Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Син колку што можам да разберам и Кутињо се повредил?Па добро што прави угостителов на тренинзите.Да не ги тера да преживуваат?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Син колку што можам да разберам и Кутињо се повредил?Па добро што прави угостителов на тренинзите.Да не ги тера да преживуваат?
И ЦЕЗАР пак, најверојатно истата повреда, Рекалкати вели, т.е. не, ке го цитирам на италијански бидејќи многумина не веруваа дека Морати ги критикува и тренинзите, еве, бујрум, преведете, мада сега и на сајт ке иде текстов
Ricadute, infortuni consecutivi. Moratti non è contento dopo aver ricevuto la notizia dell'infortunio di Coutinho e Julio Cesar. Con il Verona e il Twente, l'Inter sarà dimezzata e il Presidente Moratti potrebbe ritrarre le sue parole e allontanare definitivamente il suo allenatore con tutto lo staff che ha, secondo il patron nerazzurro, svolto una preparazione inadeguata. Torna di moda il nome di Leonardo...
Не ви ни треба превод за болдираниот дел ...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
За фудбал викендов и јас се пријавувам, за непријателската против јувенташите.

1. бенеамата
2. кире_интер
3. снајдер
4. ице-хендрикс
5.
6.

Ај уште минимум двајца слободни викендов, ако не и 3ца 4ца, да не се повредиме и ние покрај Бенитез, не за друго...
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
офф:
Конеќно интернет :vozbud: денес ден на дрво 20 стр. прочитав.

Васко :pos2::pos2: на преживување ги пратил.
Ja со Син се согасувам за трансверите. Сите добри трансвери на Крофнава се со докажани играчи и се платени 10+ мил.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
И Кутињо се повреди :kesa:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
За фудбал викендов и јас се пријавувам, за непријателската против јувенташите.

1. бенеамата
2. кире_интер
3. снајдер
4. ице-хендрикс
5.
6.

Ај уште минимум двајца слободни викендов, ако не и 3ца 4ца, да не се повредиме и ние покрај Бенитез, не за друго...
Само да се договори да се игра во недела бидејки утре е работен ден ке неможе некој,ако се пријават уште 2-3 ца тогаш ке играме!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Излеа не ке можам и јас во Недела,на слава ке сум,да игравме накај 3 не ке може пак,Интер игра ако може да се дог за во Саб?:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јас сум слободен за викендов, рачунајте ме.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Значи до сеа сме 5 колку што гледам,мислам дека и Деко сакаше да игра за викендов може и он ке дојде! А голманчето Роси кај ни е?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
И со кој играчи ку...ми ќе играме со Киево .
Значи на овој не треба да му дадат ултиматум за со Киево и Твенте , овој треба да лета одма . Или овие веќе решиле дека ќе го бркаат само сеа ко на божем му даваат ултиматум , да си создадат време да ги согледаат сите опции за следен тренер .
Тоа е 100 % , овој е избркан , готово е


Ова го најдов од FCinternews , само незнам кој го напишал

Mourinho. With him, the players were at 90% training with the ball. All at great intensity, with alternative work up large spaces for resistance and tight spaces on the force. but now I know they do a lot more fitness, more weights, running long distances
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Значи до сеа сме 5 колку што гледам,мислам дека и Деко сакаше да игра за викендов може и он ке дојде! А голманчето Роси кај ни е?
Пишете ако се соберете.До кај 7 саат кажете да знаеме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ова го најдов од FCinternews , само незнам кој го напишал

Mourinho. With him, the players were at 90% training with the ball. All at great intensity, with alternative work up large spaces for resistance and tight spaces on the force. but now I know they do a lot more fitness, more weights, running long distances
Од докторот на Романската репрезентација.

Него, ме интересира што вие мислите дека е работа со топка? Мислите дека стоиш и си додаваш со соиграч?
Ако не се лажам, Мартин ти кажа дека татко ти бил тренер, прашај го дали одредени вежби со топка се поисцрпувачки од оние running long distances.
Имам тренирано фудбал, знам што значи да ти даде вежба со топка кај што за 5 минути ја губиш цела енергија и подготовки од 50 минути трчање(она long distances) што ги поминуваш во смеење и муабет....

Иначе кажа уште:
I do not know the real situation closely, but I imagine that the staff of Benitez has had to deal with players who spent last season at both of nervous energy. They won a lot, but have also played a lot. Injuries of this type are usually signs: messages that our body uses to warn us in time. The players are definitely paying for the exchange of training methods: If you're used to a certain type of movement and start to make another one, at the physical level can be affected.
The many commitments and certainly do not help to recover.
"Especially when the players load of tension or stress. The link between mind and body is a fact, and muscle injuries that will block for 10-15 days is a classic. If you are a" contract "on the head, also muscles are affected. I also think of simple things, like a newly born child, a difficult situation at home .... "
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Значи кој е за играње за утре против Јувенташите нека пише да видиме колку ке се собереме,до сега сме отприлика 3-4 ца ни фалат уште 2 ца! Илијаико ? Роси ? Деко ? Штрафценегер? Марсо ? Ф.А ? Може ли некој од вас утре после 15 часот ваљда?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Beneamata уште ли веруваш дека Мур е виновникот ... ?
Па и Коутињо и Оби истите повреди ги имаат а со нив нема никаква врска Мур, голманот 2 пати истата повреда ја има ...

На крај краева и човекот кој го цитирате рече ( тренер е во Романија ), причината за повредите се ПОГРЕШНИ ПОДГОТОВКИ, нешто што и денес Морати го кажа, што значи, вината е кај Рафаел Бенитез.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom