Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Абе овој Бенитез им ги зима "талентите" на Кадиз, на Отелул и на други такви екипи.. Од таму ги бркаат тој ги зима таков е примерот со Нванкво,Чуквума и Алибе..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Крејзи, не е проблем што некој промашил шанса, кој и да е, проблем е што не правиме шанси, што притискаме 10 минути а после спиеме на терен, што не можеме да се вратиме од негатива...
Da bas zatoa iako sakav da gubime pak me iznervira Pandev, deka ne kreirame sansi, a koga ke mu serivraat topka na drvoto on STALNO pravi EPIC promasuvanja sezonava, jas ne znam koja mu e ulogata vo Inter, ne znam, ili ja sum prost ili ne znam sto e rabotava, ama treba nekoj da mi nacrta sto pravi toj vo Inter. Napagac koj ne dava golovi, ne e napagac, bek sigurno ne e, sto e? Kosopad neviden...toa e.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Кога го даде вториот гол Киево за првпат во својот живот се радував на примен гол на Интер! Ајде Бенитез гитла,ова е дното на ИНТЕР!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Имам некој предосеќај што ќе изјави Бенитез по утакмицава, ама ај ќе почекам да ја даде изјавата па да кажам дали сум во право.

Се надевам за доброто на Интер, додека уште е рано и има шанси да се разбудат, дека Дефитез ќе јаде отказ и да се најде некој квалитетен менаџер.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам што славите ако Бенитез си замини кога повторно ќе бидиме за никаде и со другиот тренер кој што ќе дојди...играчите и комплетно тимот ни е катастрофа оваа година..сите стари,истрошени,едвај се вижат,неможат една топка да смират како што треба,лошо ни е пишува..со пласман во ЛШ до крајот ќе сум презадоволен а пред сезоната сигурно бевме во титула..ни се врати како бумеранг ситењето кон другите фанови..е сега нека не реметат до крај...!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
Јас не знам што славите ако Бенитез си замини кога повторно ќе бидиме за никаде и со другиот тренер кој што ќе дојди...играчите и комплетно тимот ни е катастрофа оваа година..сите стари,истрошени,едвај се вижат,неможат една топка да смират како што треба,лошо ни е пишува..со пласман во ЛШ до крајот ќе сум презадоволен а пред сезоната сигурно бевме во титула..ни се врати како бумеранг ситењето кон другите фанови..е сега нека не реметат до крај...!
Да да, пиши пропало за сезонава, али во секој случај не смее да се доживее и дебакл ко Јувентус кои само во Лига Европа успеаа да догураат ...
А за реметот, дај бе :), кој, Ивана ли ? Како може да ве тангираат постови од такви карикатури на луѓе ја незнам, па уште и на форум. Пуштете си клипче малце од пред некој месец, и онака повеќе од тоа не можеш да видиш у животот и да сакаш, мене једино ме револтира фактот што се случи баш ова, а мислам дека и најмизерниот тренер во историјата на Калчо фудбалот да ги водеше немаше до овој степен да бидат лоши, милион прашалници иам како е возможно вакво нешто најискрено. :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.774
Поени од реакции
5.511
епа не е крив Бенитез... крив е Морати шо не му ги донесе Лукас и Кајт или Инсуа, можда Досена или пак Деген :pos: :pos: :pos:
како овој КОЊ успеа ЛШ да освои ? ? ?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Кој играчи и за колку долго се точно повредени?

Лусио повреден играше цел натпревар, иначе нема теорија така да го разшетава Пелисиер. Мислам секоја чест на Пелисие одсекогаш бил ѕвер во контранапад, ама очигледна беше болката на лицето на Лусио.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.774
Поени од реакции
5.511
Кој играчи и за колку долго се точно повредени?

Лусио повреден играше цел натпревар, иначе нема теорија така да го разшетава Пелисиер. Мислам секоја чест на Пелисие одсекогаш бил ѕвер во контранапад, ама очигледна беше болката на лицето на Лусио.
друже оваа сезона сите си играа курот со Лусио :) не само Пелисие денес.. кога ќе ми текне Кваљарела што му правеше.. кога ќе ми текне Бејл што му правеше... истрошен е толку е од него... и плус кога ќе летне напред да "oрганизира" акција му требаат два сати да се врати назад и Самуел го покриваше на почетните утакмици, а сега Кордоба колку толку.... не знам дали забележа денес колку беше позади играчот од Киево што го постигна вториот гол...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Избркајте ја свињата дебела.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom