли'', очекуавни беа, нема везе што БРОКИ ти е противник, очекувано е со Рафа ова.

Дојдовме до дереџе да бараме изговори у повреди за екипи ко Киево, Бреша, Сампдорија, односно, ко што многу пати кажав, тимот делува аналогно на својот тренер, бидејќи ваквите слики се карактеристика само за оние просечни екипи за кои 4тото место е премија. Затоа, сега за сега, според тоа колку е кадарен Рафа, он врши добра работа бидејќи сеуште е во битка за таа позиција. :toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Syn, кога немаш првокласен тренер(такви се 4-5) што треба да направиш за да не бидеш mid-table team?

Да си кажам јас што мислам, да се купуваат играчи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.487
Syn, кога немаш првокласен тренер(такви се 4-5) што треба да направиш за да не бидеш mid-table team?

Да си кажам јас што мислам, да се купуваат играчи.
Aко се купуваа играчи ке се купуваа замени, за овој тим не беа потребни Агуеро-инвестиции кои и не беа можни, така да пак status quo ке беше ситуацијата, Инлер и Скули немаше драстично да ги сменат нештата ...
Рафа во моментов е тренер ала Закерони, значи не се само 4-5 кадарни за тим ко Интер и толку, ама овој у моментов не е кадарен ни за тим ко Џенова. Погледни ги само неговите катастрофални потези во круцијални мечеви и Се ке ти стане јасно, значи тука имаме и мечеви каде проблем со повредени играчи немаше, значи избор имал, неинвестирањето нема никаква врска со тоа што он е глуп и некадарен ( предемт на исмејување е веќе 7 години )...
Постојат 1001 тренер кои немаше да го толерираат таквиот однос на Киву кон нив, а овој мислам дека го третираше ко Пеп што го третира Меси, ко бисер во екипа, и тоа е една од многуте негативни карактеристики за Рафа и карактеристика за ужасен тренер.
Еден Алегри го седнува Роналдињо на клупа, значи не се само 4-5, ја не алудирам на класа од тренери, али овој е 10 скалила под нив, значи измеѓу има други кои ете, можат да просперираат до големите, овој дефинитивно тоа во својот живот нема да го направи, не со Интер, а по Интер прашање е дали ке има некад прилика за голем тим. ( тука дефинитивно нема долго да го гледаме )
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Syn, кога немаш првокласен тренер(такви се 4-5) што треба да направиш за да не бидеш mid-table team?

Да си кажам јас што мислам, да се купуваат играчи.
Да најдеш првокласен тренер. Ако си во ТОП 10 клубови во Европа логично е да најдеш ТОП тренер. Дали ќе биде Капело или Хидинг или некој друг... има доволно слободни тренери. Јест да освен Мурињо и Сер Алекс мислам дека другите се барем скалило подолу, ама има добри тренери, па како за другите така и за нас.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.487
A и сериозно, погледнете во вашите очекувања пред старт на сезона, ова важи пред Се за тебе Бенеамата, па после ваљда ке укапираш колку само дебелиов се посрал и во очите на фановите, и во очите на управата каде у моментов гази на претенка линија која прашање на време е кога ке биде скината ...
Сега лесно е да се тера муабет, не се купувале играчи , бла бла бла Рафа-изговори, па те потребни биле Ето и Милито ( а со нив 0 голови со Рома,Милан, Јуве, Атлетико Мадрид ), ама пред сезона никој не го предвиде овој дебакл, т.е., ја лично знам само 1 фан на Интер што беше убеден дека ке се случи ова со крофнава, и тоа од ден број 1 откако тој стана тренер на Интер.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Да најдеш првокласен тренер. Ако си во ТОП 10 клубови во Европа логично е да најдеш ТОП тренер. Дали ќе биде Капело или Хидинг или некој друг... има доволно слободни тренери. Јест да освен Мурињо и Сер Алекс мислам дека другите се барем скалило подолу, ама има добри тренери, па како за другите така и за нас.
Па никој од нив не дојде...

Поентата е, ако ти фали добар напаѓач компензираш со подобра средина, или во случајов ако ти фали топ тренер, компензираш со добар тим. И Милан го имаа Анчелоти али откако Берлускони престана да инвестира Милан не освои титула.

Syn ти беше тој што во Август викаше дека и со бомбите на Кирца наместо Милито во напад ние ќе освоиме Сериа А.
Ти беше тој што викаш дека Интер прави тим кадарен за ЛШ, а ако купувањето на Бјамбјани и Кутињо а продавањето на најголемиот талент е правење тим за ЛШ, супер, за мене лично тоа не е.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Па никој од нив не дојде...

Поентата е, ако ти фали добар напаѓач компензираш со подобра средина, или во случајов ако ти фали топ тренер, компензираш со добар тим. И Милан го имаа Анчелоти али откако Берлускони престана да инвестира Милан не освои титула.

Syn ти беше тој што во Август викаше дека и со бомбите на Кирца наместо Милито во напад ние ќе освоиме Сериа А.
Ти беше тој што викаш дека Интер прави тим кадарен за ЛШ, а ако купувањето на Бјамбјани и Кутињо а продавањето на најголемиот талент е правење тим за ЛШ, супер, за мене лично тоа не е.
Еве ја уште еднаш:
-Никој не дојде зошто не се канат со локумчиња. Плати па клати, треба да тргнеш сериозно по тренерот или по играчот ако сакаш да го донесеш.
-Ја уште стојам на ставот дека Дек0 да беше тренер и ја помоЌник глатко ќе освоевме Сериа А. Толку е лош Бенитез.

Ова не се однесува на вечерашнава утакмица, ова се само последиците, штетата е предходо направена.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Еве ја уште еднаш:
-Никој не дојде зошто не се канат со локумчиња. Плати па клати, треба да тргнеш сериозно по тренерот или по играчот ако сакаш да го донесеш.
-Ја уште стојам на ставот дека Дек0 да беше тренер и ја помоЌник глатко ќе освоевме Сериа А. Толку е лош Бенитез.

Ова не се однесува на вечерашнава утакмица, ова се само последиците, штетата е предходо направена.
Ја си стојам на својот став дека ние се уназадивме оваа сезона, сите други се подобрија. И ова е од почетокот направено, не сега.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.852
Поени од реакции
16.012
Како го прослави Пандев голот против поранешниот клуб?
Ако има некој клип...

Kaко Лука Тони.



Туку едно ми е океј од утакмицата, а тоа е Наталино, напраи една кардинална грешка, ама другото го изигра одлично, во прво полувреме со Мунтари беа најдобри :)
Пандев покажа карактер, и тоа е битно :)
Табелата и 10 бода заостанување зад првиот, па и не е толку лошо послем триплете ланската година.
Идеме сеа да не порази Вердер од Труден, па послем Светскиот куп е наш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.487
Syn ти беше тој што во Август викаше дека и со бомбите на Кирца наместо Милито во напад ние ќе освоиме Сериа А.
Ти беше тој што викаш дека Интер прави тим кадарен за ЛШ, а ако купувањето на Бјамбјани и Кутињо а продавањето на најголемиот талент е правење тим за ЛШ, супер, за мене лично тоа не е.
Истото што ја погоре го зборев сега само ми го потврдуваш, дека дебелиов ПОТФРЛИЛ во очите на фановите, што тука не е јасно ...
Тоа е едно, второ, знам дека сакаш да ми ги извртуваш зборивте али такво нешто никад неам кажано, т.е. НЕ откако Ибра и Робињо дојдоа во Милан ( за претходно за ретардиран ке те сметаа да беше со песимистички став со оглед на конкуренцијата ), но пак бев убеден дека тимот ке се бори за титулата, ко и секој овде што беше убеден, за ЛШ такоџе не сум рекол дека гарант доаѓаат до трофеј али со истиот тим од лани можад да изгураат подалеку од осмина финале, ако добро памтам, полуфинале беа моите очекувања, ко и за лани кога освоија.

А и дека потезите на Коутињо и Бијабијани ги оправдував такоџе, тука си во право, ама уз уште едно име за клупата, кое ке биде џокер ( другиве да бидат втора и трета опција, ко Мансини и Кварезма што беа, не се ништо полоши од нив ), зашто на крај од Август добро памтам кои беа моите ставови за пасивноста на трансфер маркетот у тој контекст, али и понатака бев убеден дека тимот е кадарен за самиот врв, нешто за што нормално и беа способни бидејќи се што вредеше од лани остана.

Тоа што се обидувам да ти го доловам, Иосоно посликовито го пиша -
Ја уште стојам на ставот дека Дек0 да беше тренер и ја помоЌник глатко ќе освоевме Сериа А. Толку е лош Бенитез.
А исто и ти си у право, уназадени се, 4 скалила подоле, стриктно поради фактот што од класа тренер сега имаат мизерен тренер ( да не се црта сеа колкава е улогата на 1 тренер за една екипа, Миха лани тоа најубаво го долови кога Мур беше суспендиран ).

--- надополнето ---

Туку едно ми е океј од утакмицата, а тоа е Наталино, напраи една кардинална грешка, ама другото го изигра одлично, во прво полувреме со Мунтари беа најдобри :)
Пандев покажа карактер, и тоа е битно :)
Па толку треба, една кардинална грешка ...
Така беше и со Матриксот против Милан, али ок, со оглед дека тогаш докажа Рафа колку е луд и неспособен да го води тимов, не бев изненаден што човек со НУЛА искуство го чуваше денес Зарате, а им реков на дечкиве од форум пред некој ден, Зарате 1000% дава гол против Интер, за жал крофнава не е кадарна да постави одбрана против такви универзалци, ете, денес '' лекот '' за него беше тинејџер.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
А Скули ќе беше одлично засилување? Syn, збориме за Интер, не за Џенова, Палермо и Сампдорија.

И да, постот ти беше негде почеток на Август, пред да се засили Милан, но зарем ние ќе правиме тим во согласност со другите во Сериа А или ќе правиме тим за ЛШ?

Како и да е, подобар пример од Барса не можеш да најдеш, колку и да се добри и да имаат 3 пати подобра школа од Интер пак купуваат играчи. Ние без Мурињо ќе глумиме лудило и ќе атакуваме на полуфинале со исти играчи. Да ни се падне Барса или Реал испаѓаме без двоумење.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.632
Поени од реакции
43.487
Мурињо минатата сезона најдобро ни долови за што е способен тимот кога од истиот ке се извади максимумот, еве, да не ја коментираме Лигата на Шампионите само поради смената на тренерот, за Серија А со тој играчки кадар и со човек способен да го црпи најдоброто од тимот, Интер во најмала рака ке се бореше за титулата, а под борба за титула го подразбирам ова што сега го прави на пример Лацио, или Јувентус.
За засилувањата затоа и ти реков, и да се донесеа, тие ке беа можностите, друго и да сакаш неможеше да видиме тоа лето, за Морати станува збор, не за Берлускони, Морати и најмалиот простор за инвестиција би го искористил, простор кој летово он го немаше.

Затоа пак ке кажам, погледни ги очекувањата твои, мои, на Иосоно и било кој друг тука на темава, низ странските форуми, очекувањата од медиумите пред стартот на сезоната, тргни од очекувањата и на тимот кои под дифолт значеа титула во Серија А, ке сватиш дека дебелиов во моментов потфрлил и тоа ептен гадно, бидејќи најверојатно +10 бода ке избегаат Милан и тоа на почеток на Декември. Никој, повторувам, никој не беше со ставот дека тимов ке се бори за ЛШ ...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пер , нејќам да бидам ДУМАН али ми е МУКА да навивам за ВАКОВ интер .... ебати бељата да губиме од екипи со разно разни БИАВИ заратиња и флокариња .... СРАМ да ти е БЕНТИЕЗ , ЗСРАМ ад ти е !!!!!!!!!!!! дебилен кретеноиду....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Страшно ме боли овој пораз од Лацио и моменталната состојба во која се наоѓа Интер како екипа комплетно....па сеуште се двоумам дали е до бенитез тоа што сме за никаде или дека сериозно немаме играчи..како што тргнала работата сигурно иди ова второто бидејќи неможиме да очекуваме од камбиасо,станкович,занети,мунтари,наталино да летаат на теренот и да го надиграат лацио кои денеска ни одржаа вистинска лекција по фудбал.....страмота е ова што се случува во тимот па и цела управа и стручниот штаб треба да се замислат за моменталнава ситуација во тимот...треба да разберат сите таму дека ние сме Интер и навикнати сме само на победи и победи ..не сме ние Арсенал или Ливерпул...туку така ладнокрвно да ги прифаќаме поразите и со следната победа дека се ќе се подобри во тимот и ќе тргниме на подобро(без навреда до фановите на овие два тима но реално такви екипи станаа во последните години:toe:) ..без разлика со каков состав сме едноставно ние сме Шампиони и од нас се очекуваат победи и повредите не треба да бидат оправдување за великан како Интер....алармот одамна е запален во тимот и очекувам Бенитез конечно да биде избркан откако ќе изгубиме во јокохама купот и веќе од јануари со нови(задоцнети )засилувања да тргниме кон серија победи во домашното првенство..(ионака во ЛШ 1/8 ќе отпадниме:toe:)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
бенеамата
само да те потсетам за одбранава
3 парчина од лацио
ете колку добра одбрана имаме и колку мал проблем е таа
и немој да ми кажуваш сеа повредени ова она.. или дека треба да се купат играчи...нормално со зверки во одбрана дека ќе сме појаки..но тимот е тој и бенитез треба да го извлече максимумот а не изговори повредени, немале среќа или сме биле рамноправни со лацио бла бла бла...
ми се плачи кога ќе видам каков тим сме годинава
па еден киево и лацио да те начукаат треба да си тим за 7-10 место максимум
во право е син
станавме просечен тим кој се бори за Лш место.Дебелиов си мисли дека доколку победе 1 меч и после може да се киксне
се однесува како да води тим кој се бори за опстанок. во последниве 10 кола од можни 30 бодови имаме само 13 бодови:kesa:
нареден меч во сериа А е кај фиорентина на која очајно и требаат бодови . ќе видиме таму на кој начин ќе го лапниме...
доколку некако се извелече нерешено таму дебелиот ќе излези со некоја изјава дека е задоволен со бод од тешко гостување итн....
па не е ова бе болоња да се задоволува со 1бод од две ''тешки гостувања''(дури и болоња нема да се задоволи со 1 ебан бод)
незнам што уште чекаат со крофнава,незнам зошто уште го држат.па подобро нека земат некој не толку познат тренер од колку дебелиов(незнам ни дали можи да се наречи тренер )
џабе ќе се направат тренсфери во јануари кога дебелиов ќе ги повреди играчите.прво и прво него сеедно му е кој играчи ќе ги игра , секако формацијата му е промашена.Ок , треба да се купи некој играч да се зајачаме малку...погледнете го само тимот т.е играчите што играфме денеска...да не си навивач на интер и кога ќе го видеше составот ќе помислиш дека гледаш тим на некој што се бори за лига европа.

--- надополнето ---

мурињо да изгубеше една ваква утакмица како што беа претходниве 2 на гостински терен и сигерен сум дека на глава ќе му се качеше секој навивач на интер
ќе слушав и читав како тоа не сме биле тим со високи дострели и слични глупостии
а сеа бе? рафа као да му е најнормално нешто да изгуби од лацио или киево...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom