Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@ Штрафценегер

Да бидиме реални нашата средина со Занети,Станкович/Камбиасо во моментов ни е за никаде и поради овие играчи кои играат во најклучниот дел од тимот неможиме да профункционираме како екипа и да создаваме шанси бидејќи тука сосе тоа гледаме послаб Снајдер и послаби милито и Пандев(ето е здивен момемнтало),ти орбазложив во погорниот пост со математичката функција како стојат работите и не треба кој знае колку да се разбираш од фудбал за да ја сфатиш и да увидиш дека тоа е проблемот.....Јас не кажав дека се заситени или немотивирани туку поентата дека се истрошени тие играчи и требаше Морати да најдеше средства барем Инлер да го ангажираше и со здрав Мота ќе беше многу поинаку отколку денешната слика......

Е сега што се однесува до Вучинич невозможно е да се ангажира тој играч бидејќи тој е еден од најклучните поединци во Рома моментално и сигурно Сенси нема да ни го даде во зимскиот преоден рок бидејќи и тие страдаат со напаѓачи па уште најдобриот да му замини..па и Морати е невозможно да се расфрла со пари туку така само за Сериа А да користи играчот..јас не мислам дека повторно ќе ја освоиме ЛШ туку сепак треба барем да се стигне до четврт-финале колку за да не се усрамиме како европски шампион..а со овој кадар ни тоа не го гледам...и уште еднаш да се разбериме..Кај нас нема да пристигне ни Вучинич,ни Санчез,ни Швајни,ни Пасторе,едноставно можат само да дојдат некои просечни играчи од екипи како киево,Ливорно,Каљари каде нема да направат никаква промена во играта туку само ќе пополнуваат дупки........

Напоменав дека Бенитез е виновен колку што е играчкиот кадар и мислам нема смисла само туку така дебелиот да го обвинуваме кога гледате дека немаме класа поединци посебно во офанзивниот дел на тимот..се некако насила туркаме за да постигнеме гол,тоа се гледа посебно по шансите на еден натпревар во последните натпревари каде неможевме топката да ја изнесиме,со оние играчи и против треторазредна екипа од источна европа нема да победиме а камоли во Сериа А и поради тоа споменав дека не ми се некое изненадување овие резултати бидејќи едноставно Играчите сосе Бенитез ни се живе катастрофа..тоа минатата година што се случи се случи,сплет на околности и одлична компованост на екипата(Мурињо) и перфектна дефанзива во ЛШ ни ги овозможија титулите...а сега со Бенитез ќе свириме...повреди еден куп,истрошени играчи,дебил од тренер,подобри Милан и Јувентус и на здравје нека ни е !
 
M

mercenary

Гостин
@ Штрафценегер

Да бидиме реални нашата средина со Занети,Станкович/Камбиасо во моментов ни е за никаде и поради овие играчи кои играат во најклучниот дел од тимот неможиме да профункционираме како екипа и да создаваме шанси бидејќи тука сосе тоа гледаме послаб Снајдер и послаби милито и Пандев(ето е здивен момемнтало),ти орбазложив во погорниот пост со математичката функција како стојат работите и не треба кој знае колку да се разбираш од фудбал за да ја сфатиш и да увидиш дека тоа е проблемот.....Јас не кажав дека се заситени или немотивирани туку поентата дека се истрошени тие играчи и требаше Морати да најдеше средства барем Инлер да го ангажираше и со здрав Мота ќе беше многу поинаку отколку денешната слика......

Е сега што се однесува до Вучинич невозможно е да се ангажира тој играч бидејќи тој е еден од најклучните поединци во Рома моментално и сигурно Сенси нема да ни го даде во зимскиот преоден рок бидејќи и тие страдаат со напаѓачи па уште најдобриот да му замини..па и Морати е невозможно да се расфрла со пари туку така само за Сериа А да користи играчот..јас не мислам дека повторно ќе ја освоиме ЛШ туку сепак треба барем да се стигне до четврт-финале колку за да не се усрамиме како европски шампион..а со овој кадар ни тоа не го гледам...и уште еднаш да се разбериме..Кај нас нема да пристигне ни Вучинич,ни Санчез,ни Швајни,ни Пасторе,едноставно можат само да дојдат некои просечни играчи од екипи како киево,Ливорно,Каљари каде нема да направат никаква промена во играта туку само ќе пополнуваат дупки........

Напоменав дека Бенитез е виновен колку што е играчкиот кадар и мислам нема смисла само туку така дебелиот да го обвинуваме кога гледате дека немаме класа поединци посебно во офанзивниот дел на тимот..се некако насила туркаме за да постигнеме гол,тоа се гледа посебно по шансите на еден натпревар во последните натпревари каде неможевме топката да ја изнесиме,со оние играчи и против треторазредна екипа од источна европа нема да победиме а камоли во Сериа А и поради тоа споменав дека не ми се некое изненадување овие резултати бидејќи едноставно Играчите сосе Бенитез ни се живе катастрофа..тоа минатата година што се случи се случи,сплет на околности и одлична компованост на екипата(Мурињо) и перфектна дефанзива во ЛШ ни ги овозможија титулите...а сега со Бенитез ќе свириме...повреди еден куп,истрошени играчи,дебил од тренер,подобри Милан и Јувентус и на здравје нека ни е !
Чекај малце.И двајцата збориме исто.И ја реков дека ни фалат играчи,и ти.
Средината со Нванкво,Занети,Оби и тн. е заникаде,да,мора да признаеме дека и повредите не изебаа(КОЈ Е КРИВ ЗА ТОА?),неможевме да склопиме 2 натпревара со истиот состав у средина,со Деки/Мота,Камби и Снајдер.Добро,треба да се купи уште еден,на пример Инлер,за тоа се согласуваме.

Ама има и натпревари кога играме со добар тим,средината со Камби,Деки и Снајдер пак не игра добро,одбраната со Маикон,нападот со Милито,Пандев,Биабиани,Кутињо не игра добро.И сеа што,сите тие паднале у форма или Бенитез ги упропасти,што е поверојатно?
Тоа дека играчите се истрошени,ја не познавам истрошени играчи,незнам какви се тие истрошени.Да ни останеше Мур тренер,тренер да ни беше Фергусон,Гвардиола и сл. и ако тогаш играчиве играа вака,е тогаш ќе се согласам дека играчите се истрошени,нов поим во фудбалот за мене.
(А да,може да се истрошени,ама истрошени од повреди,исто така поради крофната)
Ја мислам дека играчите не се ни немотивирани,ни се истрошени,ни заситени,него се или повредени или изгубени т.е распашана команда,нема кој да ги води.

За тоа што си ми објаснил (дека средината не чини и затоа нападот и Снајдер неможат да профункционираат,така?) - Играта со Мурињо знаеш како ни беше,не мора да ти објаснувам.Е сега крофната сака да играме higher,да играме напаѓачки фудбал со течна игра и акциите да почнуваат од Камби и тој до него.Е со овие играчи НЕМОЖЕ да играме така.Крофната не требаше ништо да менува,тимот беше цакум-пакум.

Вучинич е резерва во Рома,не е главен играч.
Морати не треба да се расфрла со пари (како Сити на пример),Морати треба да ги пополни дупките што ги имаме во составот.
И Вучинич е само пример,немора баш Вучинич да биде,само нека купи некој добар напаѓач.

И за крај,ИГРАЧИТЕ НЕ НИ СЕ КАТАСТРОФА,КРОФНАТА Е КАТАСТРОФА.Се додека не дојде асален тренер и играчите продужат да играат вака,јас ќе си останам на тоа.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Не реков јас Суарез да се зене во зимски преоден рок,а и да се дојде во прилика во Летен преоден рок сум за него Морати да фрли едно 30м,за Торес не ми се верува дека би дошол во Интер,Шпанец во Италија,Магаре и Музика мислам,а за Ранокиа во зима под хитно мора да се земе тој играч.го пратев на пријателската со Романија ств феноменален играч,иначе зашто се мислев дека Монтоливо игра Центар Халф :toe:
 
M

mercenary

Гостин
Не реков јас Суарез да се зене во зимски преоден рок,а и да се дојде во прилика во Летен преоден рок сум за него Морати да фрли едно 30м,за Торес не ми се верува дека би дошол во Интер,Шпанец во Италија,Магаре и Музика мислам,а за Ранокиа во зима под хитно мора да се земе тој играч.го пратев на пријателската со Романија ств феноменален играч,иначе зашто се мислев дека Монтоливо игра Центар Халф :toe:
Епа ние мораме да купуваме уште у Јануари,ако чекаме до лето,ќе гледаме фудбал у Четврток.А ако купиме добар играч у Јануари,у лето нема да купуваме.
Реков за тие пари може да се купи Торес,еден од најдобрите напаѓачи у свет,а не да го купиме.Значи центата на Суарез е напумпана,кај се дава 30м за непроверен играч од Ајакс.Плус знаеме дека Морати е (приморан да биде?) штедлив у последно време... Значи нема шанси Суарез,така мислам,а ќе видиме како ќе биде.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Нови играчи а ист тренер нема да го решат проблемот ( проблем кој прашање е дали ке се реши оваа сезона кога буквално Се е уништено од келнеров ), Рафа во последниве 7 години има освоено само 1 голем трофеј, ненормална дигресија има во својата менаџерска кариера ( koja евидентно, за наша жал, тука почнува да кулминира ) и треба да се соочиме дека во моментов Интер е воден од тренер кој има и полузерски карактер од Раниери ...
Изјавата вчерашна е кулминација, врв ( сега за сега ), кога тренер кој наследил шампионски тим, Европски Првак, загубил со 2-1 од Киево ( тим кој секоја година има 1 единствен приоритет, опстанок ), губел со 2-0 а противникот можел да даде минимум 5 голови со оглед на шансите кои ги имаа ( дупло повеќе од Интер башка и 2 гола дадени ) вели ПОКАЖАВМЕ КАРАКТЕР и му се допаднала РЕАКЦИЈАТА е брука и срамота ( ми текнува кога Мурињо рече дека срам би му било да пушти филм у соблекувална за мотивација а алудираше на Раниери, а тек кога ги слуша и чита овие изјави, е тек за ова можете да замислите што може да каже он, или било кој друг тренер за кого не е карактеристика ваков лузерски карактер ).
Јас незнам како после ова сеуште има ( преминорен број ) луѓе кои веруваат во него, нели Се свесни истиве дека звучат ко фановите на Јуве што и тука на форумов не убедуваа дека Раниери е супер тренер за Јуве ( имаше и такви според кои бил подобар и од Мурињо ).

Всушност, во Рафа веруваат многу повеќе луѓе отколку што изнесува бројот на оние кои се за негов отказ, бидејќи покрај оној преминорен број на фанови на Интер кои сакаат он тука да остане, тука се и сите фанови на Рома, Јувентус и Милан ... па и Наполи, Палермо, тимови кои се борат за 4то место. :toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Штрафценегер!!!!

1. Ранокиа не доаѓа во Јануари ни под разно.
2. Бјамбјани за 5 милиони? :icon_lol:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Бродот почнува да тоне,а капетанот наречен Крофна вика позитивна реакција.Ај сега разберија ситуацијава.Немаме свежина,немаме цврстина,немаме карактер,недостасува желба за победа......итн.,за секој неуспех кифлава има соодветен одговор.
Ало Морати свесен си во што не претвори преку нашиот Угостител?Од победнички тим со историско требле,во просечна италијанска екипа која не може да победи треторазредните италијански екипи.
Нема оправдување од типот многу повредени играчи за да се победи една бреша,лече,болоња или киево,или да му извади нерешено на еден БЕЈЛ.
Меѓутоа ме плаши фактот кој би дошол како замена за крофнава.
Според мене ако е изводливо само Дон Фабио би било вистинското решение.
Само незнам дали Морати и Бранка мислат исто како јас!
 
M

mercenary

Гостин
beneamata!!!!!!

1.Зожто?
2.Па ја би преферирал 10м + Бјамбјани за Санчез,ако успееме да ги прелажеме Удинезе :))

А ако не бива тоа,да,ќе го продадеме за 5!!! милиони на некој Англиски мид тејбл тим.. ;))

Него..дај да се договориме за у Сабота против црно белите да играме...да видиме кои ќе дојдат...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Штрафценегер!!!!!

1. Зажто газдата на Џенова нема шанси да се откаже од Ранокиа, веќе неколку пати има истакнато Интер да не очекува да го добијат во Јануари Ранокиа.

2. За Бјамбјани ја мислам да му дадеме уште една шанса :)

И ајде, договорете се :)
 
M

mercenary

Гостин
benamata!!!!

1.Кој го ебе газдата,ако Интер изрази желба да го донесе,Интер ќе го донесе.Ранокиа нема да ја испушти шансата да дојде во големиот Интер,ќе се побуни и газдата видел не видел,ќе мора да ги прифати 10те милиони што Морати ќе ги фрли.
2.Па под други околности(Интер со нормален тренер),можеме би бил добар како резерва,нели за тоа беше и донесен.Ама поради тоа што нашите напаѓачи од прв тим се дудуци(Милито и Грандев),ќе треба да купиме напаѓачи за прв тим а сегашните да бидат резерви( + Кутињо).И така ќе нема место ни на клупата.

За некои играчи (Снајдер,Камби,Маикон..) верувам дека не играат добро поради крофната (лоша тактика,мотивација..) ама за Милито и Пандев,не,они треба да ни бидат резерви.

__________________

Епа ајде..нека кажат црно белите кога им е терминот и каде е салата..
Сабота знам беше од 4 или така нешто..нека кажат све како што треба..

Еве ја се пријавувам и те пријавувам тебе..

1.Штрафценегер
2.Бенамата!!!!
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Доколку Морати го менува "проф" кој "ептен го разбира" фудбалот, мислам дека нема да ја направи истата грешка како на времето кога бевме во иста ситуација кога Липи го униши интер на сличен начин како што тоа денес го прави Бенитез.
Само Капело или Хидинк со својот авторитет моментално може да го подигнат интер, се друго ми изгледа невозможно. Ако веќе нема кој нека му даде шанса на Барези со млади играчи, и така сме само за во интертото оваа година :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom